Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kulenka
12. jún 2012

@poisonblu Mně se taky moc líbí, chci se pokusit o nějaké letní, takže pokud máš ještě jiné návody, pošli 😉
Jen si teda říkám, jestli to zvládnu, když se tu mořím s jednoduchou! čelenkou, která se mi ne a ne podařit 😝 😀

kulenka
12. jún 2012

@poisonblu Tak to já si nefandím, že něco okoukám 🙂 Ale některé ty věci, jako čepky, boty, šátky, se mi líbí, tak se pokouším aspoň podle návodů 🙂

poisonblu
12. jún 2012

@kulenka no na topankach je najtazsia ta spicka, resp. ten vrch, kde sa uberaju ocka...mne to niekedy vyjde nakrivo, lebo mi nesedi pocet stlpikov...ale skusam stale...zatial z kazdeho typu robim po jednej topanocke, lebo neviem este pohlavie babatka, tak cakam...🙂

kulenka
12. jún 2012

@poisonblu Někdo tu dával tenhle odkaz https://picasaweb.google.com/zGalbovka/DesChaus... ... tak nějaké takové bez špičky, na teď. Že bych je malé dávala k šatům, aby byla parádnice 😎

poisonblu
12. jún 2012

pre tie, ktore viete po anglicky: http://allcrafts.net/crochet/babyknitting.htm

poisonblu
12. jún 2012

@kulenka jeeej, super odkaz, ukladam do zaloziek

jasmika
12. jún 2012

@susy29
@letuskah
Ďakujem Vám krásne za rady...no som z toho smutná...sestre sa podarilo urobiť krásnu baretku na prvý krát...a mne to akosi stále nejde ten tvar...už som si myslela že ked sa to vylní a je to veľké že tiež urobím baretku no furt mi to nejde a musela som to vypárať...len už to čo som doháčkovala zase nepripomína čiapku ale skôr koberec 😒 ... ja neviem čo robím zle....písalo tam že treba robiť 1212121 potom 112112112112 a tak dalej až po požadovanú veľkosť podľa toho vypočítaného s 3,14... a potom treba už stále len 11111111 no mne sa to vlní a vôbec mi to nerobí tvar....robím to len s dlhých stlpikov....prosím poradte mi niekto ako dosiahnuť ten tvar.... 😒 😒 😒 😒 😒 😒 alebo ak by sa našla taká dobrá dušička ktorá by bola ochotná mi to vysvetliť a odpovedať na otázky cez telefon alebo skype...ja by som samozrejme zavolala.... ..veľmi to chcem zvládnuť ....

letuskah
12. jún 2012

tak ja som v poslednych dnoch strasne podvadzala ihlice aj hacik a sila som, usila som vankusovu obliecku (starsie dieta ju zhabalo na svoj vankus), zaplatu na sev ktory pustil na kociku a pre sesternicinho maleho k narodeninam puzdierko na auticka 🙂 este zaposijem nitky a odfotim aj ciapku pre starsieho 😵

letuskah
12. jún 2012

@jasmika kolko ociek davas do zakladneho kruhu a z akej priadze robis?

jasmika
12. jún 2012

@letuskah 8 sme dávali tuším...ten začiatok mám pekný...prvé dva tri rady...vyzerá to fajn...ale potom sa mi to začne vlniť...a vôbec mi to nerobí ten tvar ako má byť čiapočka...vlna taká tenšia na leto...nejaká camilla tuším tam bolo napísané 😀 som fakt začiatočník 😀

letuskah
12. jún 2012

@jasmika zo zaciatku by si mala mat kruh, pri 8 stlpikoch by sa ti to nemalo vlnit, ja by som zacala ale s 12, tolko davam pri camile na 3,5 haciku, pridavaj vzdy medzi tie co si uz pridala. ciapocka sa zacne formovat az ked prestanes pridavat a budes robit stale rovnaky pocet ociek

letuskah
12. jún 2012

tu je ta capica, mlady na nu chcel este lodku ale ma smolu jednak neviem a jednak taku malu sa mi ani nepodari a este sa mi aj nechce...

