Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
1. apr 2011

@dievcatko84 😀 ja som mala vcera narodky, aj tak som hackovala 😝 😀 😀

iloha
1. apr 2011

@pata31 všechno nejlepší 😵

pata31
1. apr 2011

@iloha hehe, diky 😉

dievcatko84
1. apr 2011

@pata31 no aj ja sa pripajam 😉 vsetko dobre! Hlavne to zdravicko 😉
@zuzka72 to co si dala na FB jednu babu viem, ze ma za menom "hackovanie" alebo daco take tak ake krasne ciapky ma!! a ta co je s prednymi stlpikmi ako do osmiciek 😉 uz mam ulozenu fotku 😉 rkasne! 😉

zuzka72
1. apr 2011

@dievcatko84 jj tak přesně na tu čepku se taky chystám 😀

zuzka72
1. apr 2011

@pata31 taky se připojuji, všechno nej...

pata31
1. apr 2011

@dievcatko84 @zuzka72 diky baby 😉

dievcatko84
1. apr 2011

@pata31 a teraz pozeram ze si so SNV, mam kamosku v Matejovciach 😉 ty si priamo zo SNV?

dievcatko84
1. apr 2011

A toto je moja nocna a dnesna denna praca 😉 bolo by aj navarit...ale sak aj tak mame nadvahu tak naco? 😅
Taska, ze eko 😉 potom celenka podla @iloha 😉 vdaka za tip!! ciapka s maslou a saty, na ktorych este chybaju gombiky 😉 ale aj to bude 😉

pata31
1. apr 2011

@dievcatko84 hej, ja som priamo zo snv 😉 a pekne vecicky...a tu ciapku si robila z vlny?

dievcatko84
1. apr 2011

@pata31 ano je z vlny, ale netusim ako sa vola, objednavala som ju asi pred pol rokom z toptextu.cz taka melirovana mala ma z nej aj satky 😉

zuzka72
1. apr 2011

HOLKY prosím potřebuji nutně návod na medvěda cca 30cm, měla jsem před xxxx lety pletenýho, úplně jednoduchý a byl super, ale návod jsme ztratili a teď přišla babi s tím, že by klukům upletla...takže pokud někdo máte nějakýho medvěda, nejlíp pleteného, popř háčkovaného, prosím o návod. Děkuji.

zuzka72
1. apr 2011

@pata31 děkuji omrknu
@dievcatko84 😉

letuskah
2. apr 2011

toto je krasne, sice to nie je medved ale neva http://susanbanderson.blogspot.com/2007/04/page...

lucia32
2. apr 2011

Tak som konečne po dlhom boji dokončila tu pelerinu, navod nič moc, ma to po dokončeni veľa much, ešte aj okraj sa mi po ohačkovani stale kruti, tak vymyšlam niečo ine...

zuzka72
2. apr 2011

@letuskah jééé děkuji....
@lucia32 super 😉

dievcatko84
2. apr 2011

@lucia32 pekne 😉 Mozno fakt ten okraj urobit akoby "dvojmo" ze zahnut alebo tak..a to mas z casopisu toto? Lebo ja som videla taku pelerinku ci ako sa to vola raz v Diane pre deticky 😉 ale bola veeelmi farebna a tiez som rozmyslala a tak som urobila bielu. hodim foto snad sa podari natiahnut je to fotene cez web kameru tk majte zlutovania 😉

lucia32
2. apr 2011

@dievcatko84 navod je z MMB, asi stranku dozadu som davala link... kebyže som ešte raz robila, čo ma velmi nutká, lebo ak sa mi niečo nepodari na 100% tak ma to štve...nakoniec som okolo nahačkovala DS a zapošila to dovnútra a ešte tam preplietla vlnu, aby som to trochen stiahla, nakoniec to vyzera ako tak... určite by som ten spodok robila inak, ty si robila dvojity? čiže par riadkov hladko, 1 obratko a potom už strih? robila si na okruhlej? lebo na 2 je kamen urazu, to uberanie po krajoch, tam to potom nevyzera pekne po zošivani, ja som to nakoniec riešila odstrihnutim a overlockom...a ani vystrih pri krku-zad sa mi nezdal uplne idealny.... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3586

letuskah
2. apr 2011

@lucia32 podla foto je to urcite z diany baby 😉 ale vyzera pekne, aj ked verim ze si nastvana ked to nevyzera ako si chcela 🙂

dievcatko84
2. apr 2011

@lucia32 no ja som to robila jedno hladko jedno obratko a je to z dvoch kusov. Zosite a potom obstrikovany golierik 😉

dievcatko84
3. apr 2011

A tu je moja vcerajsia ciapocka 😉 je to super vzor! Najprv sa mi to zdalo prilis zlozite...ale bola super 😉 a fakt odporucam 😉

iloha
3. apr 2011

@dievcatko84 krása, tak šup sem s návodem 🙂

a všechny výrobky suprové, já nic, flákala jsem se po výletech

iloha
4. apr 2011

@dievcatko84 Díky, vyzkouším, už se těším vypadá to nádherně 😵

lucia32
4. apr 2011

Najnovšia k ježkovej kolekcii

lucia32
4. apr 2011

Chcem sa opýtať, ked dávate stužku do čiapočky ako ozdobu, čo s okrajmi aby sa nestraokali? Riešite to nejak?

dievcatko84
4. apr 2011

@lucia32 jeeeej paraaadny jezko!!!!! Mas ho len tak z hlavy, ci? 😉 Mne sa minule velmi pacili jedne lienky na mmb ale boli len na ciapocke co niekto poslal, ze ju robil podla navodu a teraz ako naschval ich neviem najst tie boli kraasne a take nieco som chcela mojej cajke na tricko letne 😖
Ja nerieism stuzky, obcas som zvykla konce akoby zauzlit,ale teraz ked treba oprat tak operiem a predtym dam prec stuzku a potom dam novu 😉

zuzka72
4. apr 2011

@lucia32 krááása...