Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucim
6. apr 2012

@lucia32 ja 😀
@janemari 15 cm je strasne malo, urob dlhsiu, lebo by neboli spokojni, ver mi. 😉
@monalisatko vlacik, to je parada 🙂
@adrika79 suhlas, aj mna uz nudia ruzovo biele 😀 ale je peknaaaaa
@pooi krasne dielka, a suhlasim s kockami, rozsirovat rozdvojovanim DS, alebo KS, ako sa ti javi. 🙂
@evelin116 na vzorku nevidno na tu bekovku, mas aj iny obrazok?

rene82
6. apr 2012

@janemari to je veľmi málo. je to okolo tých 20 cm

rene82
6. apr 2012

@lussy23 priadza sa dá vždy nadpájať (hoci aj na začiatku). je to vlastne ako keby si menila farbu

lucim
6. apr 2012

ste tu riesili, ako prisivat aplikacie, ja to robim normalnou nitou, vo farbe ciapky alebo aplikacie, skrytym stehom, proste tak, ze vpichavam odspodu aplikacie, aby nebol steh vidiet a vzdy je to v pohode. ak by sa mi malo nieco vyduvat, tiez to nenapadne prichytim.
uz mate napecene? u mna tvarohovo smotanovo bananovojahodovo zelatinovy piskot. mnam. 😝
@dievcatko84 paradaaaaaa vsetko 🙂
@kibuk pekne ... no aku kombinaciu farieb si vybrala?

ja mam zase hotove 2, len prisit este aplikaciu a vrham sa na dalsie.

janemari
6. apr 2012

@lucim
@rene82 ved aj tak urobím 20cm,len som v pomykove,lebo prvú som jej robila na obvod 48cma dlhú 18cm podľa tabuľky,jéj odmeraná veľkosť je 12cm a bola mu veľká. Tak teraz neviem ako mám potom robiť na objednávku ked to podľa tabuľky nesedí.A ked som mu dala na skúšku Laurinu čiapku obvod 45 a dlžka 16,5cm tak mu bola trošku tesná,ale natiahol ju.

kibuk
6. apr 2012

@lucim no vybral manzel 😀 tu svetlu hnedu a tmavu zelenu,dorobila som hnede uska a obhackovala kratkym stlpikom celu dookola,a rozhodla som sa dorobit farebne brmbolce na uska 🙂 zajtra pridam foto 😉

rene82
6. apr 2012

@janemari zákazníci niekedy zle merajú. ja zvyknem zasielať tabuľku veľkostí z mmb.cz, kde si vedia zákazníci odkontrolovať, či merajú zhruba dobre. samozrejme nie každé dieťatko má rovnakú veľkosť v určitom veku, ale +- to sedí. lebo napr. keď merajú z čiapok, každá sa inač naťahuje a tak

lucim
6. apr 2012

@janemari tak mu urob 19cm 🙂 mne aj na zakazku ciapky sedia podla tychto rozmerov a to som na prve prisla sama, zacala som hackovat, ked mal matko obvod hlavy 48 a vychadzalo mi to na 18cm ... a podla toho som si to vzdy prepocitavala ... len ked je moc pruzna vzorka, tak to moze byt mozno viac natahovacie, alebo opacne ... alebo ked ten lem na spodu viac povoli?

@kibuk no som zvedava 🙂

lucim
6. apr 2012

@rene82 juj, len raz mi svagrina merala z ciapky , aku mi ta hovadinu na vtedy 11rocnu neter diktovala, ach jo... odvtedy davam instrukcie 😀 a ked sa mi nezda, co mi pisu, tiez posielam premerat ... jedna dospelacka, ze 52 , hahaha.

janemari
6. apr 2012

@rene82 myslím,že aj ja mám tú tabuľku s mmb.cz. Tak urobím ju okolo 19 - 19,5 cm dlhú. A vždy radšej väčšiu ,lebo hlávka dorastie ,ako malú. A čo som prekvapená moje krstňa má 3 mesiace a obvod hlávky skoro 44cm a pritom moja pomaly ročná dcéra ma 45cm. Tak už rozmýšľam,či deti v mojom okolí majú veľké hlavy,alebo Laura malú 😀

rene82
6. apr 2012

@janemari no ani dlhú nie je riešenie, lebo to potom padá do očiek, mám vyskúšané 😒
ja keď som dávala merať švagrinej, tiež nevedela, že ako je obvod. myslela, že od čela akoby k spodku hlavy-krku a tak kolom dokola. čo je väčší priemer, než keď cez čelo vodorovne zo zemou - rozumieme sa ,že?