lussy23
12. jún 2012

@nikuska4 nádherná je tá šatka
@poisonblu krásne papučky
@brumca krásnučké aj dcérka
@tunylyk krásne výtvory

evelin116
13. jún 2012

@brumca pozri si tuto capicu ja by som mozna nieco taketo spravila https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ivaaaana/alb...
dufam ze sa nenahneva ta mamicka...alebo by som dala modru a tam prisit a nu take gorale a rz, ket

jasmika
13. jún 2012

@letuskah no takto nejak som to skúšala...vznikla mi zas baretka...ale je celkom pekná...len by som potrebovala ako mám úplne ukončit aby sa to nerozpáralo? mám na konci tri rady krátkych stlpickov... nechcem tam robiť žiadne oblúčiky ani pikotky...chcela by som to tak jednoducho ukončiť....poradíš mi ako..? nikde som to nenašla na nete

kibuk
13. jún 2012

ahojte idem sa pochvalit moje najväčšie dielko 🙂) pletene šatičky pre moju princeznu

letuskah
13. jún 2012

@jasmika tam uz nemusis nijoka ukoncovat ako pri pleteni, staci pdstrihnut nitku, prevliect cez posledne ocko, zatiahnut a dovnutra zaposit aby netricala a jeto 😉

jasmika
13. jún 2012

@letuskah oki..skúsim to tam nejako zamotať.... 😀

monalisatko
13. jún 2012

@kibuk úplne nádherné, šikulka si 🙂 🙂 🙂

jasmika
13. jún 2012

Podarilo sááááá....prvá je na svete...ak keď pôvodne mala byť obyčajná čiapočka....no tvar sa nejako zmenil 😀 😀 😀 😀 😀

letuskah
13. jún 2012

@jasmika moc velky kruh si spravila ale ved nevadi, pekna je baretka, teraz sa to nosi takze si v kurze 🙂

monalisatko
13. jún 2012

@jasmika super, šikulka si 🙂

monalisatko
13. jún 2012

tak hurá, konečne dokončená súprava aj pre staršiu. Keď ju prinesiem zo školy, tak ju oblečiem do nej a dám foto. Večer sa pustím do šatky 🙂 Medzi tým som dnes stihla aj opasoček pre kamoškinu dcérku k takým horčicovým letným šatočkám 🙂

jasmika
13. jún 2012

@letuskah no veď to ...ja som si to normálne merala tak ako má byť...len ono sa mi tam ten tvar furt nechcel urobiť...stále mi to išlo do široka...už som vynechávala očká...a furt to bolo veľké a vlnkaté..vari na to prídem... už robím ďalšieu

jasmika
13. jún 2012

@monalisatko Ďakujem..no do šikulky ešte mám ďaleko 😀

monalisatko
13. jún 2012

@jasmika ani sa nenazdáš, a pôjde ti to ako po masle 🙂 🙂 🙂

letuskah
13. jún 2012

@jasmika no vidis treningom sa k tomu dostanes 🙂

jasmika
13. jún 2012

@letuskah
@monalisatko Ďakujem kočky..a ešte mi povedzte..tu som už začala robiť novú čiapočku...veľmi by som rada dosialhla normááálny tvar 😀 ... je to zatiaľ v poriadku? lebo už sa mi zdá že to začína vlniť 😒
robila som podľa návodu, naprv 6 očiek, potom 17 DS, a potom som rozháčkovala každý jeden na 2 DS, potom som každý tretí rozháčkovala na dva DS a teraz pri poslednom som každý štvrtý rozháčkovala na 2 DS.... mala by som takto pokračovať až kým nedostanem požadovanú veľkosť placky a potom už nič nerozhačkovávať...iba do každého po jednom DS...je to správne? takýto som našla na nete návod

letuskah
13. jún 2012

@jasmika system je dobry ale skus si dat na zaciatku nie 17 DS ale 12 alebo 14, proste menej, ked sa ti to takto vlni, to znamena ze mas moc ociek, tym padom aj ked pridavas ako treba tak sa vlastne tie ocka akoby nezmestia do tvaru kruhu tak ich kde tu vyduva

luba41
13. jún 2012

@jasmika mne to robilo to isté. Skús začať: rozháčkovať hned v prvom riadku nie každý DS, ale každý druhý DS 😉 a potom ďalší riadok každý tretí DS...