Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
28. jan 2011

@dievcatko84 😉 to jsou taky ceny...ale věcičky hezké...

emicka09
28. jan 2011

no teda holky, úplně koukám, jaké jste šikulky! to jsem se teda ocitla v dobré společnosti 😉 kam se já na vás ale hrabu s tím svým motáním 😀
no ale teda upřímně - za ty peníze, co tu některé pletete/háčkujete - to je neuvěřitelný! 😅 to není nějaká kritika nebo tak, jen vám chci říct, jak to může působit na lidi z druhé strany.. stylem " to asi nebude moc dobrý/kvalitní, když je to tak levný" takže se určitě nebojte "přitlačit" na cenu 😉 jednak se kačky/eurokačky hodí a druhak nízká cena může mít na poptávku opačný vliv 🙂
@dievcatko84 - ty stránky jsou moc fajn, jsem tam našla i pár hezkých sukýnek 😵

emicka09
28. jan 2011

@zuzka72 - ale ono to v Čechách může být trochu jinak, ale nevím to jistě, jen se mi cosi motá - nemusí teď i studenti platit nějaký daně, když jdou někam na brigádu?? radši si to zjisti, nechcu být paranoidní, ale přece jen jsi sem napsala i svoje celé jméno, tak aby tě někdo nepopotahoval kvůli nějaké kravině! lidi jsou různí a někdy divný :-/

zuzka72
28. jan 2011

@emicka09 no já to prověřím, ale jak se znám, já jsem takovej blbec, že si stejně za to nic neřeknu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

emicka09
28. jan 2011

@zuzka72 😀 😀 😀 no jo, tak takovým pak není pomoci 😀 😀

iloha
28. jan 2011

@dievcatko84 a myslíš že na fleru bys nemohla prodávat? vždyť se to dá i do evropy?

zuzka72
28. jan 2011

@emicka09 asi tak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já to asi fakt nedavedu 😝 a než bych si o něco řekla, tak raději držím hubu.... 😝 No zjistím a uvidíme... 😉

emicka09
28. jan 2011

@zuzka72 - no ale ono je to o tom, že když si budeš cenit svoji práci ty, budou si ji cenit i ti ostatní 😉 ale když to není jen práce, ale spíš koníček, tak to člověk bere určitě jinak. a taky máš pravdu v tom, že když si dělala zadara, tak se teď těžko říká o peníze..ale tak rozšiř okruh - u cizích to je fuk, já dělám (a moc dobře, jak jsem viděla na těch tvých stránkách) - ty plať 😀

letuskah
28. jan 2011

no vy ste sa rozsupli, nad predajom som aj ja rozmyslala kedze mam dvoch chalanov a rada by som saticky a kvetinky robila tak by som to mohla predat 😀 ale ta doba ked na to budem mat cas je este daleko 😀 😀 😀

a som v slepej ulicke, robim pulovrik pre dceru znamych a jasne ze mi nevyslo na rukavy, tak sa musim vytrepat do obchodu dokupit vlnu a to som chcela vyuzit zbytky 😀

zuzka72
28. jan 2011

@zuzuh
@iloha holky tak já dodělala kus bolerka, podobnýho, jako tu byly odkazy....jen nevím, jak dál , jestli udělat rukávy,, nebo ne...musím to ještě obháčkovat, teď se mi už fotit nechce zítra hodím foto a poradíte OK?

zuzka72
28. jan 2011

Tak mi to nedalo a nafotila jsem to....co byste holky s tím udělali dál, jsem v koncích a nic mě nenapadá 😠 Jo a nešlo to moc nafotit, je to ze 6 segmentů, je to, ale blbě vidět, vemte lupu 😉

iloha
29. jan 2011

@zuzka72 Zuzi já bych rukávky nedělala, jen bych obháčkovala 😵
TO je takového kruhové že? Vypadá to moc pěkně 😵 😵

iloha
29. jan 2011

no a tady je včerejší snažení....... ještě že mají děti představivost 😉

zuzuh
29. jan 2011

@zuzka72 Ja by som to uz len obhackovala. Pekne to je.

zuzuh
29. jan 2011

@iloha Pekna torticka. Mne pecenie moc nejde a obdivujem takych ludi co vedia robit s marcipanom.

