Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ludik3
21. aug 2014

@mystery22 ďakujem 😉

mahulenka87
24. aug 2014

babulky, akú priadzu odporúčate na detskú deku do kočíka??? 😕 Chcela by som nejakú hrubú, aby som pri nej nestrávila mesiace 😀 Tak na háčik 10 a viac 😉 Deku by som chcela takú prechodnú jeseň/jar.

tikivikiniki
26. aug 2014

A hotová ďalšia deka!

tikivikiniki
26. aug 2014

A fotka ušla 😀

susann83
26. aug 2014

@tikivikiniki woooow! Krasna! To ako si robila? Ved to je ako obrazok, ako keby to tam bolo okopirovane 😀

tikivikiniki
26. aug 2014

@susann83 Ďakujem za pochvalu, obrázok je stiahnutý z netu predloha na krížikové vyšívanie. a celá deka je z klasických KS len farba sa prehadzuje. Zadná strana je obšitá dekovinou lebo to zozadu vyzerá extrémne.

veronikakanis
26. aug 2014

Dobry vecer tiez som zaciatocnicka v hackovani a chcela som sa vas opytat ako spravym brmbolec dakujem vam za odpoved

veronikakanis
26. aug 2014

dakujem velmi pekne skusim

andruska80
26. aug 2014

Kočky, máte skúsenosti s priadzou Dolphin baby? Chcela by som upliesť dcérke pončo, koľko ca budem potrebovať priadze (na 4 roky)? Ďakujem

grundia
27. aug 2014

Ahojte zienky.Chcem sa spytat,nikdy v zivote som nehackovala,nikdy to neskusala.
Teraz by som pre svoju princeznu chcela zacat no vobec neviem co vsetko to obnasa a ako sa zacina.
Mohli by ste ma s tym oboznamit?bola by som vam velmi vdacna.

bubulacka
27. aug 2014

Baby prosim Vas mate tip na nejaku stránku, kde je dobre popísané, ake vlny, priadze sa hodia na jednotlive obdobia, ci škriabu, neskriabu, ci su vhodne pre babatka, na priamy styk s pokožkou.,. Trosku som sa v tom stratila, neviem co mam nakúpiť, myslela som ze pre babatka je najlepšia merino (z toho co som čítala), ale potom ma zaskočilo, ze ju odporúčali niekde len na jesenné a jarné čiapočky. Ale zaujímali by ma top priadze aj pre dospelých - zimné čiapky a šále 🙂 dakujem pekne !

bubulacka
28. aug 2014

Dobre, googlim googlim + čítam Vaše príspevky, začínam sa velmi mierne orientovať. Nikde však neviem nájsť info - ktorá vlna sa oplatí viac a co znamená ta gramaz pri nich uvedená? Ak je 25 g 130 m, oplatí sa viac ako 50 g 200 m? Cim hrubšia vlna, tým vyššia gramaz, tým teplejšia? Este sa chcem spytat, podla hrúbky hacika mi vznikajú tie "dierky" pri hackovani? Da sa povedať cim hrubší háčik, tým väčšia dierka? Dakujem!

demartka
28. aug 2014

@bubulacka 50 g 75m je hrubsia vlna ako 50g 120 m,teda ak chces teplejsiu vlnu,zrejme bude mat menej metrov klbko.neplati to pri tzv.efektnych vlnach.volanovych,brmbolcovych,strapatych.tie maju vzdy menej metrov.odporucam zajst do galanterie,popozerat,chytit do ruky a urcite radi poradia predavacky.a este-cim hrubsia vlna,tym hrubsi hacik.ak das tenku vlnu a hruby hacik-bude derave,ak hrubu a tenky hacik,bude to tvrde-treba vyskusat,ako stahujes🙂

lucianka01
29. aug 2014
79marry
29. aug 2014

Chcela som Melisske kúpiť v H&M čiapočku a nákrčník, no neviem sa tam dostať, tak som to skúsila uháčkovať 😀

79marry
29. aug 2014

toto bol originál 🙂

79marry
29. aug 2014

A ešte jeden setík k bundičke 😀

79marry
29. aug 2014

Moja modelka 😀

avanka
30. aug 2014

@79marry krajsie ako original 🙂
mas prosim nakres na placku? alebo navod?

79marry
30. aug 2014

@avanka Myslíš ten tmavomodrý setík? návod na čiapku je podľa tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=13448, ale lem čiapočky som potom spravila radu ks, a potom asi 5 riadkov striedanie PRDS a ZRDS. Na nákrčník som urobila asi 80 RO spojiť PO , potom radu KS, potom striedanie PRDS a ZRDS a ďalej koľko potrebuješ ten vzor ako na čiapočke, potom zase radu KS a striedanie PRDS a ZRDS a ukončila radou pevných očiek. 😀

tikivikiniki
31. aug 2014

Ružové tenisky háčkované na želanie a ďalšie k mání

79marry
1. sep 2014

@tikivikiniki tie sú úžasné!!!

bubulacka
1. sep 2014

Zháňam maslovu (kremovu, mozno bielu) ilju od vlniky. Vie mi niekto dat typ, kde ju zoženiem? Dakujem!

andruska80
3. sep 2014

@79marry ahoj, prosím ťa a nezdá sa ti tá vzorka moc dierkatá na jesenné obdobie? tiež už dlhšie po nej pokukujem, len sa bojím, aby cez to veľmi nefúkalo...

79marry
3. sep 2014

@andruska80 ani nie,no na zimu určite nie a ak ju chceš hustejšiu,tak by som nerobila RO medzi vzorkou a bolo by to bez medzier a dierok,možno takú neskôr vyskúšam 🙂

andruska80
3. sep 2014

@79marry ďakujem krásne, chcem ju teraz tak na jeseň, tak sa asi do nej pustím... a na strane 672 som našla tiež krásnu čiapočku od tebe, takú modrú s bledomodrým kvetom, na ňu náhodou nemáš návod?

andruska80
3. sep 2014

@79marry už som ten návod našla cez tvoj album, idem to naštudovať ;)

evicka1
3. sep 2014

@tikivikiniki krásne sú

berus222
3. sep 2014

baby, nehackovali ste nahodou niektora peknu chlapcensku ciapku? potrebovala by som pre starsieho syna (5r), takze bez usiek, rohov a podobnych veci. Nic nemozem najst