Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jakoubek25
27. nov 2013

prosím moc o radu,z jaké příze mám uháčkovat deku do kočárku,aby se nežmolkovala a byla lehká?chtějí ji z tech předních a zadních sloupků,jako kostičky,tak aby nevážila moc.Děkuji moc

veronikani
27. nov 2013

Čiapkomania pokračuje 😉

monika837
27. nov 2013

Ahojte zienky, prosim vas povedzte mi kde robim chybu... robim nakrcnik klasika retiazkove ocka spojim a hackujem DS plus 1 r.o ale na kazdom sa mi zadna strana ako keby zdvihala do hora, robi mi to taku vlnku v zadu.... Dakujem

meggi0201
28. nov 2013

Možno hlúpa otázka, ale tak čo 😀 poraďte 🙂 idem robím set: čiapka trpaslík, šál a štucne, čiapka modré a biele pásiky, dám asi 5 modrých riadkov a 5 bielych u tváre širší modrý lem a brmbolec modrý, len neviem ako spravíť šal a štucne? či už len 1riadok biela, 1 modrá, či po 2, alebo všetko rovnaké? joooj neviem sa rozhodnúť... ako to bude najlepšie, až to dobre vyzerá? saméééééé pásiky

idka29
28. nov 2013

dievčatá inšpirovali ste ma 🙂 tu je výsledok

kvietok47
28. nov 2013

predavam tieto vlny, ak by mal niekto zaujem, na cene sa vieme dohodnut .. su kvalitne - akrylove, bavlnene, vlnene.

mamelka
28. nov 2013

moje posledne prace

limetka713
28. nov 2013

@mamelka ahoj, prosím ťa, vieš mi poradiť a dať tip, resp. link na návod na homeless čiapku pre dospelého? nikdy som to nerobila, kamoška chce uháčkovať a trošku sa bojím ísť do toho - doteraz som robila len klasické a rozmerovo pre bábätká.. ďakujem

mamelka
28. nov 2013

@limetka713 ja som ich robila ako obyčajnu ... ale dlhšiu 😉 ... a potom len pevny patent z PRS aby lepšie drzala

babatenko
28. nov 2013

@kvietok47 prosím, napíšte mi do IP, aké sú tie stredné oranžové 🙂

veronikani
28. nov 2013

Niečo pre mňa 😉

blka
29. nov 2013

@meggi0201 Já bych šálu i návleky udělala stejně jak čepici, takže po 5 řádcích.

dreamerka
29. nov 2013

baby, ja som sem zabludila z MS, prosim o pomoc, nemate niektora navod na podobny strikovany svetrik-bundicku-kabatik ako na obr.? Velkost 74 al. 80, diky moc!

matylda18
29. nov 2013

caute babule, prosim vas nema niektora z vas naaaahodou jedno klbko Star cervena c.33? surne zhanam, dakujem 🙂

macickarebeka
30. nov 2013

ahoj, nemate niekto navod na hackovane srdiecko?

lucirella
30. nov 2013
beatricer
30. nov 2013

@dreamerka tu je presný návod - dúfam, že to budeš vidieť

dreamerka
30. nov 2013

@beatricer dakujem velmi pekne 🙂

beatricer
30. nov 2013

@dreamerka nie je zač

zita19
30. nov 2013

Babenky, nehackovali ste niektora sasa Hugsa zo slabikara? Alebo nejakeho ineho sasa?. Aspon fotecka by mi pomohla. Vdaka.

anny1984
30. nov 2013

Baby, mám klbko bielej a klbko zelenej vlny, máte nápad na peknú zimnú háčkovanú čiapku? Aj na ušká, aby bola. Vďaka.

tretulka
30. nov 2013

moja posledna ciapocka, pre synovu spoluziacku 🙂, chystam sa spichnut este malej jednu, nejako vyrstla z ciapociek vlanajsich a aj malemu chcem, taku "vlnkovanu", len momentalne ma viac chytili vianocne gulky z patchvorku 🙂

letuskah
30. nov 2013

@anny1984 mlademu som robila bielu usianku a do toho zelene bodky a zelenou obhackovala, bieym flisom podsila a k tomu nakrcnikosatku taku istu

ganesh
30. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa naucit uhackovat ciapocku. Najprv pre babiku. Uz som robila 4 rad a ta ciapocka miesto placky, podla ktorej vlastne viem aky mam mat priemer, sa zacala tocit dovnutra....akoby sa uzatvarala do gulicky.....neviete nahodou, kde robim chybu? Dakujem

idka29
30. nov 2013

dievčatá pletiarky, nemáte náhodou takýto návod na Raa Raa v slovenčine? veľmi by som sa potešila, je to obľúbená rozprávka môjho vnúčika 🙂 a chcela by som ho potešiť.
http://www.goodtoknow.co.uk/family/531823/how-t...

hasleerka
30. nov 2013

ahojte kočky ... vidím že je tu skupina samých šikovníc ... ja by som chcela tiež urobiť dcére čiapku a šál ... poradíte ... idem si vás síce prečítať aj spätne ale ak bude niektorá rýchlejšia a dá mi radu budem rada dík...

buchtula2027
30. nov 2013

prosim babenky nemate nahodou niektora camillu 5322 je to taky zvlastny odtien hnedej... surne potrebujem cim viac kusov tym lepsie... dakujem

buchtula2027
30. nov 2013

... a ak mozem pridam aj ja svoje vytvoriky

ducik
30. nov 2013

Drobnost pro neter, i kdyz trochu ohrane tema bambulek 🙂