Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
28. feb 2011

@zuzka72 hej hej ten klobucik, lebo podobne ale nie klobucik,ale ciapocku som raz zazrela na mmb ale teraz to enviem najst 😖

zuzka72
28. feb 2011

@dievcatko84 tak posečkej, dělám další 3 teď tak u toho smolím i návod 😀

teri3
28. feb 2011

no baby paráááda, vy teda fakt makáte jak divé 😲

@emicka09 ja robím asi tak Tvojím štýlom, teda rýchlosťou 😕 . No a ja som zohnala v predajni textilu molitanovú drť, 1kg za 3 éčka a je toho váááážne riadny balík 😉

iloha
1. mar 2011

@zuzka72 že by jsi začala i výdělečnit ?! 😵
Já se nestačím divit, co všechno děvčata stihnete, já se tu lopotím se svetrem a musela jsem zase vyrobit svetřík a čepku panence, pak sukni, cvičky.... aby prý mohla tančit v baletu 😀
příležitostně nafotím..... jinak včera jsme byly na ušním a ouška v pohodě, jen ty dutiny pořád ještě plný, tak na kontrolu až další čtvrtek a to nám vyšetří i mandli, do té doby jsme doma 😉
Takže v práci budou mít určitě radost 😒 , nicméně já jsem docela ráda, umyju okna (pokud bude hezky) a dodělám věcičky.......

zuzka72
1. mar 2011

@iloha no výdělečit?..se mi tu nakupilo asi 30čepiček a holky od nás z Ol mi řekli ať nejsem blbá a prodávám to, takže pokud někdo chce, tak mu prostě prodám, jen cenu si nedokáži stanovit, musím něco očíhnout... Doteˇ´ jsem to dělala zadarmo i s vlnou a prej jsem blbá, tak se zkouším poučit 😀 😀 😀 😀

ještěže jsou ouška OK, to je trápení potom s ušima......a na okna dojdi i k nám 🙂

letuskah
1. mar 2011

@zuzka72 no minimalne za material by si si mala vypytat 😉 keby bolo na mojom muzovi vyratat cenu tak by tam zaratal pomaly aj vody v splachvaci a to uz by nikto nekupil ale by sa to naucil sam robit 😀

a tu je ten dinosaurus 😀

letuskah
1. mar 2011

tu

zuzka72
1. mar 2011

@letuskah 😀 😀 tvůj chlap, je jako můj 😝 a dino je kouzelnej 😉

zuzka72
1. mar 2011

Tak já včera udělala 3 čepice a musela jsem je vypárat do 3/4 ach jo...nějaká špatná velikost, teď už je dodělávám, jsem to zmenšila, ale tu jednu jsem zmenšila a je pořád velká, tož bude na mě 😝

dievcatko84
1. mar 2011

@letuskah no krasny je dino 😉 ja vyplnujem polyesterovym runom, je to take cudo biele ale nevychadza ani z hackvaneho ak je robene mensim hacikom a hustejsie 😉 pol kg stoji 3€,ale zase je to skutocne na veeeelmi vela veci, je to dost objemny material 😉

zuzka72
1. mar 2011

tak tu jsou ty moje nedodělky a vypáránky 😀 už mě to nebaví, jak něco zkazím, tak to nerada předělávám...

iloha
1. mar 2011

@zuzka72 budou mi stačit moje okna 😀 a s nedodělky a vypáránky to znám moc dobře, tak to dodělej velké a zkus dát na fler a třebas prodáš velké, lepší než párat 😉 já to tak začal praktikovat, a když ani to nikdo nechce, tak to hodím do charitativní popelnice 😉

zuzka72
1. mar 2011

@iloha a jak to funguje na tom Fleru, to tam můžu dát..zdarma, nebo poplatky, registrace a popelnice, to je co?

iloha
1. mar 2011

Zuzi, je to jednoduché, zaregistruješ se, vyfotíš výrobek, popíšeš a stanovíš si nějakou cenu (záleží na tobě), pak se tam přičte provize pro fler 11% z prodejní ceny , a ještě si stanovíš poštovné......... např. čepička za 80,- Kč + provize 9,- takže prodejní cena 89,- a za poštu napři 34, celkem 123,- Kč a pak je možnost každých 7 hodin své zboží topovat a tím se vystavuje v dané sekci na předních stránkách..nebo můžeš zakoupit za 9 Kč ( to je už zpoplatněné) místo na předních stránkách na celý jeden den a jednou za měsíc ti pak na e-mail pošlou fakturu za provize za prodané výrobky a eventuelně za zpoplatněné služby. Já už se tam zbavila dámských plavek (paní je nakonec nechtěla a tak to byla první věc kterou jsem tam zadala a zbavila se jich , pak šálu a čepici) a jinak sem tam nakonec i nějaké věci dala jestli se někdo "chytí" abych se nenudila a občas se někdo najde.

iloha
1. mar 2011

@zuzka72 no myslím takový ty popelnice na oblečení (většinou u supermarketů), to když už se fakt toho nemůžu zbavit, tak to dám do igelitky a při cestě na polikliniku ( u nás je u polikliniky) to tam hodím, ......už jsem tam pár věcí po Terezce dala, ale i čepičky, které se velikostně nepovedly...........takže jsem udělala i dobrý skutek 😉

zuzka72
1. mar 2011

@iloha a na jak dlouho je to tam vystaveno, má to nějakou dobu? a to se platí přes účet? To musím zkusit 😉
aha, já myslala, že popelnice je na tom Fleru nějaká sekce 😀 , tak to já nosím zase k nám do SOS 😉

iloha
1. mar 2011

@zuzka72 Zuzi Tam to můžeš mít jak dlouho chceš, já jsem začala v polovině července.........a zatím se nikdo neozval abych to co je tam od začátku smazala, můžeš tam mít i věci již prodané (jako mám ty plavky) a ty jsou na prodej nedostupné, ale když se někomu budou líbit tak ti napíše, jestli mu je vyrobíš
Jinak když tě někdo osloví, že se mu to líbí a ty akceptuješ jeho zájem, tak se mu automaticky vygeneruje faktura na platbu, on ti zaplatí na tvůj účet a ty odešleš balíček.. Jediné co nesmíš porušit je dávat tam věci co jsi nevyrobila, nebo jiný kontakt (myšleno třeba koukněte na www.hackovaniapleteni.cz) než je ten fler..............

