Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
10. apr 2012

@monalisatko makkucka vlna, hruuuuba :D

adrika79
10. apr 2012

@monalisatko ja mam vzdy problem tak dopredu odhadnut... dcerke som uhackovala ciapku jarnu a uz jej jej mala, ale len do dlzky, tak dohackujem... :D

adrika79
10. apr 2012

@lucim A co znamena, ze v 2 rade uhackujeme DS prelozene 2 ret.ockami? dik :D http://macina.pise.cz/120415-hackovane-kvety.html

lucim
10. apr 2012

@adrika79 adri, ja mam pocit, ze ta kocka ma na tej stranke v tom popise chaos .... nejak tam neviem najst schemu, ku ktorej by patril ten popis ... no ktory kvet tam ma 12 DS v prvom kruzku??? a to prolozene - nebude, ze prodlouzene? ze po kazdom DS urobis este 2RO?
ja by som isla len podla obrazku, mna ten text matie.

lucia37
10. apr 2012

@lucia32 Luci, prosim Ta , mozes mi dat navod na tu adidas ciapocku? Nikde to neviem najst 😒

lucim
10. apr 2012

kocicky sikulky motalinky hackovacie a pletacie, dnes vas chvalim hromadne, bo sa mi dnes blbo sedi za pc, kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne uuuzasne vecicky, sanka dolu sefky 😵 😵 😵 😵 😵
a o chvilu idem hackovat tie papucky, zacala som znova, tu co som urobila predtym vysmarim do kosa. 😝

lussy23
10. apr 2012

@lucia32 krásna
@kibuk krásne čiapočky aj dcérka
@idris krásna aj modelka
@dievcatko84 nádhera

letuskah
10. apr 2012

@adrika79
@lucia32 dakujem, ja som tiez nevedela co s tym, lebo mi to nevychadzalo ale som to riskla a normalne dokonala kombinacia, velmi sa mi to paci a asi to budem musiet este na nieco vyuzit 😵

lucula73
10. apr 2012

@kibuk
@lucia32 kočky,odkaiľ máte tie adidas čapice?na českom mmb to zmazali 😕
som to už skúšala,ale čosi som poplietla,dnes som to spárala,nesedelo mi to....nedá sa mi tak zvačšiť fotka,alebo to neviem,aby som si to prepísala na štvorčekový papier 😠

monalisatko
10. apr 2012

dievčatá, ďakujem pekne za odpovede. Ako čítam, prevláda negatívne hodnotenie, tak asi budem musieť nájsť niečo iné. Ak by ste mali nápad, prosím, sem s ním 🙂

monalisatko
10. apr 2012

@letuskah tá lady má aký návin? je to niečo podobné ako yety?

adrika79
10. apr 2012

@lucim dik, aj ja som myslela, ze po DS 2 ret.ocka - este to enrobim, len som si mrkla navod - a toto ma zmiatlo... 😉

adrika79
10. apr 2012

@monalisatko navin neviem, ale ladu mam overenu, je fakt super, ma aj pekne farby, aj kvalitou, vela vydrzi a ma jemny lesk, vyborne sa s nou aj pletie aj hackuje...

monalisatko
10. apr 2012

@adrika79 ďakujem, ak stihnem, zajtra skočím do galantérky a opýtam sa na tú ladu 🙂

adrika79
10. apr 2012

@monalisatko zda sa mi, ze 250 m navin...

monalisatko
10. apr 2012

@adrika79 ďakujem, práve som si to vyhladala na nete a má to 230m. Yety má návin len 147m, takže tá lada je o dosť tenšia ☹ Ja by som chcela niečo super teplé ☹

bv_alexandra
10. apr 2012

a s gerlachom nemáš skusenosti? ja som malej robila z neho štucky aj nákkrčnik. je to dost teplé. 🙂 😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bv_alexandra...
@monalisatko

adrika79
11. apr 2012

@monalisatko lada je tepla, a ak das ihlice ci hacik c 3, tak to bude aj huste... podobna je este Aljaska, ale lada je kvalitnejsia.... ja detom este kombinujem batole - pletiem naraz z 2 klbok, teda zdvojim vlnu, nahusto 3 ihlice ci hacik a je to teple... lada je najkvaitnejsie, co som mala... ale yetti je naozaj najhrubsia... 😒

lucim
11. apr 2012

@monalisatko lada je fakt dobra, vlani sa im sice par varok nepodarilo, a aj s odtienmi mali problem, ale na tuto sezonu bola makka a peknucka. fakt je dobra. a este prijemnejsia na omak mi pride aljaska , velmi podobna hrubkou ako lada.

