Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucula73
6. apr 2012

@adrika79 🙂 ,dík za odpoveď...no ja háčkujem dosť na volno,neviem prečo....tak budem musieť uberať 🙂 ,to som sa ešte nenaučila 🙂

aký háčik používate na tie bavlnené priadze? konktretne catania ..prípadne nela??

janemari
6. apr 2012

@lucula73 ja robím s Camilly a používam 2,5,alebo 2 @adrika79 tak aj ja hačkujem dosť pevno a zatiaľ robím len tie klasické čiapočky 1 krát nahod.stlpik a tiež som nerobila takú veľku ako teraz 53

lucula73
6. apr 2012

@janemari no tak sa už nečudujem,prečo to mám také volné..ja mám 3,5 a na okraj som dávala 3..mne sa s týmto inak robi lepšie ako s malým háčikom,....
no u nás v meste v troch obchodoch normálne nemajú háčiky,od 4,5 vyššie,nechápem...

letuskah
6. apr 2012

@lucula73 ja mam teraz cataniu a limone na haciku a robim na 3, trosku derave, ale na letoo idealne 😉 ale uz ma ruky bolia 😝 😝 😝 😝

bv_alexandra
7. apr 2012

@janemari ja som robila čiapky dva na 55cm obvod hlavy. vychádza to ze placka by mala mať 17,24 a obidve som prestala rozširovat ked placka mala niečo po 16cm. a sedi ako uliata. 😉

bv_alexandra
7. apr 2012

dievčata mam jednu otázku som priam alergicka ked malému lieta čiapka z uši, máte nejakú fintu na ušianku kde tie uši davat alebo musim merat? 😝

evelin116
7. apr 2012

@lucim nie nemam ale to nevadi len ma zaujimal ten silt neviem ako na to a chcem aby bol taky priliehavy ako je aj na obrazku

kibuk
7. apr 2012

ahojte a tu je moj vysmiaty drobec s ciapockou 😀 😉

adrika79
7. apr 2012

@bv_alexandra ja meram - masadim malej ciapku a zatvarcacim spendlikom znacim, kde zacina a konci usko...

adrika79
7. apr 2012

@lucula73 aj ja mam 3,5 a hackujem camilla alebo lemone, ale ja utahujem pevne - robim jarne - ked chcem letnu dierkovanu, tak neutahujem - nechavam volnost - napr mam stlpik aj 4 mm, ked napevno, tak ma ledva 2 mm - zalezi od toho,a ke to chcem huste... mne sa s mensim hacikom zle robi, tak radsej takto to robim...

kibuk
7. apr 2012

mozem sa vas opytat,nemate niektora postup ako uhackovat lienku? dakujem 🙂

lucim
7. apr 2012

@adrika79 suoper jarna lienka 🙂
@kibuk peknaaaa, aj na modelovi 🙂
@lucula73 tu placku - sama si musis prist na to , kolko mas ubrat alebo ci ti to sedi na rozmer, fakt je to podla toho, sako utahujes, a ci to meras natiahnute alebo v klude. ja si to poriadne narovnam a meram presne. hackujem dost volne, preto aj haciky pouzivsm zatial mensie.
a spodok - vzdy povoli, tak ho robim tuho a presne na obvod. aby to nepadalo potom.

lucim
7. apr 2012

@kibuk aha co som ti nasla- lienku http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7053 ja som robila len tak, z hlsvy, ale tato je peknuckaaaaa 🙂
@bv_alexandra ty sa este chystas robit usianky na tuto sezonu? 🙂 hmmm finta - ked ju zlozim, tak v polovici 3 ocka dopredu, viac do zadu a ked mas uhackovane usi, tak to treba obhackovat KS, aby sa to nekrutilo ... a malemu drobcovi mozes dat aj snurky a bude drzat. 🙂
@lucula73 haciky pouzivam 2,5 a 3, ale ako hovorim, ja moc neutahujem ... na prudko letne aj 3,5. a haciky si mozes objednat u @lucia32 , aj ja mam , lebo som hacik 3ku strkala do zaslepky v zasuvke a zlomil sa, svina. 😝