zuzka72
1. mar 2011

@iloha a prosímtě můžeš mi poslat odkaz na ty tvé stránky, my měli PC na oprvě a ten odkaz se mi smazal 😖

iloha
1. mar 2011
zuzka72
1. mar 2011

@iloha dík, omrknu, zkusím 😉

iloha
2. mar 2011

Tak abyste věděly , taky jsem něco tvořila 😉
1. je baletně-plesový obleček na naší Hannah a
2 pro švagrovic Barču

iloha
2. mar 2011

@zuzka72 Tak už zkoumala? Co na to říkáš, už si registrovaná?

dievcatko84
2. mar 2011

@iloha jeeeeej! Tie papucky a celkovo oblecenie nema chybu! 😉 krasa!! ja teraz sijem konika na tyci 😉 mala bude mat 15-teho narodeniny tak aby som ju potesila a pomaly spekulujem ako urobim tortu a z coho figurky a potah na nu 😉

iloha
2. mar 2011

@dievcatko84 falešný marcipán...........chutná dobře a dobře se s ním pracuje 😉
Falešný marcipán
-15 dkg sušeného mléka (polotučného)
-15 dkg moučkového cukru
-2 lžíce medu
-2 lžíce oleje
-mandlová příchuť podle chuti
-3 lžíce vody
Všechny suroviny si smícháme dohromady napřed měchačkou a nakonec propracujeme dobře rukou. Různé mléko a cukr jinak sají a tak třeba přidáte podle potřeby ještě jednu lžíci vody.
Recept a rady mám od Irenky, která dělá moc krásné dorty a tímto jí děkuji.
Marcipán po zpracování ztuhne vždycky, pokud dělám marcipán na potah, do lednice nedávám vůbec, rovnou potahuji. Pokud si jej dělám dopředu, zabalím, dám do lednice a před použitím zahřeju v mikrovlnce a znovu propracuji. Dělám z něj všechno, kytičky, figurky...

iloha
2. mar 2011

@dievcatko84 po koníkovi touží naše Terezka taky, ale chtěla by živého, prý by bydlel na balkoně 😀

emicka09
2. mar 2011

@iloha je ta cepulka je krasna, hod navod prooosiiim 😉

iloha
2. mar 2011

@emicka09 Hodím večer 😵

iloha
2. mar 2011

tak jeden návod - je to podle jedné knihy - ale musíte si přizpůsobit podle příze
návod je na zimní čepku (já dělala háčkem č. 3,5 a camillou)
Do kruhu uháčkujeme 6ŘO, spojíme a pokračujeme

1.řada do kruhu uháčkujte 16dl. Sloupků, spojíme do kruhu a na konci spojte do kruhu %O do 3.počátečního Řo – to platí pro všechny řady
2.řada do každého DS háčkujte 2 DS
3.řada háčkujte střídavě 1 reliéfní DS zepředu , 2 relief. DS zezadu
4.řada dále pokračujte uvedeným reliéfním vzorkem přičemž do zezadu vpichovaných rel. DS háčkujete vždy 2 DS, (rozšiřujete každý díl)
5.řada háčkujete bez přidávání dle vvtvořeného vzoru
6.řada do 1.a 4. reliéfního DS zezadu háčkujte opět po 2 DS
7.-10 řada bez přidávání
11. řada jako 7 řada jen první a poslední 2 reliéfní sloupky zezadu sháčkujeme
12. řada stejně jako 11. řada , jen sháčkujte společně 2.a 3. reliéfní DS zezadu
13.řada- 15. háčkujte krátké sloupky háčkem č. 5

Kšilt vytvarujete přes prostředních 18 od, uháčkujete 1 řadu KS přiačemž do každého oka uháčkujete 2KS – vznikne 36 KS
Dále pak háčkujeme 7 řad KS, přičemž na obou stranách ujímáme v každé řadě 1x1KS.
Na závěr celé obháčkujeme jednou řadou KS pro zpevnění

Háček 6,5 až 7, obháčkování 5
Na přízi Joana

dievcatko84
2. mar 2011

@iloha ty si aky poklad nad pokladmi!! ja som mala jeden recept ale bola tam "trest" a ja neviem co to je po cesky 😕 😅 takze som sa vas aj chcela "cesky moje" spytat,ale si ma predbehla a tomuto vsetkemu rozumiem 😉 DAKUJEEEEM!!! Si pokladik!! Joj taka som stastna!
A moje stastie znasobuje vlna, ktoru som si dnes vybrala z posty 😉
Ja odpadnem, Miska si vynutila aby bol teraz pri nej ocino, tka to chcel vyuzit aby ho masirovala 😉 a lezi, lezi a miska zatial masiruje tucniaka 😉 lebo aj jeho chrbatik boli 😉 chaaa 😀

dievcatko84
2. mar 2011

@iloha a este otazocka, myslis polievkove lyzice,ze?