Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
3. máj 2012

@adrika79 no tie galanterky nic moc to ozaj, ked budem velka otvorim si aj ja 😀 😀 😀

bambulka82
3. máj 2012

ahojte, som taky zaciatocnik v hackovani 🙂 poradite mi prosim, ako sa robi tento vzor?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11395030&tab=1
dakujem 😉

idris
3. máj 2012

@nella0305 krásne je ten klobúčik koľko si padlo klbiek a aký je vzor na ňom je krásny 😵 😵 😵 😵

rene82
3. máj 2012

@adrika79 ja tiež už druhýkrát od lucky. dnes mi to prišlo. lebo ja mám len 1 galantérku. výber síce veľký, ale nikdy nemajú tú farbu, čo chcem.

ankan
3. máj 2012

@bambulka82 toto je čiapka od lucia32 skús napísať jej...

lucula73
3. máj 2012

@bambulka82
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3857
myslím,že toto je ono,ja som ju už robila 😉

bambulka82
3. máj 2012

@lucula73 dakujem 😉

adrika79
3. máj 2012

@rene82 A aku znacku si objednala? co vychadza najlacnejsie? katka a daniela? ja som chcela nieco pekne svetloruzove, ale mam pocit, ze nic nie je - bud staroruzova camilla a ostatne su len cyklamenovo ruzove.... nemas nieco vyskussane? ja uz od lucky idem 3.x :D 😉

rene82
3. máj 2012

no a už je hotová čiapočka na zakázku zo sashe

rene82
3. máj 2012

@adrika79 daniela má peknú ružovú. takú sýtu, cukríkovú

nella0305
3. máj 2012

@idris Ahojky, spotřeba bílé byla necela dvě klubka- velikost 3 roky, obvod zhruba 48-50cm.
a pak samozřejmě od každé barvičky trochu 😉
vzorek je jednoduchý- dva dlouhé sloupky, jeden řetízek dva dlouhé sloupky...opakuji.
v další řadě to samé jen jsem posunula to, že dlouhý sloupek začínám do řetízkového oka a do prvního dlo. sloupku předešlé řady.
O jedn se to posune.
a tak pořád až ke krempě.
no a krempa je z polodlouhých sloupků.
v první řadě dvojím každý 10. pol.sl.
v další každý 11. a tak počád přidávám.
jen se snažím, aby to dvojení bylo vždy v další řadě mezi- ne v jednom místě 🙂

papa

idris
3. máj 2012

@nella0305 jee tak to je vážne jednoduché 😵 😵 ale krásny sa ti vydaril 😵 😵 😵

lucula73
3. máj 2012

dievčatá,prosím vás,ak robíte čiapku na 46cm hlavu,aká býva obyčajne dlhá?nie podla tej tabulky čo tu bol link,ale reálne v praxi........... 😉
kamoška mi odmerala deti,obvod 45-46cm a dlžku od ucha po ucho že 36cm.to sa mi videlo veľmi veľa,tak som urobila len 17cm dlhú a ono to vyzerá furt veľké,neskúšala,som,len sa pýtam,aby som vedela,či budem párať 😀 🙂

monalisatko
4. máj 2012

@rene82 krááááásna 🙂

monalisatko
4. máj 2012

@lucim ako vždy, krásne 🙂 Terezka je nádherná bábika 🙂 Aj ja by som chcela bábo ☹ no ale najskôr v ďalšom živote. Nateraz mi stačia tieto dve bosorky čo mám 🙂
@deniskateniska blahoželám, prajem velmi vela zdravíčka a šťastíčka. Adamko je krásny valibuk 🙂

letuskah
4. máj 2012

@lucula73 daj tych 36 napooly a mas dlzku, podla mna to moze mat takych cca 18-19 cm, ja som tusim starsiemu 19 dlhu robila a ledva mu usi zakryje, mensi ma obvod 46cm a dlzku 17, 18 cm

lucia32
4. máj 2012

@tunylyk je robený z camilly

lucia32
4. máj 2012

@bambulka82 ajeje to je moja čapica, vzor je jednoduchý, pohľadam ti návod?

lucia32
4. máj 2012

@bambulka82 tak máš tam od @lucula73 aj návod

bambulka82
4. máj 2012

@lucia32 ďakujem, no snáď to zvládnem 😀

rene82
4. máj 2012

@lucula73 mne teraz žiadala mamička na obvod 42,5 cm dĺžku až 17 cm. tak som urobila. takú. tiež mi to príde veľmi dlhé.

lucula73
4. máj 2012

@rene82 fúha.......a nevieš ešte aká bola?však ja im to dám vyskúšať,to som robila pre dvojičky dve čiapky,ale bývajú tak 6km od nás,musíme sa stretnúť,ale mám pocit,že budem prerábať 😠

letuskah
4. máj 2012

@lucula73 nemas nejaky casak kde by si to pozrela?

rene82
4. máj 2012

@lucula73 no neviem. dnes to len idem dať na poštu. to bola zákazka zo sashe. že obvod 42,5 cm a dĺžka 16,5 cm, že radšej 17 cm, aby bolo dobré aj na jeseň. to je tá čiapka, čo som pridávala včera sem. tá špirálka. tak som tiež veľmi zvedavá, že ako, lebo podľa tabuľky je písané 15-16 cm

lucia32
4. máj 2012

Baby, kto ma doma Limone piadzu, pozrite mi kto je dodavatel na SK, skusila by som zobrať, lebo s camillou je to v poslednej dobe hrozné, kopu farieb nie je a ked dostanu, tak kym na mna dojde rad už zas nie sú 😝

nikuska4
4. máj 2012

konečne som dorobila moje prvé bolerko pre nikušku 🙂

letuskah
4. máj 2012

@lucia32 ja uz nemam stitky, som yo povyhadzovala 😝

@nikuska4 krasne je

rene82
4. máj 2012

@nikuska4 návod je z mmb? či len tak z hlavy?

nikuska4
4. máj 2012

@rene82 len tak z hlavy 😉

rene82
4. máj 2012

@nikuska4 chrbát je obdĺžnik, predok tiež obdĺžniky s otvorom na krk - uverané a rukávy tiež obdĺžnik? či celé je to robené uberaním, pridávaním a nakoniec zošité?