Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kadri
3. feb 2014

@blka ano, tak. urobi ti to pekne okraje, ktore netreba uz obhackovat, ani nic podobne s nimi robit. ak by si robila na tej sukni pas, tak na tej strane mozes robit krajove ocko, lahsie sa ti bude naberat na pas a na dolnom okraji pleties hladko

terezka1947
3. feb 2014

zienky,kde objednavate najradsej priadze a vlny na pletenie....nieco v prijatelnej sume...
@kadri mi uz dala tip,ale este by som rada nieco ine....aby som mala viacero moznosti....skor by som teraz potrebovala nieco na jar,leto....neviem zohnat Camillu v konkretnej farbe...modro-bielej....a celkom dobre sa mi z nej robilo...takz by som potrebovala nieco najst 😒

blka
3. feb 2014

@kadri Mockrát děkuji za rady. Tak až konečně doháčkuji hračku, tak se na ni vrhnu.

matylda18
3. feb 2014

@terezka1947 https://www.facebook.com/pages/Priadza-vlna-SK/... alebo ganella.cz je super posielaju aj na slovensko za normalne postovne 🙂

fatima30
4. feb 2014

kocky nejaku peknu hackovanu satku na hlavu na leto???dakujeeeeeeeeeeeem

fatima30
5. feb 2014

@kadri
jezisi ved ja neviem co je filetova technika nieco velmi jednoducheeeeeeeeeeeeeee 🙂 a po slovensky kurnik musim sa aj ja konecne naucit po anglicky

nerreidda
5. feb 2014

nemáte některá tašku z "afrických" květů? Nějak si nevím rady s jejich sešíváním,aby to mělo tvar tašky ☹

fatima30
5. feb 2014

@kadri
ved dobre dobre zase sice blondina som,ale myslela som na inu satku nie s tou filetovou technikou 😀 😀 😀 😀 akoze ako som sa citila jak..... ☹

erijonka
5. feb 2014

@alure keby som mohla poprosiť aj ja o postup na tú sukničku... je fakt nádherná... ďakujem 🙂

babatenko
5. feb 2014

ahojte, kočky, tak som sa prišla pochváliť: vestička je z Dory a aplikácie a orámovanie ružovou je z jeansu 🙂

moma
5. feb 2014

@terezka1947 napíš odtiene akú camillu potrebujes, možno by som ti vedela pomôct 🙂

mirabella
5. feb 2014

Ahojte dievcata🙂potrebovala by som poradit,ako sa zacina ciapka ktora je z kratkych stlpikov,tak isto ako z dlhych ci nie?🙂dakujeeeem za radu

alure
6. feb 2014

@erijonka ahoj neviem co presne mas na mysli ? ktoru suknicku ? s volanovou vlnou ?

harula1
6. feb 2014

@mirabella ahoj, ja som prave dokoncila z kratkych stlpikov podla tohoto navodu a vyzera super http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1740

erijonka
6. feb 2014

@alure ano ano presne tú mám na mysli... ďakujem veľmi pekne

terezka1947
6. feb 2014

@moma dakujem....zatial cakam,lebo som si tu od jednej baby objednala vsetky potrebne odtiene,ale zatial sa neozvala 😅 taaak este chvilu pockam....ale pokial by si mala nejake zbytky z Camily,tak na dekoraciu ciapociek,rada sa s tebou dohodnem na cene 😉

mirabella
6. feb 2014

@harula1 dakujeeeem,no toto som uz Videla ale ja neviem citat z tych hierogrifov este🙂som zaciatocnik skor 🙂

moma
6. feb 2014

@terezka1947 samozrejme mám aj zbytky, ale tie nepredávam, sem-tam sa hodia 🙂
camillu pravidelne objednavam, preto som sa ponukla 😉

danka299
6. feb 2014

viete mi poradiť čo mám urobiť aby sa mi netočili na uštrikovanom šáliku kraje dovnútra? štrikovala som ho jeden riadok hladko a späť obratko.

letuskah
6. feb 2014

@danka299 hladko a obratko sa kruti aj na bokoch aj na koncoch. idealne na salikoch je robit patentovy vzor bud 2ocka hladko 2 obratko alebo 1 hladko 1 obratko
alebo ho spravit dvojmo a zosit

zaneta123
6. feb 2014

nová pásiková a dečkománia stále pretrváva, už začínam 1x pletenú🙂 😉

zaneta123
6. feb 2014

a ešte jedna taká jarná kvietková 😉

terezka1947
6. feb 2014

@moma tak to plne chapem,ze zbytkov sa clovek nechce zbavit 😉 ked sa mi ta pani do piatku neozve,napisem a objednam cez teba

vladikaw
6. feb 2014

@nerreidda Ahoj, tasku sice nemam, ale podla obrazkov by som iba zosila jednotlive strany, napr. http://www.craftpassion.com/wp-content/gallery/... alebo http://3.bp.blogspot.com/-p0Nxy8OOeYU/T3TMkN8kL...

pomoze?

nerreidda
6. feb 2014

@danka299 teď to taky řeším...nakonec jsem ho udělala na 4jehlicích,takže se nekroutí a je bez švů 🙂

nerreidda
6. feb 2014

@vladikaw děkuju 🙂 snad to podle toho druhého obrázku konečně udělám 🙂

vladikaw
6. feb 2014

@nerreidda vela stastia, potom sa mozes pochvalit fotkou 😉

nerreidda
6. feb 2014

@vladikaw tak když se to podaří,určitě ukážu 🙂