Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

telinka
17. mar 2012

@bv_alexandra ja pletiem ponozky podla tohto navodu
http://www.klbkovlny.sk/product_info.php/ponozk...
su uplne super, celkom ako z obchodu 😉

bv_alexandra
17. mar 2012

@telinka no lenže ja neviem pliest na štyroch ihliciach ☹

lussy23
17. mar 2012

@julianka777 krásna čiapočka i modelka ako vždy. 🙂

julianka777
17. mar 2012

@lussy23 dakujem 🙂

telinka
17. mar 2012

@bv_alexandra no a uz si to skusala??? ja som tiez nevedela pokym som nevyskusala - nic to nieje, pleties stale hladko dokolecka, na 4 ihliciach mas rozhodene ocka a tou piatou prepletas 🙂

lucula73
17. mar 2012

@letuskah ďakujem za tie linky 😉 ,pochopila som to.....

kočky vy ste tu také šikovné,ja sa neviem popasovať s jedným malým autíčkom 😝

tretulka
18. mar 2012

baby pomooooooooc, zacala som robit bekocku podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775 a neviem kde robim chybu, nevychadza mi to ☹ , nevedeli by ste mi niektora ten vzor prepisat ako pre d**** po riadkoch 😅

iloha
18. mar 2012

pro Lucinku a Mirečka 🙂

rene82
18. mar 2012

@tretulka veď je to tam krásne rozpísané. ja som ju tiež robila.
pokiaľ si sa dostala "správne"?

tretulka
18. mar 2012

@rene82 vsak mne sa to zdalo, ze je to lahke, ale neviem co robim zle 🙄 , skusim to este raz a uvidim, ved az taka blba byt nemozem 😀

meinkonka
18. mar 2012

ahojte 🙂

prosim Vas, neviete mi poradit, ktora priadza 100% bavlna je hrubsia ako camilla? minule som kupila v lidl-i taku bavlnenu, co mali po 4ks balenu a ta je taka fajna hrubsia. z netu to neviem posudit.

dakujem

evelin116
18. mar 2012

@iloha jej mozes mi dat prosim ta navod na tu mysku

bv_alexandra
18. mar 2012

@telinka raz som to skušala no ostavali mi škaredé diery ☹ hned na začiatku taksom to vzdala. dievčata vestička dokončená a rozmýšlam že to nechám ako vestičku a rukavy nebudem dorábať. čo vy nato?podotýkam je to moja tretia uhačkovana vecička 😝

bv_alexandra
18. mar 2012

a ešte sa chcem opytat hodila by sa takáto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3775 bekovka na chlapca keby som ju urobila v tých farbách ako je tá vesta? 😝

letuskah
18. mar 2012

@bv_alexandra ja by som chalanovy nerobila taku napufkanu inak v pohode

bv_alexandra
18. mar 2012

@letuskah tzn že ju urobim akoby čiapku? budem sa držať pri tom pravidla obvod hl deleno 3,14 ? 😝

lussy23
18. mar 2012

@iloha prekrásne čiapočky.
@bv_alexandra krásna vestička

letuskah
18. mar 2012

@bv_alexandra ja by som tak spravila, klasicku ciapku a silt k tomu

iloha
18. mar 2012

@evelin116 návod nemám ........já tvořím z hlavy ☹

rene82
18. mar 2012

@bv_alexandra túto chlapcovi určite nie. "naživo" je iná, teda záleží od vlny, ale určite pre dievča. chlapcovi by som tiež robila klasickú čiapku so šiltom

lucim
18. mar 2012

babulky, vy ste taka super inspiracia, nadherne vecicky 🙂 🙂 🙂 🙂
@bv_alexandra tu ciapku som robila, je moc dievcenska. vlnu mas super, aj v jednoduchom vzore, alebo napr. v tom, co si dala na svetrik to dobre vynikne, ja robievam matulovi aj bekovky obcas, aj teraz ma dasliu, len ju asi este dozdobim ... a z vlanajska som nasla velmi vhodnu k novemu outfitu, ked stiahnem z mobilu ,tak supnem foto. alebo pokukam nase siltky bekovky? to len tak pre inspiraciu ...
zajtra na vecer bude uz aj cerstva tvorba pofotena snad. 😝

lucim
18. mar 2012

@letuskah srdeeenko, tebe som uz daaavno chcela moc podakovat za rulicky, cmukyyyyy cmuk a prepac, ze som skleroticka. diiiik. 😵
@iloha krasne ciapocky, moc vydarene, mysku niekedy okopirujem, ak mozem, paci sa mi 🙂
@tretulka skusaj, raz sa to podari, aj ja som ju uz robila, navod je dobry, ty na to prides. 😉

letuskah
18. mar 2012

@lucim v tvojom stave je to ospravedlnitelne, ja sa uz dlho chcem spytat ci ti prisli ale u mna to nie je ospravedlnitelne 😀 😀 😀 potom ale treba foto co si porobila

lucim
18. mar 2012

@julianka777 krasnucka modelka v super ciapocke 🙂
@nella0305 nezna ciapocka 🙂
@julianka777 ta srdieckova je tiez dobraaaaaa 🙂

lucim
18. mar 2012

@letuskah jaj, si zlata, ze tolerujes moju tehu demenciu 😖 🙂 a este mam vyhovorku na vek a pracovnu zaneprazdnenost a neposedneho syna. 😀 a este na tvrdnutie brucha, ale to asi z mozgom nic nema spolocne. 😝

lucim
18. mar 2012

@tretulka terezka krasna, ciapocka paradna a svetrik uuuzasnyyy 🙂
@iloha fajn svetrik, to je aka velkost? zda sa mi dost velky .. ja tiez prave motam z lolipopu ...vesticku .. teda, okrem ineho rozrobeneho...

deniskateniska
18. mar 2012

@lucim tak toto je nadhera nemas navod na tu ciapocku druhu alebo stvrtu? ci len z hlavy? je to uplne uzasne, dufam ze mi dorazi camila a urobim romikovi 🙂

lucim
18. mar 2012

@deniskateniska fiiiha, spodne pradelko vlastnej vyroby? dobreeeee 🙂
@nikuska4 @kajka18 @julianka777 @ankan @lucia32 krasne ciapocky 4 strany spat , fakt inspirujuce, 🙂
snad som pokomentovala, co som par dni dozadu zanedbala, vsetky sme tu sikulky 😵 😵 😵 😵

lucim
18. mar 2012

@deniskateniska deni, myslis, tu s lietadlom a tu so zaplatkami? lietadlova je klasicka bekovka s reliefnych stlpikov a zaplatova 1 predny relief a obycajne stlpiky, ak su to oni, pohladam ti navody na mmb .. prvy som tu uz davala kedysi, druha je fakt lahka... 😉 a diiik

deniskateniska
18. mar 2012

@lucim tu zelenu alebo tu modru... vobec ma nenapadlo ze ked to nie je rozrolovane - tie foto ze to inak vypada .. takze ked mas male fotky tak je to 5 a 6 foto 🙂