kibuk
7. apr 2012

@lucim dakujem krasna je 🙂

matja
7. apr 2012

ahojte, idem sa pochváliť s mojou prvou uháčkovanou čiapočkou pre dcérku 🙂

lucim
7. apr 2012

@matja fiiiha, vymakana ... ale uplne prva ciapocka to nie je, vsak? krizene DS, trafit sa do rozmeru, opletany lem ... (teraz som ten vzor opat dokoncila) , to nie je najlahsie. aj krasne kvetinky. 🙂

matja
7. apr 2012

@lucia32 - objednávaš ešte cataniu? Koľko stojí klbko? Dokedy ti platí akcia -15 %?

matja
7. apr 2012

@lucim - ďakujem za pochvalu, toto je moja tretia čiapočka, dve som už urobila synovi na zimu a na jar. Ešte som uháčkovala jedny šatočky, to je všetko z mojej doterajšej tvorby. 🙂 Mne to totiž strašne pomaly ide... Nechápem, ako niekto dokáže uháčkovať 1 čiapočku za 1 večer 😕

matja
7. apr 2012

áá, vlastne ešte jednu čiapočku takúto istú, čo mojej malej, som uháčkovala, len jej je malá a je mi ľúto ju párať. Dá sa to tu na koníkovi v bazáre predať? Alebo ju raz niekedy niekomu darujem, lenže v mojom okolí nemám žiadnu tehuľku...

zuzu611
7. apr 2012

@dievcatko84 mohla by som dostat navod na ten zeleny kompletik hackovany velmi sa mi paci ak by si mohla na zuzu611@azet.sk

lucula73
7. apr 2012

juj kočky,ďakujem za rady ohladom háčika..vidím,že aj háčkovať sa treba naučiť 🙂
najzaumavejšie ale je že prvá druhá a tretia mi šli viac menej bez problémov,4. čiapku som párala asi 4x a teraz sa neviem absolutne dohodnúť s bavlnou a háčikom,mám normálne nervy 😠 😝

mima1311
7. apr 2012

Caute sikovnice 🙂 kraaaasne vytvory ...ste sikulky , prosiiiiiim , naucte ma hackovat 😀 😀 😀 kedysi pred 100 rokmi som vedela , len zaklad ale uhackovala som dcerke klobucik aj satocka ...ale vravim to su roky , pamät nesluzi 😀 😀 😀 este si pamätam ako vyzera hacik aj priadza a to VSJO 😀 😀 😀 nejaky ultra lahky postup , link , kde by som si to osviezila nemate ? strasne by som chcela malickemu uhackovat ciapocku ....kto sa ma ujme ? 😉

mirkakab
7. apr 2012

Maminy ja som vytvorila takúto 🙂 je pletená a mačička je háčkovaná. Robila som k nej aj šál, ale ten nemám nafotený. Robila som aj háčkované čiapky ale tie ma akosi už prešli 😒

mirkakab
7. apr 2012

táto je háčkovaná zimná,

letuskah
7. apr 2012

@matja skus dat na bazar, ja som par veci dala co su nam uz male tak sa hadam niekto chyti 😉 a jednu malu mam este tiez nechcem parat tak ju asi hodim do bazaru

mirkakab
7. apr 2012

@matja Mne to háčkovanie tiež išlo pomaly a tak som sa dala na pletenie, to ide ako po masle 🙂

lussy23
7. apr 2012

@kibuk krásna čiapočka a synček je krásnučký malý smejko 🙂
@mirkakab krásna a aj modelka
@mirkakab nádhera
@matja prvá a hneď s kvietkami? . krásna je

lussy23
7. apr 2012

@adrika79 krásnučká
@rene82 ďakujem

janemari
7. apr 2012

@matja nááádherná čiapočka,máš aj nejaký návod ako ju urobiť?

monalisatko
7. apr 2012

ahojte parťáčky 🙂 Tak dnes sme konečne oslávili Larine meniny, takže háčik som dnes v ruke nemala, ale idem to napraviť 😀 😀 😀 Tvorila som síce, ale je to inej témy. No aj tak vám to sem hodím 😉