Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lilyen2011
24. jan 2013

pirátska pre krpca na hranie 😀

hpaja
24. jan 2013

@pempusik přišívám nohy dle tohoto nákresu, není to složité 🙂
http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/100930/20/p21081.jpg

silviatkoo
24. jan 2013

....moje prvé papučky a neviem, či nebudú aj posledné 😀

pempusik
24. jan 2013

@hpaja jeeej, to je super, dakujem 🙂

kiya
24. jan 2013

aj ja si dovolim konecne prispiet mojim malym uletom 🙂

adel22
24. jan 2013

@kiya Pekny ulet🙂

adel22
24. jan 2013

Moja mala muchotravka🙂 😵

lilyen2011
24. jan 2013

😕 😕 😕 😕 žienky na koľko očiek cca robíte štrikovaný šál??? ja som nahodila 70 chcela som taký hrubší, no je to stráááááááááášne mega a už mám asi 150 riadkov a je mi to ľúto párať,no je to taký nekonečnýýýý šál skoro vôbec nejde do dĺžky už nerváčim z toho neviem na ihliciach č.3 dora vlna koľko očiek je taký ideál???

sonka31
24. jan 2013

Ahojte kocky. Poradite mi niektora, akosi sa mi nedari. Vymyslela som. si pre syna svetrik s vypletanym obrazkom vpredu. Pustila som sa do toho podla popisov, ale je to bieda, medzi zakladnou farbou a prechodom do vzoru stale diera, ked prestrikujem napr. 10 ociek z obrazku a prejdem zase na zakladnu farbu okolo, vzor mam stiahnuty, pripadne zase diera. No hruuuuza 😒

letuskah
24. jan 2013

@sonka31 to len skusat a parat, ja som vypletala len dva krat a teda nikdy viac

sonka31
24. jan 2013

@letuskah hmmm, ja by som tak chcela na to prist... Musi v tom byt nejaky hacik, mozno prelozenie vlny alebo ja neviem.

letuskah
24. jan 2013

@sonka31 tam treba kazde 2 alebo 3 ocka presuvat vlnu s ktorou prave nerobi aby ti nevisela moc dlha vnutri, tak ze ju za pracou na rubovej strane zachytis vlnou ktorou pleties, plus musis davat pozor aby si ani moc neutahovala ani nenechavala moc volne ale na to prides len pletenim, ze kolko mozes a kolko uz nie utahovat

baskaj
24. jan 2013

dievčatá, ktoré pletiete - akú dĺžku okrúhlych ihlíc potrebujem na pletenie čiapočky na obvod hlávky cca 50cm? Potrebujem 60cm? Ďakujem

zitaje
24. jan 2013

Caute,
v tejto teme som nova, idem sa hned pochvalit 😎 .
Uz nas pomaly zahltia strikovance 😀 😅

baskaj
24. jan 2013

@zitaje ty by si mi nevedela poradiť? - akú dĺžku okrúhlych ihlíc potrebujem na pletenie čiapočky na obvod hlávky cca 50cm? Ďakujem

zitaje
24. jan 2013

@baskaj hm, to ti zial neviem poradit, ja neviem strikovat dookola... 😅 Sice pouzivam okruhle ihlice, ale strikujem normalne a na konci zosivam 😀

e_vlny_sk
25. jan 2013

@sonka31 môžem vám poslať v PDF-knihu o pletení - nájdete v nej všetko, čo treba vedieť o pletení - aj ako meniť farby, aby nevznikali diery.....

poisonblu
25. jan 2013

@e_vlny_sk jeej, ta kniha by zaujimala aj mna..moj email: katkinshop@gmail.com. dakujem

poisonblu
25. jan 2013

@e_vlny_sk aha, pardon to je o pleteni...tak nic..o hackovani nemate knihu?

e_vlny_sk
25. jan 2013

@poisonblu už vám ju posielam....sú tam aj základy háčkovania dajte vedieť, či mail došiel

sonka31
25. jan 2013

@e_vlny_sk dakujem velmi pekne: soniapav@post.sk

zitaje
25. jan 2013

@e_vlny_sk jej, e-vlny, moje pruhovane capice su z vlny od vas 😀

blka
25. jan 2013

@e_vlny_sk Mohla bych také poprosit o knihu? blanka.ostadalova@seznam.cz Děkuji moc 🙂

e_vlny_sk
25. jan 2013

@zitaje super, sú krásne..škoda, že nemám moc času na pletenie a háčkovanie..ticho vám tu závidím, čo všetko stíhate 🙂

e_vlny_sk
25. jan 2013

@blka posielam

miruska76
25. jan 2013

@silviatkoo krásunké sú 🙂

miruska76
25. jan 2013

tak ešte dvaja šmolkovia na svete ...

mirenkam
25. jan 2013

poslední výrobek -pokus o háčkovanou dečku

mataklinec
25. jan 2013

kočky háčkujem moju prvu čiapočku.. a ked som mala priemer placky 15 cm som prestala pridavat, len háčkujem... ale vôbec sa mi to pekne netvaruje, mám to ako hrniec... Do vtedy rovná placka a zrazu okraje kolmo hore....kde som chybu spravila? A to už robim 5 riadok bez pridávania...

majkak99
25. jan 2013

@e_vlny_sk aj ja by som mala zaujem o knihu. dakujem