Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
9. jún 2011

@zuzka72 to kde na to chodis???? super inspiracie!!! 😵 😵

zuzka72
9. jún 2011

@pata31 jo holka..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

baskaj
9. jún 2011

Kočky, ako urobím takú kvetinu, ktorá má viac vrstiev, ktoré sú dorábané zo zadu po vrstvách? Nejaký fotonávod... som amatér. ďakujem 🙂

pata31
10. jún 2011

@baskaj ktoru kvetinku myslis? nemas fotku?

lubinka26
10. jún 2011

aj ja by som poprosila navod na nejaky piekny kvietok, ktorym ozdobim celenku. a este ak mate, tak navod na inu celenku 🙂 dakujem

pata31
10. jún 2011

@lubinka26 tu je jedna kvetinka, ale to asi moc velke na celenku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2798

pata31
10. jún 2011

@lubinka26 pri tejto ciapocke je pekny kvietok http://www.mimibazar.org/navod.php?id=6899
😉

lubinka26
10. jún 2011

@pata31 dakujem pekne, ale chcela by som taku vypuklu, neviem, ci chapes 🙂

pata31
10. jún 2011

@lubinka26 take nieco? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4289 alebo daj foto, ak mas...

baskaj
10. jún 2011

@lubinka26 takéto niečo?

baskaj
10. jún 2011

@pata31 takúto nejakú som myslela - už som teda našla. Doteraz som ju videla len na súkr. fotkách v albumoch
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7067

baskaj
10. jún 2011

@pata31 ale ešte sa vás chcem spýtať na jednú kvetinu z obrázku, ale mám to v druhom počítači, tak potom, keď sa k tomu dostanem... 😉

pata31
10. jún 2011

@baskaj ok 😉

lubinka26
10. jún 2011

@baskaj
@pata31 dakujem, vyskusam vsetky 🙂
a na celenky nemate navod? mam len takuto http://dielnicka.blogspot.com/2009/09/hackovana...

baskaj
10. jún 2011

@lubinka26 návod nemám, len ten uchmatnutý obrázok 😒

pata31
10. jún 2011

@lubinka26 nemam ani ja navod, stale som robila len tak z hlavy, vacsinou retiazku a potom dookola...

baskaj
10. jún 2011

fuu, konečne som sa k tým kvetom dopracovala (dúfam, že ma autori nezažalujú), takže niečo takéto by som chcela urobiť. Viem, že každá je robená asi inak, ale ak by ste náhodou na ne mali návod, tak sa straaašne poteším:

baskaj
10. jún 2011

a ešte aj takéto nádhery som našla, normálne slintám:

dievcatko84
11. jún 2011

@baskaj baska tie sandalky su uzasne! 😉 Inak ta prva celenka to je autorka @iloha 😉 alebo sa mylim? ale myslim, ze je to jej dcerka 😉

letuskah
11. jún 2011

@baskaj tie kvietky ja by som spravila skusmo a to naskor velky, potom niekde do polovice alebo tretiny ten stredny a do stredu najmensi akurat je to parania a parania kym na to prides. a podobne sandalky mam v PC ale doma a to asi na to zabdnem kym prideme domov, videla som ich aj kdesi na nete skusim pohladat

lubinka26
12. jún 2011

@dievcatko84 ahoj, velmi sa mi paci ta ruzova suprava, co si sem dala fotky. mas na to nejaky navod, ci si to robila z hlavy?

dievcatko84
12. jún 2011

@lubinka26 no ciapocka je podla oka a nejake kombinacie navodov, papucky mam z mmb.cz a celenka je z hlavy 😉 dakujem za pochvalu 😉

lubinka26
12. jún 2011

@dievcatko84 🙂 som si myslela 🙂 ja z hlavy nikdy tvorit nebudem ☹ a na celenky je strasne malo navodov, teda nasla som jeden 😒

dievcatko84
12. jún 2011

@lubinka26 ale ved celenky nie su vobec zlozite, je viac sposobov. Ja som robila tak, ze len pasik taky siroky ako chces a dlzku podla obvodu hlavicky. Ale lepsie je menej aby sa to pekne natiahlo, pripadne som dostala tip, ze tam zaposit gumicku a pekne sa to bude natahovat. Alebo urobit retiazku kus kratsiu ako obvod hlavicky a pekne dookola si ju obhackuj nejako hocijakou vzorkou, napriklad vejariky. Zasi tam gombicky a mas na zapinanie 😉 ak ich das v roznych vziadlenostiach tak sa ti bude prisposobovat meniacemu obvodu hlavicky 😉

iloha
12. jún 2011

@dievcatko84 máš pravdu, je to hlava naší Terezky 🙂
já dělám menší a přiháčkuji dozadu normální gunicku na culíčky, pak čelenka drží a nemám žádný problém z vytahováním 😉

baskaj
12. jún 2011

@dievcatko84 a tie vejáriky sa ako robia? to je to, čo má na čelenke @iloha však? - ináč, tebe sorry za skopčenie tvojej fotky, ja si občas ukladám to, čo sa mi páči, aby som mala inšpiráciu 🙂

dievcatko84
13. jún 2011

@iloha Terezkine vlasky poznam 😉 take ich ma ako pierka svetlucke 😉

@baskaj no pozeram, ze Ilonka ma asi 2ds, 2ro, 2ds do jedneho, ze? potom vynechane asi 3-4 a znovu..ja som robila tak, ze do jedneho som dala 5ds a vynechala tak aby mi to netahalo ani nebolo volne, zalezi od hrubky vlny, potom po a znovu o tu istu medzeru vejarik z 5ds a tak dookola 😉 snazila som sa, aby na zaciatku aj na konci retiazky bolo akoby oblukom urobene a tam som dala 7-8ds aby to proste pekne vyzeralo. Vsetko je to o skusani, neboj nic, nic zloziteho 😉

iloha
13. jún 2011

@baskaj
@dievcatko84 jojo, je to 2 dlouhé sloupky jedno řetízkové oko a dva dlouhé sloupky, vynechám 3řetízková oka a do dalšího opakuji.............. pozor, dělám z obou stran 🙂

lucia32
13. jún 2011

Som to tu dlho zanedbávala....moje výtvory za posledný mesiac 🙂
A vaše všetky chváááálim....ja sa už chystám na čelenky i šatky pre moju, len sa k tomu dokopať 😝 i priadzu na bolerko som už minula na iné...