Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lili_mia
12. máj 2012

žienky, toto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948
7RO a do nich 20DS .. ide sa 1DS do 1RO, alebo 2DS? pretože na 1DS sa mi to podľa obrázka nezdá, ale pri 2DS mi to urobilo akoby rúrku
.. na konci sa píše, že vymeniť háčik o číslo menšie, to vďaka tomu začne vyzerať ako čiapočka? pretože ja mám stále placku

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia prva rada ide jeden DS, v dalsej rade to striedas, 1 ds a potom do dalsej medzery 2 ds.

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia potom do dalsich dvoch rad 2 DS, potom do dalsie uz 3 DS

lili_mia
12. máj 2012

@svetlankat ostatné rady som pochopila, mňa tých prvých 20DS zaujímalo, pretože nech ako robím, tak sa mi robí divný tvar, teraz vyzerá ako vlnitá placka a v strede mám valček 😀 tuším má barbina novú sukničku
.. a to na konci, DS do každého oka, ked vymením háčik, tak sa mi začne robiť lem a placka sa mi zmení na čiapočku?

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia a hacik sa meni az uplne na konci, pri tych poslednych dlhych stlpikoch aby pekne drzalo obvod a ciapocka sedela na hlavicke. neviem ci si sa na to pytala?

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia ciapocka sa zacne tvorit ked prestanes pridavat, tych prvych 7 retiazkovych si urob take volnejsie a potom tie 20 DS si hned od prveho tak posuvaj aby sa ukladali pekne vedla seba a aby si mala pekne rovnomerne po celom obvode.

lili_mia
12. máj 2012

@svetlankat skôr rozmýšľam kde som ešte urobila chybu, kedže sa mi to dovlnilo a zrejme z toho už čiapka nebude, ani ked vymením háčik

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia neviem, mozno si mala velmi na huto tie retiazkove, ono si clovek musi najst ten svoj styl, lebo kazda z nas inac utahuje, ja som velakrat parala a zacinala odznova

lili_mia
12. máj 2012

@svetlankat veru, aj papučku som urobila až na 5ty krát, dnešný pokus o čiapku je iba druhý

letuskah
12. máj 2012

@lili_mia ty musis tych 7 RO spojit do kruzku a potom ich tymi 20 DS obhackujes dokola a dostanes to prve koleso co je na fotke v navode. a potom pridavas ako sa pise. ak sa ti to vlni to znamena ze si moc pridala tak nezacinaj s 20 DS a 7 RO ale ja zvyknem dat 4 RO spojit do kruhu a ten kruh obhackovat 12 DS. ono to zavisi od hrubky priadze aku mas 😉

idris
12. máj 2012

kočky nemáte nejaký návod na bolerko ??? už dlhšie hľadám a nič nápadité som nenašla :(

mám do zbierky nový klobúčik pre dorbca . Je to celkom na leto ľahučké tak som spokojná

lili_mia
12. máj 2012

@letuskah mám niečo kúšťok hrubšie ako camilla, elian mimi, ale na páske píše na háčkovku 3,5 .. ešte má gloria, ale tá je pre 2-2,5 háčik

letuskah
12. máj 2012

@lili_mia je by som spravila 4 RO a do toho 12 alebo 16 DS, musis poskusat ako sa ti to tam pomesti, to uz po tretom riadku DS budes vidiet

lili_mia
12. máj 2012

@letuskah podľa toho videa vôbec nemám robiť tie DS do jednotlivých ôk ale robiť dookola v tom strede, čo mi vznikne, keď spojím tie prvé RO do kruhu?

letuskah
12. máj 2012

@stelca
@idris ja som si robila min rok v lete bolerko ze obdlznik ktory bol dlhy ako sirka chrbta plus dva krat dlzka rukava (podla toho aky rukav chcete a vysoky bol tak aby mi to na pleci oboplo ruku, cast rukavov som zosila a okolo obhackovala. vzor si date aky chcete, je to uplne jednoduche, len neviem najst navod 😒

letuskah
12. máj 2012

@lili_mia no ved nie, ty spojis tie RO do kruhu, spravis si 3 RO ako nahradu prveho DS a tie ostatne DS robis do kruhu, tak sa ti spravi koleso ktore rozsirujes a to je vlastne ta zakladna placka. potom uz nerozsirujes ale hackujes stale rovnaky pocet ociek a tym sa ti formuje capica

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia tak ste odhalili problem, lebo presne ako @letuskah pise, ty robis tie DS do stredu, do toho velkeho oka co ti vznikne

stelca
12. máj 2012

@letuskah moc dakujem niečo poriešim podla toho vasho 🙂 🙂 😉

lili_mia
12. máj 2012

@letuskah
@svetlankat problém odhalený 😀 😀 😀 takže dnes som naučila robiť vlnitú sukňu pre bárbi 😎 😀 😀 😀 a ja furt rozmýšľam ako narvať 20DS do 7RO 😀 😀 😀 tak som dávala 3DS do 1RO 😝

lili_mia
12. máj 2012

@svetlankat ale párať to už nebudem, pol dňa a bolí ma z toho chrbááááát

svetlankat
12. máj 2012

@lili_mia tak ma barbie. 😀

letuskah
12. máj 2012

@lili_mia jasne ze neparaj, ked sa to barbie paci tak jej to nechaj a zacni od piky, lenze este jej k tomu bude treba tricko alebo kabatik 😀 😀 😀

idris
12. máj 2012

@letuskah jj to som našla ale to sa mi nepáči pre malú ale ďakujem ja by som sa chcela ešte opýtať ako sa háčkuje jedne nákres mám to nakreslene je ukazujem na to šípkou nejako som mimo alebo ak viete link na youtube tak ja si to kuknem len neviem kde to mám hľadať

letuskah
12. máj 2012
letuskah
12. máj 2012

@idris a bilerko pre dievca by som ja taketo, teda uz som ho robila a mienim ho este spravit http://www.lionbrand.com/patterns/80023AD.html

idris
12. máj 2012

@letuskah jee si poklad ;) tak idem kuk , ten link mi neotvorilo a chce to login 😖

letuskah
12. máj 2012

@idris hej tam sa treba zaregistrovat ale nic ine to od teba nebude potom chciet, a su tam vselijake navody tak sa oplati

idris
12. máj 2012

@letuskah tak skúsim to pozrieť ale ešte raz ďakujem za ten link je to jednoduché 😵 😵

matja
12. máj 2012

@lussy23 - volániky som urobila jedným riadkom polodlhých stĺpikov z vonkajšej strany čiapočky (keď už bola uháčkovaná)