Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
25. feb 2011

@daniella74 @zuzuh o tom obchode pri Motylovi neviem :S ale viem, ze jeden umelecky je v Aque (oproti SLSP) a potom dalsi je oproti Frantiskanskemu kostolu neivem ako sa vola ta ulica..asi je to uz slovenska. Da sa tam ist tak, ze ides medzi byvalym Veliovicom a Adriou a ako su pirozky a potom odbocis dolava a o par domov je to tam hend 😉 ty su aj na nete, ale neviem ako sa volaju 😖

lcsisi
25. feb 2011

ahoj zuzka, ja by som chcela bekovku a štucky z ježkovej kolekcie...to je take orazove....🙂))alebo aj nieco ine, pre dievcatko.....silvia

daniella74
25. feb 2011

@zuzuh no vidíš, o tom som zas ja netušila, keby som vedela, tak tam dnes skočím....nestihla som dnes kúpiť tie vajíčka, mali otvorené iba do 16:00 h, ale dávam si tam aj ramovať obrazy.....tak budem musieť tam zájsť zas niekedy budúci týždeň

daniella74
25. feb 2011

@dievcatko84 Motyľ je pri veľkom kostole, ked výjdeš spod bránky doľava hore schodikmi pár metrov....

lucia32
26. feb 2011

A dalšia 🙂

dievcatko84
26. feb 2011

@zuzuh ano to prve je v Aque a to druhe je to co som myslela oproti frantiskanom 😉
@daniella74 ja viem, ktory obchod je Motyl, len som neveela, ze tam maju taketo nase somarinky 😉

zuzka72
27. feb 2011

@lucia32 moc hezké, šikula 😉

letuskah
27. feb 2011

ahojte
my sme nemali net tak to bolo strasne strasne 😀
a tu su tie veci 😵 😵 momentalne pracujem na hackovanom dinosaurovi 😀 😀 😀

dievcatko84
28. feb 2011

@letuskah cau zavislacka 😉 no kraaasotinky ty sem davas 😉

letuskah
28. feb 2011

@dievcatko84 byt na materskej za cias nasich rodicov tak neviem co by som doma bez netu robila 😀 😀 😀

zuzka72
28. feb 2011

Taky se jdu chlubit 😀 jedna už tu sice byla ale vkládám znova, kvůli té podobné 😉

letuskah
28. feb 2011

@zuzka72 pekne 😵 mne sa tie usate velmi pacia

lucia32
28. feb 2011

@zuzka72 pekné, tvoja modelka vyzerá ako malá okatá bábika 😀 Moja malá frčí na rovnakej dudke 🙂 🙂

zuzka72
28. feb 2011

@lucia32
@letuskah děkuji, no chudák Lukajda moc se mu nelíbilo být za holku 😝

lucia32
28. feb 2011

@zuzka72 to je chlapček? Podarené 😀

zuzka72
28. feb 2011

@lucia32 😀

emicka09
28. feb 2011

@zuzka72 Zuzka kráááása 😵 děcka vy tu uháčkujete 10 čepic za dobu, kdy já mám sotvu jednu 😅 😝 😀

@letuskah čím vycpáváš bříško háčkovanýmu dinosaurovi?

zuzka72
28. feb 2011

@emicka09 já mám 1 čepici tak cca za hoďku, ale musím na to mít chuť, jak nemám tak dělám i třeba měsíc 😀

letuskah
28. feb 2011

@emicka09 mam zvysky alebo odstrizky z vlny co strikujem to si vzdy odkladam, nevyhadzujem, stare zodrate poozky, pancuchy na kusky nastrihane a podobne 😉

emicka09
28. feb 2011

@letuskah ajo tohle! to by mě nenapadlo, jsem přemýšlela, že kde se kupuje vycpávání..a ono se kupovat nemusí, takže díky moc za radu 😵 taky bych se chtěla do něčeho takového pustit, tuhle jem ponacházela spoustu odkazů a tak se mi to zalíbilo, že to prostě musím zkusit 😀 pak nezapomeň dát fotku 😉 jo a ještě - z čeho háčkuješ - z vlny/bavlny?

letuskah
28. feb 2011

z vlny

dievcatko84
28. feb 2011

@zuzka72 ten klobucik je uuuzasny!!!

zuzka72
28. feb 2011

@dievcatko84 dík a je strašně jednoduchej..na holky prostě jsou krásny věci, to se člověk může vyřádit

daniella74
28. feb 2011

@zuzka72 suprové su tie čiapočky, tak ešte dievčatko k tomu....

daniella74
28. feb 2011

@letuskah šikovnica, veľmi pekné 🙂

daniella74
28. feb 2011

@lucia32 krásne a ešte zelené, moja obľúbená farba 🙂

dievcatko84
28. feb 2011

@zuzka72 zuzanka ja som ten vzor uz niekde videla, na mmb? ale neviem to teraz najst 😖 a ako si robila to "klobucikove" naspodku? Len si robila vejariky,ale blizko seba jeden rad? ci? 😉 das mi "nov-hov"? 😉

zuzka72
28. feb 2011

@daniella74 ne, ne, my už dítě ne ale pkud by bylo, tak bereme zase kluka 😝 ale ne opravdu, přenecháme mladším 😀
@dievcatko84 myslíš ten vzorek u toho kloboučku? nebo který? já tyhle čepice dělala podle sebe, návod nemám, ale sesmolím 😀