Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
23. jan 2011

@letuskah
@zuzuh joj vdaka baby 😉 Ked ja to nekupujem, mne nosi tieto casoisy mamina vzdy ku nejakemu sviatku takze cakam, ze ku Miskynim narodkam mi da 😉 chi 😉

letuskah
23. jan 2011

@zuzuh jej zaspala som dobu 😀

lucia32
24. jan 2011

@zuzka72 nie nie je podla tvojej, ja som vychadzala z ineho návodu, uška som si robila len z hlavy a špirálky tiež.... ale návod na ne mam niekde uložený 🙂 Inak tie tvoje modre čiapočky z mimi pamätám...velmi krásne...idem kuk tvoje tvoreníčko 😉

zuzka72
24. jan 2011

@lucia32 😉 tak to jsi šikulka.... máš to moc hezké, já si návody sestavuji podle fotek, jenže pak je chci dát na MMB a vadí mi, že musím zmenšovat foto a ještě mi ty řádky tam nějak neodskakují, tak už tam nic nedávám, ale ráda bych, mám toho tu spoustu a těší mě, když si třeba někdo udělá podle mýho něco, mám z toho takovej blaženej pocit. 😀

zuzka72
24. jan 2011

@dievcatko84 a když ti mamča nosí časopisy, nemáš tam nějakou inspiraci, žee by jsi třeba naskenovala...jaksi nemám do čeho píchnout 😀 😀 😀 😀 😀 sice už pletu asi 30tou čepici a nákrčník holkám tu na MK, ale furt to samy mě nebaví. 😝

dievcatko84
24. jan 2011

ked nemam skener 😖 skor ked budem u ansich tak mozem preskenovat na bratovom 😉 tam pojdeme niekedyv polovici februara 😉 hm? 😉

lucia32
24. jan 2011

@zuzka72 skukla som tvoj album a máš to velmi pekné .... a dvojičky chlapci veľmi podarení 🙂
Ja som na svojom foťaku mala otočene koliesko nie na automat, ale nejak inak a zistila som, že fotky sa mi nafotili v malom rozlišení, netreba ich zmenšovať 🙂 tak som sa potešila, lebo už takto fotim veci na predaj na bazarik, pretože ani mna zmenšovanie nebaví 😝

zuzka72
24. jan 2011

@lucia32 😉
@dievcatko84 😉

emicka09
24. jan 2011

Ahoj holky,
nevíte prosím, jak se háčkuje tenhle vzorek?
http://picasaweb.google.com/gomelicka/NECOPRODE...

iloha
24. jan 2011

@emicka09 vypadá to na krátké sloupky 😉

emicka09
24. jan 2011

@iloha myslíš, jo? 🤐 ještě tady je jedna čepka
http://picasaweb.google.com/gomelicka/NECOPRODE...
a tady je to ukázaný, ale co já vim, co tam v tý hatmatilce melou 😅 :
http://picasaweb.google.com/gomelicka/NECOPRODE...

dievcatko84
24. jan 2011

@emicka09 to budu tuniske kratke stlpiky. to stale napichnes a zachytis nitku a znouv dalsie proste cely riadok bez pretiahnutia a na konci pretiahnes cez vsetko. Robi sa to s takym dlhym hacikom..nerobila som to este, ale citala som o tom ;)

emicka09
24. jan 2011

@dievcatko84 - děkuju 🙂 no tak to musí být megahák na celou čepicu 😅

iloha
24. jan 2011

no ale čepičku pak musíš sešít vzadu, do kruhu se to háčkovat nedá............. 😉

iloha
24. jan 2011

já jsem z tuniského dělala chňapku ze čtverců a pak sešila, šlo to i normálním háčkem, záleží na rozměru..........
ale myslím si, že ty čepky jsou spíše fakt krátký sloupek, ta růžová určitě ........ ale kdo ví, hatmatilce též nerozumím 😉

emicka09
24. jan 2011

@iloha - no já ani takovej háček nevlastním, takže mám smůlu 😒 ale co, je spousta jinej hezkejch vzorů 🙂 třeba jen ty krátký sloupky nakonec 🙂

iloha
24. jan 2011

@dievcatko84 tak už čučím skoro hodinu na různé věcičky a toto je úžasné

https://www.youtube.com/watch?v=N-AC1wA02rI

budu to muset vyzkoušet 😵

emicka09
24. jan 2011

@iloha - youtube je neskutečnej, co tam člověk všechno najde! nemusíš umět nic, stačí k tomu sednout a koukat a zkoušet 🙂

iloha
24. jan 2011

toto je taky boží, na čepce by to nemělo chybu

https://www.youtube.com/watch?v=FXW7U9tsdK4
emicka09
24. jan 2011

@iloha - vzorek je to krásnej 😵 a ten chlápek je teda hustej 😀

teri3
24. jan 2011

baby, to je strašné, však to nemám šancu ani popozerať všetko a nie to ešte dačo z toho urobiť 😝 😲 😀 ach, keby bol ten čas trochu naťahovací.....

dievcatko84
25. jan 2011

@iloha jooj peekne 😉 ja teraz vela sijem objednavky na zavinovacky a take ;+) tak nestiham strikovat a hackovat 😖 ale aj to ma svoj cas 😉 uz som nasla kopu veci na hackovane talizmany..tak sa chystam 😉

iloha
25. jan 2011

já bych chtěla zkusit "bambulku" viz výše - hyperbolic .......ale mám tu objednávku na tři jarní čepičky a moje Terezka už mě uhání asi 14 dní o čepici s copy 🙂, tak budu muset začít asi jarní čepky a pak Terezku , no uvidíme, taky by mi vyhovoval natahovací čas 😀

dievcatko84
25. jan 2011

@iloha to asi vsetkym 😉 A ako s Terezkou, uz je lepsie? Si v praci?

iloha
25. jan 2011

@dievcatko84 Kdepak, zatím "ošetřuju" doma............. kašle a smrká, nějak to nebere konce a hrozně se už nudí, je bez teplot, průjem už je taky ok, takže dnes uvažuji, že ji vezmu okolo domu se psem, aby alespoň trošku se zklidnila pidi procházkou 😵

iloha
25. jan 2011

tak vesta hotová, ale možná budu párat, nějak s ní nejsem spokojená a asymetrický výstřih se mi moc nelíbí 😒

dievcatko84
25. jan 2011

@iloha ja by som vies ako chcela urobit taku "skaredu" vestu? 😉

iloha
25. jan 2011

@dievcatko84 ale vždyť to umíš 😵