Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

princes218
22. máj 2012

@julianka777 krásna

adrika79
22. máj 2012

@ppskate Vsetky moje aplikacie su metoda pokus omyl, nejdem podla navodu, mozno je nejaky na ceskom mimibazare, ja som urobila cerveny kruh a v poslednom riadku som pridavala ocka, aby vznikli tie spice a cele som to potom obhackovala ciernou... ostatne veci su gulicky - ako ked sa zacina placka ciapkya spolu prisite... usta improvizacia a prisite... mne navody velmi nejdu 😅

adrika79
22. máj 2012

@letuskah Mne to nevadi, ja pletiem aj dospelym, ale normalne vlny!!!! a zvycajne taketo veci zacinam v dostatocnom casovom predstihu a pomedzi to si robim detske, ale ked viem ze musim a blba vlna, tak sa mi nechceeeeee :D radsej vymyslam aplikacie... :D ale uz mam chut na nieco dievcenske... Prsi, sme doma, baby v hypnoze - sedia a hraju sa, ani sa nevladzu nahanat... 😉

ppskate
22. máj 2012

@adrika79 Vďaka,,skúsim aj ja .Ale ja mám uháčkované 4 čiapky,tak zatiaľ len podľa návodov 😉

letuskah
22. máj 2012

toto ma zaujalo, aj som to skusila a dobre to vyzera http://www.crochetme.com/blogs/how_to_crochet/a...

adrika79
22. máj 2012

@ppskate no mne navody nejdu, tym som znama 😀 😀 😀 ale to chce len skusit a parat... 😉

monalisatko
22. máj 2012

ja len rýchlo hodím foto žaby a už aj utekám dať malej obed 🙂

letuskah
22. máj 2012

tak tu je ten moj super kos, nakoniec som mu nasla miesto v kuchyni, uz dlhsie som rozmyslala ze by sa mi hodilo nieco na musli, piskoty a podobne, ked je to uz otvorene a musi to byt po ruke, som leniva to zakazdym zo skrinky vyberat, takze tady...

este ho dozdobim ked ma kopne muza
@monalisatko aj ja chcem zabu len nemam zabaciu zelenu...

jawan
22. máj 2012

tak kto si pamätá čo som zháňala dinosaurou tak takto som to nakoniec urobila myslím že aj môže byť nie? sú sice troška vypasení hi hi hi ale iná doba je už teraz 😀 😀

sonka31
22. máj 2012

@letuskah Jasne, diky moc.

lucim
22. máj 2012

ahojteeeeeeeeee, konecne mam cim prispiet aj ja 🙂
@jawan jani, bomboviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii su ti dinovia, zmakla si to na 1********* 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

takze kamaratkinej sestre pre septembrovciatko, kamoska to teraz nesie k jej narodkam, tak som makala, nech stihnem termin - 2x mimi sada (snad vhodna pre obe pohlavia)
a pomedzi to som MUSELA urobit mojej Terezke klobucik, zajtra ideme na poradnu v satickach ,tak nech ladi. 🙂

letuskah
22. máj 2012

baby krasne
@jawan ti dinovia su dokonali 😵

jawan
22. máj 2012

@letuskah jeej dakujeeem 😉 😉 😉 😉

lucia32
22. máj 2012

Zľava ....nakukni....oplatí sa...... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14163128&tab=0

lucia32
22. máj 2012

Akciaaaa na gombíky

lussy23
22. máj 2012

@monalisatko krásna je
@lucim nádherné dielka, ale najkrajšie je to mimi🙂
@jawan krásne
@letuskah krásnučké

lussy23
22. máj 2012

@princes218 krásnučké
@lucia32 krásne
@jawan krásnučké čiapky
@adrika79 krásnučké
@monalisatko krásne prasiatko

adrika79
22. máj 2012

@lucim Mna sa vsetci pytaju, kedy pri dvoch detoch stiham hackovat, tak ako to stihas ty? s takym malym babatkom? klobuk dole! nadhera! hlavne tie topanocky, to musi byt piplava praca... 😉

