Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
29. mar 2012

@bv_alexandra krásne
@idris krásne

ankan
29. mar 2012

@lucula73 pre lepši epochopenie: ak začínaš na 18 stĺpikov, druhý riadok musí mať 18+ 18 (36) stĺpikov, tretí (36 +18) 54, štvrtý 54+ 18 teda vždy pridávaš len toľko stĺpikov koľko máš v prvom riadku v tvojom prípade 18. 🙂

lucula73
29. mar 2012

@rene82
@ankan baby,tak teraz neviem či som hotentot,ale podľa toho čo mi napísala ankan,tak musím rozdvojiť každý,teda všetkých 18.....ale som písala,že sa mi to moc vlní...čiže by som skor brala len každý druhý...... 😕 😕
tak ako to je? 😀

rene82
29. mar 2012

@ankan a nie náhodou 18 +9 atď? 18+18 je rozdvojený každý druhý

rene82
29. mar 2012

@lucula73 určite každý druhý. takže 18+9 atď

lucula73
29. mar 2012

@rene82 🙂 ......ďakujem,idem skúsiť ešte raz,nedá mi to pokoj 😀
a ak sa možem ešte spýtať,ty robíš tú placku presne podla toho,ako ti vyjde?teda obvod deleno 3,14?alebo menšiu?lebo mne sa vidí keď to odmeriam presne,že je to dosť veľa 😕

rene82
29. mar 2012

@lucula73 vždy to zaokrúhli smerom dole (aj keď je to 1 cm). čiapka vždy pruží, takže bude ok. ak zaokrúhliš hore, tak čiapočka bude padať, resp. všeobecne bude veľká. takže zaokrúhľuj dole.
a ja vždy rozdvojujem každý druhý atď

rene82
29. mar 2012

a trošku sa pochválim. teda.... naši (rodičia) vyhrali v lidli 144 kinder vajec. dnes to prišlo 🙂

ankan
29. mar 2012

@rene82 18 +1á je rozdvojený každý a nie každý druhý.
@lucula73 vlniť ti to môže aj preto, že začínaš na veľký počet stĺpikov. Vyskúšaj začať na 9 stĺpikov do sťahovacieho očka a nie do retiazkových očiek uvidíš či sa ti aj potom bude vlniť...

lucula73
29. mar 2012

@rene82 dík moja,už som nahodila a idem na to 🙂

adrika79
29. mar 2012

@bv_alexandra No toto som nepochopila, ale asi som na to prisla - ja som pichala aj do zdvojeno stlpika - medzi ne - lebo idem podla navodu rene, nepozerala som ten z mimibazaru, s obrazkom, ja mam radsej pisane navody...

kibuk
30. mar 2012

@adrika79 ahoj
ano zo zaciatku,ale ja som zacala navodom od @rene82 a dalej inprovizovala podla navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948 a vysla,sice som dost parala ale podarila sa 🙂

lucim
30. mar 2012

@ankan @rene82 @lucula73 suhlasim s rene, pri 18DS sa rozdvojuje kazdy druhy podla zahladneho navodu, inak by sa to vlnilo. 🙂
a ahojteeee, ja rozmyslam, co zacnem hackovat, normalne pusto, ked mam objednavocky odoslane ... aasi kamoske pulovrik 🙂

kibuk
30. mar 2012

tak este jedna v zelenom pre mojho chrustika 🙂

lucim
30. mar 2012

@rene82 ja som si vygooglila program na photo collage ... ten co pouzivam je taky jednoduchy, moc tam toho nie je, ale pomoze.. vola sa I.M.F. a daju sa mi tam taketo fotecky robit. 😉
@iloha nadherny klobucik.
@julianka777 uzasne bolerko, si sikulka 🙂
@monalisatko @letuskah mne Mato zasadne chce skusat cudzie ciapky, najlepsie dievcenske, v poslednej fialovej tu behal ako bankovy lupic, mal ju natiahnutu az po bradu, ked mu robim pre neho, skusky velkosti nehrozia a aj do hotovej ho mozem nasukat, az ked ideme von 😖 .. skusim vasu fintu, ze ju predam, ked nevyskusa 😀

