Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucia32
9. mar 2011

@pata31 hihi, tak podla toho som hačkovala aj ja, len sa mi zdalo, že tebe ten relief ide nejak šikmo, ale asi sa mi len zdalo 😀
@zuzka72 tak to si potom iný káder 😉

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 to taky nechápu, známá háčkovala tu samou, já taky několik a jí to šlo úplně stejně šikmo a mě rovně a taky nevím čím to....

zuzka72
9. mar 2011

Tu jsou ty moje...některý... tu její jsem si neuložila, ale měla to taky šikmý,,asi holky přidávají jinak, jinak to nechápu

pata31
9. mar 2011

@lucia32 hej, ide to dosikma, to zavisi, ako robis stlpiky, ja som robila reliefny tam,kde sa zdvojovalo na placke a potom som vlastne akoby jedno vynechala, ked som uz nerozsirovala, tak mi to potom bralo do jednej strany 😉

dievcatko84
9. mar 2011

no ja s tych vasich komentarov padam na zadok 😀 chi 😉 @zuzka72 😀 😎
no a tu su moje vytvory od pondelka do dnes 😉

pata31
9. mar 2011

tuto som robila pre neter a tiez mi to tak islo 😉

pata31
9. mar 2011

@dievcatko84 vau, pekne...
aj ja chcem tak rychlo robit 😝 😀
no idem celenku dokoncit, lebo zajtra to musim poslat postou 😉

zuzka72
9. mar 2011

@dievcatko84 krása a nejkrásnější je myšička..to já neumím takový malý věci a moc se mi to líbí 😉 a to na ty kapesníky je otvírací, nebo jak je tam pak dáš?

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 asi... ta posledná, teda biela s čiernym je predny releif a obyčajne DS ? Asi je to tak lepšie pre chalanov, že? Lebo moje sú predný a zadný a robím bachraté, ale zatial som len pre dievčence robila

lucia32
9. mar 2011

@dievcatko84 velmi pekné...a to hnedé je krabička na vreckovky? Tie myšky sú roztomilé 🙂

zuzka72
9. mar 2011

@lucia32 jj jen 1oko je reliéf, to co máš ty je spíš asi baretkový a pro holky, alespoň si to tak myslím a je bílo modrá 😀 a nad tím bílo zelená, ale vypadají stejně 😀

dievcatko84
9. mar 2011

@lucia32
@zuzka72 dakujem kocky 😉 No to je obal akoby zvrchu..neviem vam to vysvetlit to sa pekne z hora krabicka "oblecie" do toho a "pretiahnu" sa vreckovky, ked sa minu tak sa to natiahne na dalsiu krbicku 😉 zo spodu je teda normalne len krabicka, nie je to cele oblecene 😉

zuzka72
9. mar 2011

@dievcatko84 aha...chápu.. 😉 a na myšku nemáš návod? já mám ale jen na vyspané, jak s nohama klasický

dievcatko84
9. mar 2011

@zuzka72 maaam
zacnes na 4ro uzavres kruzko
6ks
21
211
dookola bez zmeny
2111
dookola
21111
211111
dookola
2111111
dookola
2Z(2zhackovat spolu)1111
2Z 111
2Z 11
2Z 1
2Z
z nitky urobit chvostik, t.j.12ro a nit zasit do telicka

ocka a nostek vysit

uska(2x):
4ro koliesko
6ks
rozdvojit kazde 😉

velmi jednoduche, uz to mam velmi dlho ale ani neviem z kade, ci to je moje ci som si to "pozicala" 😉

ja terza robim taku tuniko-pulovrik pre malu, podla siteho pulovrika som zvedava co poviete, moje made-in som si to pomenila ale inspirovala sa sitym 😉

zuzka72
9. mar 2011

@dievcatko84 ty jo...tak tyhle popisy.....pro blbce 😝 mi vyhovují 😀 😀 😀 , nemám ráda ty malovany, bo si nepamatuji značky 😀 tak si raději dělám popisy sama, ale tohle je boží, moc děkuji-zkusím.....výsledek nezaručuji, ale jdu na to 😝
tak šup fotečku tuniky...známá taky dělala krásnou, škoda, že nemám holku, já mít holku tak se asi háček zavaří :D :D

zuzka72
9. mar 2011

@dievcatko84 ještě dotaz....dokola znamená, že to háčkuješ dokola pořád, nebo tam a zpět?

zuzka72
9. mar 2011

@dievcatko84 už to chápu, dokola není dokola 😀 je to jako do konce 😉

iloha
9. mar 2011

tý jo, tady toho je 🙂 nestačím zírat ........
jak jste šikovné ....