adrika79
22. máj 2012

No a a by ste sa mali na com pobavit - tak sa mi nechce robit svokre ten XXL sveter, ze som sa dala na dievcensku ciapku a kvet - chcela som skusit nieco nove - nasla som si nAVOD :D ano, baby, navod... A dopadlo to ako obycajne... NEPODAROK!!!! mala to byt dvojfarebna kvetina, je z toho mega hviezdica... 😀 😀 😀 ale vykaslala som sa an to, ako obycajne som improvizovala, teraz je to mokre, naskrobene,a le je to ono :D a hlavne male, nie na celu ciapku... :D foto 2

letuskah
22. máj 2012

@adrika79 no sikovnica si 😀

adrika79
22. máj 2012

@letuskah Ta ňe... 😀 ja som fakt blondina - ale dobre som ratala, na lupen tam bolo 14 ret.ociek - sa mi to zdalo dlhe, ale ze az tak... 😎

lucim
22. máj 2012

@adrika79 hackovala som, ked deti spali ... teraz kym matko chodi do skolky a terezka cez den spi a vecer vystraja, tak musim zmenit svoje navyky 🙂 a co mne hovoris, sak ty hackujes a ine motas ako diva , krasne vecicky, vsetky.
kocicky, tolko veci na inspiraciu tu zase mate, parada. 😵 😵 😵

lucim
22. máj 2012

@lussy23 aj to mimi je home made vyrobene 😀

adrika79
23. máj 2012

@lucim Ja som roky plietla, ruky uz maju cvik, idem rychlo, ked deti vecer zaspia, da sa, len tie navody... 😀 teraz vstali zasa 5 30, ja uz mam aj obed hotovy... ze uz soplia obe a starsia teplotuje, nekomentujem... ☹

letuskah
23. máj 2012

@adrika79 jaj hnus tie sople a horucky, rychlo sa poliecte 😉

letuskah
23. máj 2012

@lucim ste nekupili na trhu??? 😀 to mimi 😀

monalisatko
23. máj 2012

@adrika79 no ty si šikulka, keď o 6,39 píšeš že máš aj obed hotový 😕 Ja mám tiež, lebo je zo včerajška 😀 Mne Lisa vstávala o 5,45 lebo jej nie je moc dobre. Pred 2-3 dňami prestala kašlať a soplíkovať, ale včera večer zas dosť kašlala, a trocha fúka aj nos. Ale čo je horšie, od predvčerajška horúčkuje, kôli zapálenému zubu. Včera jej ho vyvŕtal zubár, nech sa jej to čistí, dostala atb a dnes sme sa boli ukázať znova. Má to trocha lepšie, ale budúci utorok ideme znova a vytrhne jej ho ☹ Už tretiu noc som moc toho nenaspala kôli nej. Ráno ešte vstala s 38 teplotou, dala som jej nurofen a zatial je dobre. Tak uvidíme či ešte vystúpi, alebo už zaberú atb 😒 Takže som moc toho ani neumotala. Večer som začala jednu čiapku, dorábam ešte kvietky na obrus a začala som aj ďalšiu kinderkovú hračku. No ale teraz idem žehliť včerejšie pranie 😅

adrika79
23. máj 2012

@letuskah Dik... ale kolko teraz stiham hackobvat.... :D dievcata vstanu 5 30, zalahnu 19 30, cez den pospia aj 2 hodinky, muz na sluzobke, ja mam kooooopu casu.... 😀 ale uz idem na ten svokrin sveter. davam si zavazok, ze ked dokoncim predny diel, mozem uhackovat ciapocku a potom hura na rukavy... a este som si ja Dora vymyslela, ze ho cely obhackujem dole tak 10 cm... no to bude fuska... hadam do juna stihnem... 😉

adrika79
23. máj 2012

@monalisatko No to sa mate :( drzte sa. mne sopli uz aj mladsia, tak su teraz vyvalene v spalni na koberci a obzeraju si knihy, ako v hypnoze... obed hotovy, pradlo vyvesane, uz sme museli na maly nakup, pracka perie, pozehlene ... mamina vegeti na MK :D a uz je tu starsia, chce citat... tak pa :D