Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

jana0706
18. okt 2012

@simisi dakujem velmi pekne, ta je krasna, len na chlapca sa mi velmi nehodi...ked som robila ciapocku s reliefnymi stlpikmi tak sa mi nevlnila, ale ked robim iba z DS tak sa mi ta placka vlni, preto potrebujem nejaky osvedceny navod na taku tu jednoduchu placku iba z DS..

simisi
18. okt 2012

@jana0706 a ako pridavas?Ja zacnem kolecko,dlhe stlpiky a potom 1 2,1 1 2,1 1 1 2......tak to robis?

lussy23
18. okt 2012

@adrika79 krásne dielka, aj modeločka
@evelin116 krásne dielka
@adel22 krásne
@vera_vila krásnučké

lussy23
18. okt 2012

@tintinka krásna je tá kravata. aj dieťa. to je dievčatko?

lubka231
18. okt 2012

ahojte neviete mi niekto poradiť. Ešte len začínam háčkovať. Dnes som robila čiapočku, ale nevyšla mi. Neviem ako veľkú mám urobiť tú základnú placku. Obvod hlavičky : 3,14? Urobila som tak a vznikla mi dosť veľká placka, ktorá sa ešte k tomu tak vlnila a to som robila podľa návodu na nete. To sa má tak vlniť, alebo to má byť úplne rovné. Malá má obvod hlavičky 47cm. Vopred všetkým ďakujem za prípadnú radu a pomoc. 😉

bellablonde
18. okt 2012

@babatko88 ahoj 🙂 ja som zacala s hackovanim pred dvoma dnami. Zrazu som zacitila potrebu do niecoho "pichnut" 😀 😀 a kedze som dost lava, velmi mi pomohlo toto video pre absoluuuuutnych zaciatocnikov

https://www.youtube.com/watch?v=eqca00LdmAc


prvy den som hodinu len skusala, ako to drzat a pod... 😀 😀
vcera to uz bolo podstatne lepsie
tak som zvedava, kolko pri tom vydrzim

jana0706
18. okt 2012

@simisi presne tak - urobim kolecko, do toho 2 RO plus 17 DS, potom postup ako si opisala a aj tak sa mi zvlnilo ☹

babatko88
18. okt 2012

@bellablonde aoj, ďakujem, tak som rada, že nie som sama taká ľavá 😀 len ja som to už dnes nestihla kúpiť, takže musím počkať už do zajtra... pozerám videá, ale som z toho jeleň 😎

bellablonde
18. okt 2012

uz sa len naucit vsetky skratky a vobec cely ten divny hackarsky jazyk, ktory tu baby pouzivaju 😎

bellablonde
18. okt 2012

@babatko88 ja som natrafila na milu predavacku, ktorej som objasnila situaciu a ona mi dala vhodny hacik - kovova 4 a k tomu nejaku vhodnu priadzu (ja som len ukazala na farbu) 😀

slavkajackova
18. okt 2012

@lubka231 ahoj chcela by som ti poradiť ja hačkujem tiež len kratko ale našla som na mimibazare zakladnu placku a celkom dobre mi to vyšlo ,. http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/120510/17/n9794.jpg malemu bola trochu velka tak som v zadu odšila na jeho obvod a na jar to vyparem tak bude mať do vyrostu .hačkujem už druhu a tu robim podla tej prvej len musiš vedieť v ktorom riadku už nepridavať a hačkovať len rovnaky počet očiek .dufam že som aspon trochu pomohla vela zdaru 😉 🙂 😨

lubka231
18. okt 2012

nemohol by niekto vysvetliť tie skratky? 😀

babatko88
18. okt 2012

@bellablonde v galantérke robí švagriná, tak dúfam, že mi bude vedieť poradiť 😀 ja som čítala, že stačí 3,5 a merino vlna, ale potom som zas čítala inú vlnu alebo čo to bolo, tak neviem, uvidím v obchode, ako ty - podľa farby 😀

babatko88
18. okt 2012

@slavkajackova ahoj, no mňa si tým obrázkom úúúúplne zmotala 😀 ale to nič, dnes skúšam teóriu, zajtra prax 😎

andy1978
18. okt 2012

Konečne som dozdobila čiapočku pre kamoskinu malú.... bez motýlika ju nechcela nosiť 🙂 dufam, ze tento sa jej bude pacit...🙂

micikatka
18. okt 2012

baby mozete mi pls hodit link na čiapocku usianku? lebo som hladala, ale nemala som stastie :O(((

majkak99
18. okt 2012

@babatko88 ja som zacinala hackovanim a zacala som ciapocky. podla mna je to dokonca jednoduchsie ako rovny "strih". pozerat na teoriu sa neoplati pokial v ruke nedrzis hacik s vlnou a zaroven to neskusas 🙂

lalipop
18. okt 2012
micikatka
18. okt 2012

@lalipop dakujeeeem velmi pekne :o)

janabanc
18. okt 2012

moja prva pre chlapceka

janabanc
18. okt 2012
lenica81
18. okt 2012

@evelin116 ta modra je bozska... mas navod... 😵

bambola
18. okt 2012
lenica81
18. okt 2012

@janabanc ta priadza je velmi pekna, co je to zac... 😵

janabanc
18. okt 2012

a uzastne sa snou aj robi je to Red Heart Baby
@lenica81

lenica81
18. okt 2012

@janabanc dik za typ... pisem do zoznamu... 😅

dendinka
18. okt 2012

@adel22 prosím jak se jmenuje ta příze, z které jsou ty čepičky a botičky, já ji sháním, ale nevím, jak se jmenuje a v obchodech to nechápou, chtějí název, aby ji mohli objednat 😒 ☹

zaira13
18. okt 2012

ahojte baby. pokusam sa urobit tuto ciapku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10588&order=1 ale neviem preco tak este ta zakladna placka sa mi zacina vlnit. 🙄 ako mam robit 2,3,4,5 riadok???? ☹ ja som robila tak ze som dala reliefny predny a hned do dierky vedla dlhy stlpik... kde robím chybu?? mam pocit ze kazdym riadkom mi pripuda viac a preto sa aj vlni 🙄

evelin116
18. okt 2012

@lenica81 je len s polodlhych stlpkov..navod nemam je len z hlavy

lubka231
18. okt 2012

@slavkajackova a prosím ťa akú veľkú mám urobiť tú placku. Robíš to podľa toho vzorca obvod hlavy delené 3,14 a dostaneš priemer placky? ☹