lucim
30. mar 2012

@kibuk pekna 🙂

monalisatko
30. mar 2012

ahojte dievky. Konečne som dokončila túto- už asi 2 týždne rozrobenú čiapku 😅 včera som rozrobila staršej bolerko, predvčerom mladšej čiapku k bolerku a dnes asi rozrobím tú bielo fialovú čiapku staršej k jarnému kabátiku 😀 Aj tak je vonku škaredo, tak pôjdeme max. na pol hodinku. O víkend mám tiež postarané, žiadna záhrada ani nič podobné, nakolko mi staršia ochorela, takže budem len a len háčkovať 😀 😀 😀 Samozrejme až keď upracem, navarím, nakúpim, obriadim deti aj mm, povysávam, dám prať aspoň 2-3 prania, vyvešiam....proste budem mať kopu času 😀 😀 😀

kibuk
30. mar 2012

@lucim dakujem a uz rozmyslam nad dalsou 😉

monalisatko
30. mar 2012

jaj ešte foto

monalisatko
30. mar 2012

@lucim skús, som zvedavá či to funguje aj na chlapov 😀

lucim
30. mar 2012

@monalisatko mam to podobne, navarit, poprat, odpratat, po maleho, zbalit tasku do porodky ... proste kopa casu na hackovanie 😀 a ciapocka je supeeeer .... 🙂
@kibuk ja tiez rozmyslam ... zeby popri tom pulovriku, co zacnem este vydalo casu na klobucik k svetriku pre terezku? 😉

monalisatko
30. mar 2012

@lucim ďakujem 🙂 no veď, to sme my - ženy😀 😀 😀

letuskah
30. mar 2012

@lucim ale toto aj moj robi, ked som kamoskinej malej svetrik robila tak skusal o dusu, oni su zhruba rovnaki tak sa dalo 😀

lucia32
30. mar 2012

Babule, niektorá chcela odo mňa priadzu GLORIA, neviem v správach nájsť, ktorá, tak sa prosím ozvite... vďaka.
A 2 najnovšie kúsky

lucim
30. mar 2012

@lucia32 krasne kusky 🙂 🙂

adrika79
30. mar 2012

PO pociatocnom chaose to ide - parala som len dvakrat :D raz prilis vela nahodeni, raz mi utekal spoj dokriva.... :D vdaka za pomoc:D

rene82
30. mar 2012

@ankan
@lucula73
urobila som "amatérsky" náčrt v skicáry, že ako sa rozdvojuje každý druhý ds zo základného krúžku v ktorom je spolu 18ds. takže ak rozdvojíš každý 2-hý, tak je to spolu 27 DS, nie 36. a v každom ďalšom rade je to rovnako, takže každý rad je rozšírený o 9DS

ankan
30. mar 2012

@lucim tak potom sme sa určite len zle pochopili. Ja som písal všeobecne rozširovanie, nie konkrétne na tento prípad a ako si si mohla všimnúť aj som jej písala aby začala na menej stĺpikov že sa jej asi oreto točí. Obodve sme písali dobre, len každá sme opisovali iný model... 😀 😀 😀
@rene82 takto som ešte žiadnu čiapku nerobila. Niekedy možno vyskúšam, vyzerá to zaujimavo 😉

babatenko
30. mar 2012

Dievčatká, obrovskáááááá prosba. Idem pre moju malinkú bublinku urobiť tento spací vak http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7065
Problém je ten, že keď som naposledy čosi takto začala, tak sa to krútilo, a krútilo a stáčalo a mňa z toho šľak triafal... Mám to nechať tak, veď nakoniec to zošijem a zažehlím a krútiť sa to nebude? Alebo mám teda radšej vsadiť na pružný vzor (2hl+2ob)???
Ďakujem, chcem sa do toho večer pustiť, som veľmi silne motivovaná 🙂