Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

majkak99
11. dec 2012

potrebujem radu. nedavno tu bola debata o rovnych svoch a jedna zienka napisala ze ked robi usianku robi "do spiraly" a tym padom nema sev. to je vsetko ok ale potrebujem poradit preco sa mi to stale rozsiruje. stale musim uberat lebo inak mi to ide velmi do sirky. ☹

saskax
11. dec 2012

@majkak99 ja ked robim do spiraly, tak robim takto : do magickeho kruhu spravim 8 stlpikov, v 2. riadku : do kazdeho stlpika uhackujem 2 stlpiky - cize ich je 16, v 3. riadku uz idem schemou : 1,2,1,2,1,2, v 4. riadku : 1,1,2,1,1,2, v 5. riadku : 1,1,1,2,1,1,1,2 a postupne az dovtedy kolko potrebujes. No a potom uz nepridavam a nerozsiruje sa mi to.

mirenkam
11. dec 2012

Pokus o další zvonecek

majkak99
11. dec 2012

@saskax co sa tyka placky je mi to jasne.ale od placky ked uz nepridavam mi to stale ide do sirky a nechapem preco. stale musim uberat a dost ma to hneva lebo neviem co robim zle 😠

dandik
12. dec 2012

@tiffanka Nemáš návod na tu čepku,já dělám nyní kulíška s vaflového vzoru a moc mi to nejde, placka se mi divně kroutí, tento kulíšek je super.

saskax
12. dec 2012

@majkak99 tak potom neviem....ja ked napriklad v 8. riadku koncim schemou 1,1,1,1,1,1,2 - to mam dokopy 64 stlpikov v jednom akoze riadku (kedze to ide do spiraly), potom uz nepridavam a astele mam tych 64 stlpikov - aj napriklad v 13. riadku...

blka
12. dec 2012

@avanka Já teda používám camillu a háček č. 2 a nic se mi nevytahá. Není teda tak tuhá, jak když se hned uháčkuje, trošku nošením povolí, ale řekla bych, že tak akorát. Není, že by ji měl odstátou nebo vypadala vytahaně, to vůbec.

lilyen2011
12. dec 2012

môj najnovší výtvor, postup u mňa v albume 😎

avanka
12. dec 2012

@blka si ma potesila dakujem...ja pouzivam hacik 1,75 super sa mi s nim robi a s camillou v konecnom dosledku tiez, len teda biela je tuhsia ako ostatne

avanka
12. dec 2012

@esmemia ciapku, sal, stucne, papucky....vyzera byt makkucka

esmemia
12. dec 2012

@avanka dakujem krasne,no je to taka tenucka,ale prijemna,myslim,ze keby som ju dala dvojmo,tak by bola taka akurat na salik a stucne...dakujem...viem,ze sa predavaju aj v obchodoch taketo priadze,ale neviem nazov.Babka mi to dala v takych velkych motuzoch

avanka
12. dec 2012

@esmemia hej 2jmo alebo 3jmo, ale je nadhernaaa aj farba je super 😉

esmemia
12. dec 2012

@avanka dakujem,no aj mne az ocka zaziarili,ked ju babka vytiahla zo suflika :D a tie mini uzliky po nej su super,musim si z nej urobit klbka 😉 😵

blka
12. dec 2012

@avanka To máš pravdu, s tou bílou se mi pracuje špatně. Ale s ostatníma barvama dobře a na hlavě vypadají taky dobře 🙂

cellesta
12. dec 2012

ahojte baby, rada by som sa pridala medzi vas. Chcela by som na zaciatok skusit uhackovat celenku s kvetinkou a neskor take krasne ciapocky ako tu vidim. Poradite nejake navody pre zaciatocnicku? Dakujem velmi pekne 🙂

happy3
12. dec 2012

baby poradte mi prosim niektora ako uhackujem taketo uska.Ciapku uz mam hotovu a chcela by som tom uhackovat taketo uska,ale neviem ako,dakujem

tiffanka
12. dec 2012

@liviapeto
@dandik baby myslíte tú, zo 436 strany, zeleno-sivú?
Tak to je pletený vzor:1.r.: okrajové očko, *3hl, 1obr.... to sa strieda až do konca riadku, končiť by sa to malo 1obr* a okrajové oko
2. r.: 2hl, 1obr.,* 3hl, 1obr, 3hl,....*..ono sa to samé potom už ukazuje

tiffanka
12. dec 2012

@happy3 tak tieto sú pletené,ale dajú sa aj uháčkovať... začne sa nejakými 14 - 16DS..podľa hrúbky vlny a na krajoch sa spletá po 2DS ... stačí takto spraviť 4-5riadkov

happy3
12. dec 2012

@tiffanka ja viem ,ze su pletene 😀 .A moc dakujem za tip 🙂

tiffanka
12. dec 2012

@happy3 😀 tak sorky 😀 ...nie je za čo..pomohlo aspoň trošku?

ankan
12. dec 2012

Šikulky našla som peknú čiapku, ale neviem ako na ten vzor. Nejako nemôžem prísť na to ako ťahať tú niť pred očkami ani z tých fotiek. Poradíte mi? Našla som to nafotené aj tu http://www.myjulia.ru/post/311293/%5Burl..%E0#c..., ale neviem či mám tie očká za tou niťou len prevliecť, alebo normálne pliesť a kde potom zoberiem tú priadzu. Mám to omotať okolo tých 5 očiek, alebo???

happy3
12. dec 2012

@tiffanka ale v pohode 😀 😀 ,noo budem to robit az vecer,tak potom napisem ako mi to vyslo 😉

liviapeto
12. dec 2012

@tiffanka ja by som chcela vediet ci si to robila na 2 alebo 4 ihliciach a ci ibe rovno a navrchu si to stiahla alebo ako?

tiffanka
12. dec 2012

@liviapeto jááj 🙂 ...áno na dvoch ihliciach som to robila... konkrétne to je Lada Luxus a ihlice č 4,5...a len rovnoooo 😀 ..a keď som klasicky ukončila vrch, tak som poprevliekala cikcakovo z jednej strany na druhú vlnu a stiahla...Ale najprv som to po výške zošila. Zošívala som len stranu k strane, takže žiaden švík nevidieť a nič netlačí.

tiffanka
12. dec 2012

@ankan jááááj...vrátila som sa do svojho detstva, keď som to skúšala...a našla som ti aj nejaký návodík 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6356

liviapeto
12. dec 2012

@tiffanka a este raz otravujem 🙂 ako tam pripevnim bambulu?

7511
12. dec 2012

Zienky, poradite z akej priadze hackovat zvieratka ? nechcem robit nic obrie, take akurat do ruky, mozno plus este par cm...vdaka 🙂

letuskah
12. dec 2012

@ankan robila by som tak ze tych 5 ociek prepleties hladko, nit nechas za pracou, presunies tych 5 ociek spat na lavu ihlicu, pretiahnes nit pred pracu, presunies 5 ociek naspat na pravu a popredu pretiahnes nit a strikujes dalej 😨

letuskah
12. dec 2012

@7511 z bavlny, camila catania a neviem ake vsetky, tie sa po prani nezmolkuju ani nepustaju chlpky 😉

rejaa
12. dec 2012

@gab vyzerá to ako na striedačku ds a ks. V ďalšom rade naopak ks a ds, čiže do dlhého krátky a do krátkeho dlhý.