@zuzka72 prosím zkus mi obrázek poslat na mail třeba to spolu rozluštíme mě to docela připomíná to co jsem viděla v jedné knize, zkusím pohledat, jen je možné že to bude ta kniha co jsem půjčila v práci kolegyni 😒

zuzka72
9. mar 2011

@iloha děkuji už jsem něco podobného našla, tak jsem to té známé co to chtěla poslala

@dievcatko84 😵 😵 😵 kuji, myšička luxus....moc se mi to líbí 😵 😵

letuskah
9. mar 2011

jej baby vy ste si dali hacovacie a capicove preteky??? 😀 jasne ze aj ja hackujem ciapku ale dako nerastie 😝

zuzka72
9. mar 2011

@letuskah neboj, to přejde, alespoň u mě, já mám vždy mánii a pak útlum 😀

teri3
9. mar 2011

@zuzka72 @iloha no ja som si práve celkom obľúbila tie kruhové ihlice, tú tuniku som skoro celú na nich plietla, ale sú také kvalitné, že to nezadrháva, teda len občas, ale ten výsledok fakt stojí za to, na posledných asi 4 pulóvroch už som robila sedlo v kruhu a je to super. Aj čiapky robím na takej malej kruhovej, to je tiež super 😉 . Iloha, s tými obrátenými očkami sme na tom podobne 😀 😎

zuzka72
9. mar 2011

@teri3 já mám kruhový některý taky super, ale mě nebaví to furt posunovat, je to asi o zvyku 😉

dievcatko84
10. mar 2011

@zuzka72 ja z teba odpadnem! Ty akoze mas doma dvoch chlapcov co maju rok? neverim! Ty ich odkladas na den do komory ci ako? 😉 sak ty tolko toho stihas!! somr ada, ze sa myska podarila 😉

@teri3 @iloha ma stvete s tymi kruhovymi..ja som na tom robila,ale nie do kola ale som sa stale vratila opakom 😅 ale mam uz aj kratsie tak idem malej spekulovat sukienku 😉 a toto nechapem, ze stale robit hlatko..akoze chapem, ale nechapem 😉 chi 😉 sak pochopim 😉 a to aj vzorky v pohode sa daju robit a stale akoby som lice robila? ci? hm....a potom ako sa na vzorku mam pozerat, ze ked mam robit lice ako sa javi tak robim ten dalsi riadok tak isto, ze ako sa javi, ci? jaaaaj..viem, ze tazko mi porozumiet 😉 😎 😀
@letuskah skus ju poliat na noc a rano uvidis, ci kus nepodrastie 😉 a na teplucku udrziavat 😉 😎 😎

iloha
10. mar 2011

@dievcatko84 rozumíš dobře 😉 aj vzorky se daju robit, a pokud je to z obrázku tak pleteš co vidíš (vůbec si nevšímáš rubové strany);, pokud v popisu píší že rub je tak jako se jeví, tak upleteš řadu co je na pletenině a další řada pak zase podle popisu 😉 Mně se právě na ponožkáčích líbí že se dobře posouvá, nikde nedrhne, nemám žádný šev a navíc při norských vzorech mě nerozčiluje rub (kde se motají ty nitky) 😀

@zuzka72 myšky jsou parádní, asi jí taky příležitostně zkusím 😉 , teĎ jdu dosmolit růžovou čapku ..............

zuzka72
10. mar 2011

@dievcatko84 neodkládám oni jsou strašně hodní 😉 jsem objevila ještě jinou myšku, jen jako placku, jdu ji zkusit, nemám návod jen foto, tak zkusím

zuzka72
10. mar 2011

@dievcatko84 poku jsem to pochopila tak máš návod kde je sukýnka na 2 jehlicích a ty ji chceš dělat na 4řech...pokud je to tak tak tomu musíš přizpůsobit vzorek, takže rubové řady(u tebe ale opět lícové) musíš převést opačně. Je dobré si také označit nitkou začátek ať vždycky víš, kde začíná další řada....

ankan
10. mar 2011

@teri3 nenapíšeš mi návod na tie šatky s čiapkou?
@lucia32 ako si robila tú čiapku pre chlapca. Chcela by som pre krstniatko uháčkovať nejakú na jar, ale nenašla som vzor čo by ma "oslovil". Pridám aj ja moje posledné dielka. Prvá je háčkovaná pre dcérku, Hello Kitty pre jej kamarátku zo škôlky, kvetovaná na jar pre dcérku a modrá pre krstniatko na zimu.

zuzka72
10. mar 2011

Tu je myška.... 😉 ouška má krásně růžova, ale nešlo to nafotit...

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 ještě jsem pustit nějakého kočičáka 😵

tak slíbená růžovka ...