zuzka72
29. jan 2011

@iloha jj to je to kruhový, pěknej dort, mě pečení taky nebaví jen vaření
@zuzuh asi jen obháčkuji, nevím jak, no vyzkouším, ve skutečnosti je to hezčí, ono to moc nejde na těch fotkách vidět

dievcatko84
29. jan 2011

@zuzka72 ja by som tiez len obhackovala, podla mna je to inak super 😉
@iloh krasna 😉 Ja dnes idem robit stracatela rezy 😉 ale nechce sa mi piect piskota tak naukladam piskotky vedla seba 😉 chi 😉

zuzuh
29. jan 2011

Ako skladujete vase ihlice a haciky? Ja ich mam len tak polozene v sufliku a zakazdym sa tam prehrabujem ked nieco potrebujem.
Chcela by som mat v tom nejaky system. Nemate nejaky dobry typ?

ela2710
29. jan 2011

Caute baby, strasne sa mi paci pletenie, rozhodla som sa pliest malemu, tak dufam, ze do toho dako pridem 🙂

zuzka72
29. jan 2011

@zuzuh no zrovna včera jsem si koupila tubus(takový to na výkresy v papírnictví a v tom to mám a ve skříni.....mám velkej na jehlice a malej na háčky a ponožkovy jehlice
@ela2710 tak ať se daří a podej info..do čeho se pouštíš a už jsi začala?

letuskah
29. jan 2011

@iloha krasna torta 🙂
@zuzka72 ja by som rukavy nerobila len obhackovala, pekne to je 😵
@zuzuh ja mam este co mi mama nechala taky tubus ale mame som usila taky latkovy ony kde ma na kazdy par ihlic priecinok; aj na male ihlice, haciky a kruhove. nieco ako peracnik, a chcem aj sebe take usit
nieco taketo http://www.lestrouvaillesdamandine.com/blog/?p=118 ale ovela skaredsie 😀

zuzka72
29. jan 2011

@letuskah ty jehlice mají super desing 😉

zuzuh
29. jan 2011

@letuskah krasne - uz len usit - cinost ktoru ovladam ale nerobim ju s radostou: No budem nutena si spravit lebo ma uz rozculuje ten chaos pri hladeni ihlic .

zuzuh
29. jan 2011

pri hladani nejakeho obalu na ihlice na nete som nasla
http://www.pletenie.sk/pletenie/eshop/2-1-Pleta...
Wauu som netusila ze nieco take existuje. Ale neviem ci je to dobra vec. Nema niekto skusenosti?

zuzka72
29. jan 2011

@zuzuh tak to je super, ale bohužel zkušěenosti nemám

dievcatko84
29. jan 2011

@zuzuh wow tiez som nevedela, ze nieco take je 😉 ale je pravda, ze robit z tmavej ci az z ciernej je utrpenie..mam 26 ale uz citim na ociach 😖

dievcatko84
29. jan 2011

@ela2710 no a ako ti to ide? 😉 Zacni s jednoduchymi vecickami a do roka bude z teba pomaly profik 😉

ela2710
29. jan 2011

@zuzka72 este som nezacala, lebo akurat mi vstal maly...ale chytim sa do toho dufam, co nasjkor

@dievcatko84 a cim radis zacat?

dievcatko84
29. jan 2011

hm...podla mna len jednoduchy pulovrik alebo skor vesticka, aby si nemusela ani s rukavmi sa trapit 😉 a len jednoduchy zerzej, ze hladko a rub obratko. Pri vesticke ti staci odmerat maleho po krk a potom vzadu aby si vedela aka bude dlzka predu a aka vzadu a nemusisa ni uberat na rukavikoch alebo ak chces, tak len jednoducho 3, 2, 1 po bokoch aby mal trosku tvarovane 😉 hm? A mozes zvolit nejaku farebnu melirovanu vlnu a hned to bude vyzerat zaujimavo 😉 hm?

neumisa
29. jan 2011

@letuskah jáááj, to chci, kde se to dá sehnat??? 😵 😀 😀 😀 Mně se všechno motá dohromady, před nedávnem jsem aspoň páry sgumičkovala, ale není to ono ... 😒