Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lenica81
20. okt 2012

@amexa hadam to dobre dopadlo... 😎 mne sa to stalo pri druhom sale, tak neviem nad cim som rozmyslala... 😔 😀

adrika79
20. okt 2012

@lenica81 Hackovala, to som len urobila 1 KS a poraodne utiahla,a le to som si vymyslela sama, v navode to nikde nebolo... 😉

babatko88
20. okt 2012

neviete kde nájde video, kde robia celú čapičku? lebo podľa obrázkov som z toho trošku jeleň 😀 ďakujem

amexa
20. okt 2012

@lenica81 nooo prvy nakrcnik... este treba to ukoncenie vylepsit 🙂

tretulka
20. okt 2012

@jana0706 @letuskah dakujem kocky 😵

vierka82
20. okt 2012

@lenica81 to som len tak z hlavy, mam taku ciapku doma (z obchodu a podla toho som to 🙂

tretulka
20. okt 2012

@amexa to si mala taku bambulkovu priadzu? ja mam doma zn. Teddy, ale nejako sa do toho bojim pustit, ako si to robila?

amexa
20. okt 2012

@tretulka je to uplne lahucke 🙂 tu je navod:

https://www.youtube.com/watch?v=eHhR-gcrUF4

ja mam rico vlnu co je dvojnasobna gramaz... tak na klasicky sal (6bambuliek v rade) bueds potrebovat dve balenia

ladydia
20. okt 2012

@luceka jeeej to je nadherny set, hodis mi prosim navod na tie male botičky...dakujem krasne

letuskah
20. okt 2012

@bv_alexandra jej ja som myslela ze si to plietla, to by ma slak trafil ale na mlynceku je to super !

babatenko
20. okt 2012

ahojte, dievčatá, mám otázočku, mám doma 2 mesačnú dcérku a chcem sa opýtať aká vlna je pre dieťatko najpríjemnejšia? poprípade, či ju aj od niekiaľ z netu objednávate, či len v kamenných obchodoch, najideálnejšie by bolo, keby veľkosť háčika bola určená na č.3 😉
prebehla som kopec stránok, len neviem posúdiť, kde sú naozaj výhodne lacné klbká?
ďakujem moc krásne 🙂

adrika79
21. okt 2012

@babatenko Skus Baby dvojmo alebo super hebke Baby dream - ako kozusinka, od lucia32 - ma eshop http://www.galanterialucia.sk/ Kedze sama hackuje, aj ti vie poradit 😉 a ma vlastnu galanteriu, takze siroky vyber a zlavy pre stalych zakaznikov pripravuje.... ja zvyknem viac brat, aby sa mi oplatio postovne, ked si rozratam na klbko...

letuskah
21. okt 2012

@babatenko pouzivam red heart baby, na 3 hacik aj ihlice, a kupujem kde pride lebo vacsinou si zmyslim ze teraz mi to treba hned... a je super jemna a makkucka 😵

majkak99
21. okt 2012

nemate niekto navod na aplikaciu psika?

luceka
21. okt 2012

@ladydia děkuju, jejda, návod jsem si z velké části přetvořila 😅 a většinou jedu spíš po paměti jak to vychází, ale inspiraci jsem čerpala z tohoto, nicméně jak na tento návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6418koukám, už z něho dělám fakt hodně věcí jinak 😅 😀

lenica81
21. okt 2012

@adrika79 lebo ja som plietla... 😉

katy2
21. okt 2012

Ahojte 🙂
Moj dalsi vytvor, tentokrat z ineho sudka 🙂

lussy23
21. okt 2012

@amexa krásny
@katy2 krásne i dcérka

lussy23
21. okt 2012

@andy1978 krásna
@janabanc krásna @mirenkam krásne
@luceka krásnučké
@vierka82 nádherné
@letuskah krásnučké @bv_alexandra krásny
@vierka82 krásne aj drobec
@adrika79 krásne. z čoho je to vnútro?
@79zuzana krásna i princeznička

lucula73
21. okt 2012

@letuskah ahojky,možem sa opýtať,tá priadza red heart baby na jesennú čiapočku stačí raz čo dvojmo?vďaka 🙂

kočky som nedržala háčik v ruke od júna,neviem či si vobec spomeniem ako na to 🙂

jana0706
21. okt 2012

baby neviete v ktorej galanterii v BA pripadne v slovenskom e-shope maju Merino od Vlnapu? v tej galanterke co spomina @adrika79 som nasla same akrylove priadze, ale chcela by som vyskusat spravit ciapku aj z merina, myslim ze to bude maksie a lepsie na zimu ako cisty akryl..

jana0706
21. okt 2012

@lucula73 ja som robila z red heart baby hacikom c. 2,5 a nosime ju teraz, pride mi ze je dost tepla aj ked som nerobila dvojmo..

adrika79
22. okt 2012

@lussy23 flisova podsivka :D

adrika79
22. okt 2012

@jana0706 Jasne, vyskusaj, je to drahsie, nieco maju v OD Slimak a nieco aj v OD Saratov v DUbravke, tak chodievam, ale nerobila some ste z toho... 😉

vierka82
22. okt 2012

pre našu kamarátku 🙂 ak chcete viac si môžete pozrieť tu http://hackovanieodvierky.webnode.sk/novinky/ 😀

miruska76
22. okt 2012

moja prvá sovičková ...

letuskah
22. okt 2012

@lucula73 staci raz, pekne zohreje ale zas nie moc, tak akurat 😉

letuskah
22. okt 2012

@jana0706 od vlnapu predavaju na spitalskej pri dvoch levoch ale ci maju merino neviem, maju ladu a yetti a aj nako baby ci ako sa vola...

lucula73
22. okt 2012

@letuskah
@jana0706 ďakujjem za radu,vyskúšam teda.........

majkak99
22. okt 2012

aky priblizne ma byt priemer kruhu ked robim bombulu na ciapku? idem robit prvykrat tak nemam ani sajnu 😅