Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
21. júl 2014

@janefonda @martinjasen Děkuji za vysvětlení... Tak si na cz budeme muset asi založit diskuzi novou 🙂 Nevadí... Hlavně že víme...

susann83
23. júl 2014

Tak babule, idem sa vyplakat ☹ Konecne som dokoncila zajacika a vyzera hrozne 😢 Neviem ci som malo vypchala ci co, no som sklamana zo seba ☹

nerreidda
24. júl 2014

Drahé pletařky, nemáte některá návod na pletené šaty? Na holčičku 6 let ? 🙂

janette4
25. júl 2014

Ahojte.Nejakú dobu tu obdivujem vaše krásne výtvory,všetky ste neskutočne šikovné.Ja som sa k háčiku dostala len nedávno,po troškách skúšam a chcela by som Vás poprosiť o návod na nejakú jednoduchú čiapku pre chlapcov na jar-jeseň,ktorý máte vyskúšaný a ktorý pochopí aj začiatočníška.Veľmi pekne ďakujem.
A pridávam aj prvé dielka, sú v tam ešte chyby,ale časom ich snáď vychytám 🙂

anula106
25. júl 2014

@susann83 neboj,aj ja ho robila a moc s nim niesom spokojna. Treba ho vypchat poriadne a to prisivanie ruciek a noziciek ma dost znervoznovalo a nedarilo sa mi rovnako prisit... 😒

janette4
25. júl 2014

@janula2011 Ďakujem pekne.tá hranatá je roztomilá.

babatenko
28. júl 2014

Kocky velka prosba... nejaky pekny navod na hackovane bolerko na prilezitost pre dvojrocnu kocku? Nema niekto?

mirkacrepka
28. júl 2014

@janabanc
@janabanc prosím vás,nemáte napísaný navod?

tikivikiniki
28. júl 2014

Čižmičky na želanie

katkaking
28. júl 2014

Zienky viete mi niektora poradit navod alebo kde ho najdem na nieco taketo??? Vdaka vopred...

slnieckoelias
29. júl 2014

@susann83 podla mna je krasny

79marry
29. júl 2014

@harula1 Tá Pipina je úžasnáááá!

sasena29292
30. júl 2014

@monhla ahoj , chcela by som sa spýtat kde by som našla navod na takúto deku ? Dakujem

susann83
2. aug 2014

Ahojte! Idem si pre radu. Kolko ociek potrebujem na nejaku normalnu deku pri takejto vzorke, co som urobila?

monhla
2. aug 2014

@katkaking Ja by som urobila obdĺžnik. Hore zošila strany na kapucňu a zvyšok preložiť. Vzorka sa dá vybrať hocijaká.
Viac poradiť neviem.

lilinka007
2. aug 2014

ked chces uzsiu, napr.do kocika, tak zacni na 112 ociek, ja taku teraz pletiem, ak chces sirsiu, tak pridaj viac 😉

lilinka007
2. aug 2014

@sasena29292 perfektné návody sú v časopise Alize, je sice drahsi, ale je tam toho vela, je zvlast aj pre male deti, vo väcsich galanterkach ho maju, je sice v angl., ale da sa. Dokonca maju k tym modelom rovno aj vlnu, z ktorej je to upletene.

lilinka007
2. aug 2014

@nerreidda hrubšie na jeseň alebo skôr letné chceš?

lilinka007
2. aug 2014

@monhla da sa aj klasicky stvorec ustrikovat a potom este mensi trojuholnik na kapucnu a prisit na to, vyzera to super!

jul17
4. aug 2014

@susann83 ahoj ja vzdy zacinam od 150 a podla vzoru hore dole podla mojej knihy co odporuca a to mi vyjde tych 70-80cm

jul17
4. aug 2014

pridavam saty na krst este nejak to vylepsim ale bude to nieco taketo

jul17
4. aug 2014
79marry
5. aug 2014

@jul17 Tak tie sú nádherné, na to si ja netrúfam 😀

79marry
5. aug 2014

Tak konečne som niečo poháčkovala,lebo som sa dala aj na šitie 🙂

jul17
6. aug 2014

@79marry ja som sa na to psichicky pripravovala 2mesiace takze podla mna by si to zvladla aj ja som sa bala

harula1
11. aug 2014

@susann83 nevyzera vobec hrozne, zlaty je 🙂

janette4
11. aug 2014

Kočky nemáte prosím nejaký jednoduchý návod na šatičky pre asi 4mes.bábo?ídem na opačky a chcela by som darovať niečo,čo nedáva každý.Ďakujem

susann83
11. aug 2014

@harula1 dakujem 😉 Ale videla si original?? 😀

harula1
11. aug 2014

@susann83 videla 🙂 a preto som ti napisala ze je zlaty. som uz videla velmi vela otrasnych uhackovanych hraciek a teda tento zajko ma od neho dalekko 🙂