Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nerreidda
16. okt 2013

@beatricer nádhera 🙂

natyi25
16. okt 2013

@vera_vila vďaka :D pomohlo :D

poisonblu
17. okt 2013

@natyi25 ja mam ulozeny takyto navod, tie uska by si mohla podla toho spravit http://www.repeatcrafterme.com/2013/04/crochet-...

beky52
17. okt 2013

@beatricer ..prekrásne🙂 si šikulka

vera_vila
17. okt 2013

Ahoj holky, které budete mít zájem, zvu vás do skupinky Aukce pro Adélku zde na MK https://www.modrykonik.cz/group/4603/ a stejně tak i na stránky věnované aukci pro Kristýnku na FB https://www.facebook.com/aukceprokristynku - obě aukce budou probíhat v listopadu...

beatricer
17. okt 2013

@beky52 ďakujem

tobi385
17. okt 2013

Prosím Vás, máte niekto podrobný popis na háčkovanú vestičku alebo svetrík tak na 4 roky? (vel. 104 - 110) Ďakujem

macickarebeka
17. okt 2013

ahoj, ako mam zhackovat dva kratke stlpiky? Na internete som nasla takyto postup: Vpichnes do stlpika predchadzajuceho riadku,pretiahnes nit a nechas ju na haciku, vpichnes do druheho stlpika predchadzajuceho riadku a pretiahnes nit,na haciku mas 2 nite.Naberes z prsta nit a pretiahnes cez 2 nite na haciku.

Ale to nejde. Lebo ja ked pichnem do toho ocka, uz vtedy mam dve a ked pichnem do toho vedlajsieho mam uz tri. tak ako to mam urobit?

poisonblu
17. okt 2013

@macickarebeka ja som nasla super postup v ktorom nie je vidno, ze ako su tie stlpiky zhackovane...ale inak si anjde na youtube videa single crochet decrease

natyi25
17. okt 2013

@poisonblu dakujem a z akej vlny odporúča robiť tú čiapku? vďaka ešte raz :D

vera_vila
17. okt 2013

@macickarebeka neviditelné sháčkování KS = sháčkovat KS pouze za přední nitku - jinak je to stejné, jako u DS - do očka nabrat nit, do druhého očka, nabrat nit, protáhnout všemi očky na háčku - tedy 3 očky 🙂

vera_vila
17. okt 2013

@tobi385 Koukni na MMB, dej si do vyhledávání "svet" a určitě najdeš...

dabon
17. okt 2013

@esmemia ahoj, krasna ciapocka, snazim sa uhackovat aspon podobnu tej vasej, ale placka sa mi vobec netvaruje. Vo vasich prispevkoch som vycitala, ze aj vy ste mali podobny problem 😉. Hackujem druhu radu peciciek a mam pocit, ze z ciapky bude skor decka ☹ ako ste to prosim vas vyriesili? Uberali ste? Alebo.... Dakujem za radu 🙂

macickarebeka
17. okt 2013

@vera_vila dakujem.
@poisonblu tiez dakujem, ale neviem ako medzi tymi videami najst to shackovanie - po anglicky neviem🙂

esmemia
17. okt 2013

@dabon ahoj,tak ja som to na konci urobila tak,ze predsa som sparala bsetko co som mala uhackpvane a tu zakladnu placku z ks som uhackovala podla tej schemy na mmb co som dostala link a potom som urobila asi dva az tri riadky bez pridavania a zacala som s pecickami....potom rad ks a zas rada peciciek,rada ks a tie rady z ks mi to tvarovali a drzali ako taky tvar aby to nevyzeralo ako decka ked urobite pozadovany pocet riadkov peciciek,tak robite zas iba ks a ja som hned ubrala asi v dvoch radach par ociek a hackovala do pozadovanej dlzky ......snad som pomohla

janci27
18. okt 2013

Ahojte, dovolila som si "ukradnut" tuto fotku. Chcela by som poradit, neviete z akej priadze je robena? A este prosim poradte aku priadzu si mam kupit na nakrcnik na zimu pre seba. Chcela by som taku melirovanu (nepichlavu). Vdaka

dabon
18. okt 2013

@esmemia Dakujem za odpoved 🙂 ja som tiež základnú placku robila presne podľa toho návodu, potom 3-4 riadky bez pridávania a tak ako píšete, rad pecičiek a rad ks. Zatiaľ hačkujem len druhý rad pecičiek, tak snád sa to začne tvarovať 🙂 A pecičky ste hačkovali tak, že ste uhačkovali pecičku a hneď do nasledujuceho oka ks, potom další ks a zas pečičku? teda medzi pecičkami dva ks? 🙂

dabon
18. okt 2013

@esmemia pozrela som si ešte raz video na tie pecičky a robila som ich trošku inak, tak idem vypárať a snáď to už bude OK 🙂

vbc22
18. okt 2013

prosim vas, pridate niektora navod na stucne?idem robit prvykrat a potrebujem helfnut, som zaciatocnik, tak nieco jednoduche. dik 😉 😉 😉

nika1985
18. okt 2013

baby prosim aky je to pevny stlpik hladala som to na googli ale nic.

nika1985
18. okt 2013

@tomaskovamaminka praveze ten navod je ze pevne oko potom 4x pevny stlip a potom kratke atd.

tomaskovamaminka
18. okt 2013

@nika1985 No neviem, a co je to za navod? obrazok tam nie je? Tak ani ja som to veru nepocula:/

evka555
19. okt 2013

dievčatá prosím, dúfam že sa majitelka fotky nenahnevá ale neviete ako by sa aspon tak približne mohol robiť tento vzor? čiapka je inak kupovaná ale nejak by sme to mohli dať dokopy 🙂

katy2
19. okt 2013

babenky, ake vlny su dobre na zimne ciapky? Chcem aby vlna bola makka, tepla (nebudem podsivat) a aby nehryzla.... Dakujem za rady

katka888
19. okt 2013

vedeli by ste mi prosim poradit? dem robit volanovy sal a niekde odporucaju ocka preskakovat, inde nie. ake mate skusenosti? uz som si urobila vzorku bez repskakovania, ale s preskakovanim mi dcerka vyparala skor, ako som stihla porovnat

madlenka29
19. okt 2013

@janci27 vypadá to na ELIAN KLASIK http://www.galanterie-mariana.cz/detail/2316593...

jinak já jsme dělala holkám čepičky a nákrčník z tuhletý příze,je úžasně měkoučká a příjemná http://www.galanterie-mariana.cz/detail/4798579...

tretulka
19. okt 2013

ahojte, ja trosku stagnujem, resp. robim vsetko naraz :D, dokoncila som ciapku malemu, Angry Birds, kamoske som spravila sal volanovy biely, uz som jej ho dala a nestihla odfotit, dorabam anjelku -podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7726 a chcela by som si spravit tuto bekovku, len dumam nad navodom, neporadite mi prosim, ci su to dlhe stlpiky (raz nahadzovane) alebo 2x nahadzovane? dakujem 🙂

lucka654
20. okt 2013

@tretulka to sú dlhé stĺpiky.keby boli dvakrát nahodené, tak by tam boli nakreslené dve čiarky (šikmo) 🙂

tretulka
20. okt 2013

@lucka654 ved som si aj myslela, aj som to tak zacala robit 🙂, ale pre istotu som sa spytala, dakujem 🙂