Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
16. mar 2011

@iloha odesláno...

iloha
16. mar 2011

@zuzka72 děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, už koukám 🙂

zuzka72
16. mar 2011

@iloha pak pošlu další... 😉

iloha
16. mar 2011

@zuzka72 TO nestihnu snad ani prohlédnout, natož vyzkoušet 😀

zuzka72
16. mar 2011

@iloha 😉

klarka1
16. mar 2011

@zuzka72 nevím přesně co se tu posílá, ale pokud jde i o háčkování, prosím tak do mailíku děkuji

lucia32
17. mar 2011

Včerajšia

zuzuh
17. mar 2011

@zuzka72 ake navody tu riesite?
ak e to nieco zaujimave poprosim aj ja o zaslanie 😉
Hackovala som malemu ponozky a riesim tie protismykove bodky na chodidle.
Dala som tam farbu na sklo ale nejak to ta vlna vpila a neviem co teraz?
Neviete ako mam tam tie protismykove bodky urobit?

dievcatko84
17. mar 2011

ahaaaa http://www.brydova.cz/radka-sije/29-radka-sije/... 😉

@zuzuh no ja mam jednu teoriu 😉 tiez to chcem vyskusat,ale myslim, ze bude fungovat. Viem, ze existuje taka farba na to, ale ja som rozmyslala ked som lepila ocka tavnou pistoulou, ze v podsate kedy sa spravili take bodky z pistolou na spodok tak tiezb y mohli byt ako protismykove 😉nie? 😉 ja vela robim s tavnou, ci len odzdoby a prilepim na spajdlu a prestriekam farbou a je to pekna ozdoba do kvetinaca 😉 ale podla mna by sa aj takto dalo vyuzit toto lepidlo a existuju aj rozne farebne lepidla 😉

zuzka72
17. mar 2011

@zuzuh pošli mi email-odešlu... 😉
@lucia32 krásná 🙂

zuzka72
17. mar 2011

@zuzuh já dával takovou tu barvu v tubě na textil 3D...

zuzuh
17. mar 2011

@zuzka72 a nevpije ti to do tej vlny?

zuzka72
17. mar 2011

@zuzuh odesl´áno ..no nevpilo se, je to hustý, dělala jsem s tím i bodýčka... 😉

zuzuh
17. mar 2011

@zuzka72 Vdaka. 🙂
Krasne veci - len potrebujem este jedne ruky alebo aspon dlhsi den 😉

zuzka72
17. mar 2011

@zuzuh to já taky 😀 ž se těším, jak budete holky tvořit a vkládat fotečky, já ráda prohlížím 😵

pata31
17. mar 2011

AHojte, zienky...pridavam svoj posledny bodkovany vytvor...a idem dalej makat na chlapcenskej bekovke 😉
@lucia32 pekna kyttinka 😵 ja som mojej malej robila zimnu kyttinkovu 😉

letuskah
17. mar 2011

@pata31 jej to bodkovane je krasne 😵 😵 😵
ja som momentus seknuta takze hacik ani ihlice nehrozia ale musim spravit malemu papucky lebo sme jednu vytratili a nemam pre neho

letuskah
17. mar 2011

jaj a starsi chce kyttinku 😀 😀 😀

pata31
17. mar 2011

@letuskah dik 😵
a ja som papucky este nerobila... 😝
teraz som zacala robit tento sal, len ine farby...bekovku mi treba uz len silt, ale cakam este na rozmer hlavy, teda hlbky, aby dobre sedelo, tak uz makam na dalsom 😝

dievcatko84
18. mar 2011

@zuzuh no dnes zhodou okolnosti som prisla ku nasim a mamina mi dala casopis s detskymi papuckami 😉 a tam je napisane, ze sa podosva robi s latexom, ze to sa normalne so stetcom pripadne s hubkou dava, lebo, ze stetec sa potom neda rozondiat od toho. To sa zahreje a tak stuhne. 😉 ale aj tak chcem skusit to lepidlo z pistole 😉

lucia32
18. mar 2011

@pata31 ďakujem...to bodkované som minule na nete obdivovala aj ja, tiež ho mám v zozname, čo chcem uháčkovať 😀 A dokonca aj ten šálik mám na pláne a k nemu baretku 🙂
Teba som sa ešte nepýtala 😀 ako začínaš placku? Hľadám ideálny tvar, aby sedel pekne na hlavine, teraz som robila zas inak a sú tam ešte nejaké muchy, musím to vylepšiť...pretože m e sa ten najviac háčkovaný základ zdá nejak špicatý...že 12 ..112 ... 112

pata31
18. mar 2011

@lucia32 no tak hadam ti to spravne napisem, bo stale mam chaos, ze ktory je kratky a dlhy stplik...kratky je bez nahodenia, ze? 😅
takze ja si spravim 4 retiazkove ocka, do toho 10 KS, dalsi riadok 2 DS do kazdeho ocka...a potom uz klasika 12, dalsi 112...a je z toho pekna placka...a ja hackujem z camilly 😉

lucia32
18. mar 2011

@pata31 dik, vyskúšam...camilla už nakupena, tak to skúsim takto

letuskah
18. mar 2011

@pata31 ved ja som tiez este papucky nerobila tak uvidime co z toho bude 😀 sal krasny tusim aj ja budem taky potrebovat 😵 😵

zuzuh
18. mar 2011

@dievcatko84 vyzera to dost kompikovane s tym latexom.
Asi fakt skusim tu pistol 🙂

pata31
18. mar 2011

@letuskah ale ten salik som nerobila ja, to mam len jak vzor 😝 😀 potom pridam moj vytvor 😉
a keby som mala viac casu, tak by som chcela malej spravit vesticku...len nejako nestihacka, mam kopec objednavok na ciapky 😉

zuzka72
18. mar 2011

@zuzuh a co silikon v pistoli mě tak napadlo 😅

dievcatko84
18. mar 2011

@zuzka72 ved to vravime 😉 len ci to nebude tlacit, ze predsa tvrdsie..hm...ale bude aj masirovat nozku, ci? 😉 😅

zuzuh
18. mar 2011

@zuzka72
@dievcatko84
Este neviem. Musim uhackovat nove a vyskusam. Dam vam vediet.

letuskah
18. mar 2011

@pata31 aha ja som myslela ze ides robit uz druhy, no ale to je jedno lebo je to pekne a aj tak mi to bude treba 😀 hlavne teraz na leto 😀