Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kacenka813
2. máj 2013

@ajja21 ahoj, dnes som to tu našla čírou náhodou, tu je nejaká veľkostná tabuľka na čiapky, nie sú tam síce počty očiek, čo je individuálne odvíjajúce sa od priadze, ale pomôže.

maria1610
2. máj 2013

K letu patria farby 🙂

nerreidda
2. máj 2013

Máte některá návod na tento svetr??? Díky

nerreidda
2. máj 2013

@zuzka72 děkuju 🙂

ajja21
2. máj 2013

@kacenka813 Dakujem 🙂

dominikaa
2. máj 2013

kocky vedeli by ste mi prosim poradit nejaky jednoduchy navod na hackovane saty pre dospelu? napr.nieco take hackovane-saty-sweet-alabama-36-38-na-objednavku-924226 dakujem pekne

kacenka813
2. máj 2013

@nerreidda a nemáš náhodou nejaký svetrík doma, podľa ktorého by si to urobila? Vyzerá celkom, že nie je náročný. Len si budeš musieť urobiť nejaký strih a celkom sa to dá čítať aj z toho obrázka.

dievocka153
2. máj 2013

ahoj. Chcem sa venovat hackovaniu. Svoje vyrobky chcem aj predavat, po pripade bvyravat ja na objednavky. Viem ze vy robievate aj na objednavky. Mate zivnost?

poisonblu
2. máj 2013

Deka do kocika

joannas
2. máj 2013

@kacenka813 ja robim podla tej tabulki a zda sa mi že je to velke ☹

joannas
2. máj 2013

@maria1610 krasne,ako si robila?

nerreidda
2. máj 2013

@kacenka813 zhruba bych věděla jak na ten svetřík jít,ale zdá se mi,že je pletený nějak v celku... hlavně mě zajímá ten přechod na tu kapuci 🙂

letuskah
2. máj 2013

@kackaj hej urcite to ide rychlo. hacik neviem ale minimalne 6, mozno aj viac. 2 som hackovala 4 a bolo to ako tak OK, tri asi na tej 6. no najjednoduchsie tri klbka rozrobit. jedine ze by sa ti to chcelo odmotavat a prevazovaat aby si mala 3 rovnake kopky

joannas
2. máj 2013

@tina1506 kolko cm si mala placku ked si už nepridavala,?

tina1506
2. máj 2013

@joannas je to klasická čepička a pak našité oči,nosa uši... průměr placky počítám obvod hlavy děleno 3,14

siiiiska
2. máj 2013

@maria1610 velmi pekny klobucik a bol by aj niekde postup?

maria1610
3. máj 2013

@siiiiska
@dorkadvaja

dievčence návod je možné si zakúpiť na www. fler.cz/vendulka_ 🙂

asistentkarvv
3. máj 2013

Aholky, tak já už fakt nevím 🙄 začala jsem dělat sedlo ke svetru 15/17/30/17/15 a jsem u dvacáté řady a místo na tříleté dítě to obleču skoro já 🙄
Holky na kolik očí začínáte? Sedlo dělám dle tohoto návodu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10614&order=1

dada200
3. máj 2013

Baby, poradíte, kde nakupujete návody na čiapky a šále?

evicka1
3. máj 2013

ahojte. ako na háčkovane plávky? teda na ten vrch

tretulka
3. máj 2013

@maria1610 krasny klobucik, ako si ho robila, mas navod?

luci66
3. máj 2013

Ahojte babule, moooooc prosim o radu. Robim tuto bekovku, nie je moc zlozita aj som sa pekne rozbehla, da sa povedat,ze uz som bola asi v 15r. a zistila som,ze asi robim nieco zle, bo 1 trojuholnik sa mi moooc zmensuje....Je to kombin. DS a relief.ocka...Mam na vas skusene otazku, v pripade tejto ciapocky ratate vzdy 2RO na zaciatku ako 1.DS? A druha vec, kam pichate hacik ked spravite reliefny stlpik, mam na mysli, po RS mam spravit DS a nie som si ista, ci rovno do toho ocka co tesne nasleduje alebo az do nasledujuceho...lebo nieco som tam pomotala a musim dost parat...dakujeeeeeeeeeeeeeeeem
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4091

pitruskaskarolinkou
3. máj 2013

😵
šáteček zkouší syn, je pro dcerku 😉

maria1610
3. máj 2013

@tretulka kuk k vendulka_ na www.fler.cz

samanta001
3. máj 2013

Dobrý den, zkouším háčkovat sukýnku (zatím jen na panenku 😉 )s volánky, ale nevím jak volánkovou přízi připevnit. Mám je vytvořit rovnou nebo přiháčkovat? Nemáte prosím někdo nějaký návod?

evcounek
3. máj 2013

Ahojky zkušené pletařky, potřebovala bych poradit. sháním návod na čepičku (ta co je na fotce) pro miminko 0-3 měsíce nebo vel 50-56. v návodu je velikost na 3-6 měsíců. mohli by jste mi to některá zmenšit nebo poslat návod na takhle malou čepičku? čekáme listopadové mimi a já bych chtěl zabít čas a prckovi něco uplést. Jsem začátečník takže zvládám hladce obrace + různé kombinace těchto dvou ok.
babička se mi to v 11letech snažila naučit, ale v té době mě zajímalo něco jinéto. teď bych to potřebovala ale není tu nikdo kdo to umí ☹
moc děkuji

poisonblu
3. máj 2013

@samanta001 ja som prihackovavala..najskor som uhackovala suknu - tunel a potom som ju obhackovala volanovou priadzou

broucek2
3. máj 2013

@evcounek mám jen takové čepičky háčkované v druhém PC, takže něco mohu dohledat

evcounek
3. máj 2013

@broucek2 jé to by jsi byla moc hodná já jich pár mam co jsem nosila já (babička je pletla), ale jsou jen růžové a já bych chtěla nějaké neutrál