monalisatko
11. apr 2012

ďakujem pekne za odpovede.
@bv_alexandra ten gerlach ma celkom zaujal, pozrela som na nete. No ale mám podozrenie, že to u nás nekúpim. Dosť je tá galantérka "skromná"
@adrika79 to je dobrý nápad. Ak iné nenájdem, tak to skúsim z lady dvojmo
@lucim nepoznám tú aljašku a nenašla som ani na nete. Pravdepodobne ju nebudú mať ani u nás. No nevadí, nakoniec asi zvíťazí tá lada.
Zlaté ste že ste si na mňa našli čas. ďakujem 🙂

bv_alexandra
11. apr 2012

vyrába to ten istý čo ELian tak sa skús opýtať Lucky tu z fora či ho nemá. 😉 🙂
@monalisatko

letuskah
11. apr 2012

@monalisatko navin uz vies 😀 lada je dost tepla, ja som spravila mlademu vestu a nechce mi ju nosit ze mu je v nej moc teplo takze ja by som nedavala dvojmo, ale take hrube je este garland od red heart, obom som strikovala svetre z toho, to je na 6 ihlice ale na nete som ju nikde nevidela a svokra mi ju dala pod stromcek ze ledva zohnala dost... http://www.vlny-prize.cz/cz/internetovy_obchod/...
je teplucka a makkucka

adrika79
11. apr 2012

@monalisatko zda sa mi, ze aljaska je ceska vlna, ma dost odtienov, je dobra, ale Lada je vitaz :D

adrika79
11. apr 2012

Sa mi zdalo, ze v Blave je jednofarebna camilla za 2 eura nejaka draha, a lemone melirovana 3 eura, ved v Michalovciach jednofarebna camilla stoji 1,30 eur, ale pozor, nasla som v Michalovciach galanterku, kde stoji camilla 2,5 eura, takze Blava, ospravedlnujem sa.... 😝

letuskah
11. apr 2012

@adrika79 u nas v galanterke maju tieto bavlnene po 1,60 bez rozdielu akurat ze nemaju camilu, maju limone, nelu, cataniu a este daku cesku nepametam nazov, ja myslim ze to nezavisi od mesta ale od zaujmu, zrejme ked jej tam malo kupuju tak objednava malo a tym padom ma vyssie ceny, nedostane mnozstevnu zlavu

flossie
11. apr 2012

ahojte hackarky....aku vlnu pouzivate na hackovane ciapocky na jar a leto? nechcem, aby to bolo take hrube.... a kupujete niektore vlnu cez internet? mate overene stranky? vdaka! 🙂

monalisatko
11. apr 2012

@bv_alexandra tak teraz som sa vrátila z galantérky kde majú elian. Oni vlastne majú aj gerlach, takže som si ju mohla pozrieť. Ona je ešte hrubšia ako yety, lebo má 120m na 100g. No ale majú len také tmavé nepekné farby a pani hovorila, že teraz ani na sklade nebudú mať, lebo zimné teraz nevyrábajú.
@letuskah
@adrika79 už vám asi leziem na nervy, ale pred chvílou som skonštatovala, že vlastne aj elian klasik je celkom dobrá, nakolko teraz z nej háčkujem pre staršiu dcérku čiapku reliéfnym vzorom a takto tá vlna je akoby dvojnásobne hrubšia, než čo som robila čiapky normálne z DS. Mám s tým ale taký problém, že ten reliéfny vzor mi ide pomaly. Akoby moc nepribúdala velkosť 😒 Čiže kým urobím predĺžený pulóver s tým vzorom, asi budú vianoce 😅 Takže sa zas prikláňam k lade 🙂

lucim
11. apr 2012

@monalisatko cica, nedavaj tu ladu dvojmo, budes mat obmedzeny cas len na extremne mrazy, ked im to budes obliekat .... radsej pod to viac vrstiev ... je to dost hrube. ja som z nej robila zimne nepodsite ciapky, aj saly. a usetris, ked bude v jedno.

adrika79
11. apr 2012

@monalisatko pripajam sa, ja detom pletiem zlady a je to dost huste, zbytocne dvakrat...ale vec nazoru... 😉

monalisatko
11. apr 2012

@lucim ďakujem, každá rada hodná zlata 😉 Tak je to u mňa definitívne lada,a teda nedám dvojmo 🙂 len dúúúúfam že budú mať výber farieb, aké by som chcela kombinovať. Ak nie, tak skúsim cez Lucku 🙂