rene82
6. apr 2012

😉 @janemari dávaj zákazníčkam do mailu aj tú tabuľku, že na porovnanie, aby vedeli, či správne merajú

lucim
6. apr 2012

@rene82 😀 😀 😀 😀

lucim
6. apr 2012

@janemari no na 3 mesiace je 44 fakt dost ... a ked robis babam, da sa hodit ozdobna stuzka dole, alebo snurka, u chlapcov je to horsie.
rozmyslam, ako to bolo u nas ... matulo mal vtedy 16mesiacov a 48, teraz ma 52? a 2r.9mes.

lucim
6. apr 2012

@rene82 ja hovorim, ze obvod merat tesne nad uskami ... a to mi potom sedi. vysku nepytam, to aj tak nevedia zmerat. no vedeli by sa trafit na hlave tam, kde my mame zaciatocny kruzok? 🙂

lucia32
6. apr 2012

@adrika79 mysliš catania? 1,80 €

adrika79
6. apr 2012

@lucia32 Ano, vdaka

adrika79
6. apr 2012

@janemari Moja starsia dcerka ma 3,5 roka a ma hlavku obvod 48 cm a 1 rocna dcerka ma 45 cm :D

adrika79
6. apr 2012

@janemari Ja mam obvod 53 - 54cm, teraz som taku hackovala - ta dlzka 19, 5 cm je dobra - zakryva uska... ak 15 cm, tak to by bola len taka imidzovka...

adrika79
6. apr 2012

No a nieco svieze jarne, nie ruzove... :D

lucia32
6. apr 2012

Ja teraz hačkujem obvod 52 cm a dlžka 17,5 cm, dala som premerať a vraj, že taká, lebo im teraz jednu už hačkovali...

janemari
6. apr 2012

Ďakujem vám baby za rady.JA zatiaľ robím len pre známich tu z okolia,takže dá sa premeraťa vyskúšať,ale to takto nejde do nekonečna.Ešte vás poprosím pre istotu ten link na tú tabuľku.ďakujem. 🙂

lucula73
6. apr 2012

@lucia32
@adrika79 kočky a dávate velkosť tej placky takú ako vám vyjde alebo menšiu?
lebo ja som robila na obvod 50cm a nezmenšila som to,tak je dobrá aj na 55cm 😝 😝

adrika79
6. apr 2012

@lucula73 ja podla vzorky - ja hackujem dost tuho, tak vela nezmensujem, aby netlacila - radsej nech sa natiahne... a mimochodom, teraz robim ciapocky pre sestry - obe maju obvod 52 cm a jedna ma dlzku hlavicky 38 cm, druha 36...

adrika79
6. apr 2012

@janemari mrkni par stran dozadu, hadzala som to...

janemari
6. apr 2012

@adrika79 ok ďakujem 🙂

kibuk
6. apr 2012

tak a je dokoncena 🙂
@lucim kuk 😉

janemari
6. apr 2012

@adrika79 presne túto tabuľku mám a od 52 vyššie je už rovnaká hlbka? A chcem sa ťa opýtať riadiš sa jej radou,že tu placku robí o 1 - 1,5 cm menšiu ked vyratávaš obvod sama?

adrika79
6. apr 2012

@janemari podla vzorky zalezi - ale ja hackujem dost tuho, tak ja uberam tak 0,5 cm, aby to hore nevyskakovala do spica - ak mi potom vyjde dole obvod vacsi, tak zakoncim tuhsie - aby to bolo tesnejsie a nepadalo z usiek, alebo ubereim priebezne dookola cca 6 ociek... este som vacsiu alko 52 cm nemala, ale este nehackujem tak dlho a zakazku kratucko...