Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

usiko
1. okt 2012

@pifina fakt? lebo jej to na obrazku vypada akoby to boli dlhe retiazky....no dobre, vyskusam a napisem...dakujem ti🙂

zuzkaamato
1. okt 2012

Caute kocky. pridavam sa do temy a idem sa pochvalit svojim prvym vytvorom pre moju krpanu... 🙂

zuzkaamato
1. okt 2012

zabudla som foto 😀

usiko
1. okt 2012

yeda ja by som este raz ten PLS, neviem co znamena....este pridam fotku aj s popisom, dufam, ze sa dotycka mila zienka nebude hnevat...ak mame nejaky napad este, poprosim on...dakujem:

Nejprve si z příze uháčkujeme tak 3-4 řady PLS (řetízek dělejte volně nebo o číslo větším háčkem, aby šel dobře natáhnout), abychom zjistili kolik sloupků budeme potřebovat. Řetízek uděláme malinko delší než je potřeba na přetáhnutí přes patu a výsledný proužek pak napneme v nejširším místě a spočítáme počet sloupků (já napočítala 46). Ten pak upravíme na počet dělitelný 6 (u mě 48). Počet sloupků známe, můžeme vypárat proužek (anebo si ho nechat jako měřidlo třeba pro ostatní členy rodiny) a začít háčkovat.

lulu24
1. okt 2012

Ahojte,hackarky 😉 nemate niektora navod na peknu bekovku pre dievcatko?dakujem

letuskah
1. okt 2012

@usiko nemas povodnu stranku kde to bolo? ale priklanam sa k tomu ze je to polodlhy stlpik, neviem co ine by to mohlo byt 😕

usiko
1. okt 2012

@letuskah http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7740 dakujem baby, ja sa teda pokusim o ten polodlhy stlpik @pifina to znamena ze ona dievcina v navode to len zle pomenovala?

lussy23
1. okt 2012

@zuzkaamato nádherná

lussy23
1. okt 2012

@79zuzana nádherné dielka @zfidorka krásne
@rencaboch krásne čiapočky aj dieťaťko
@janabanc krásna čiapočka aj modelka @tinushka13 krásne výtvory
@janemari krásne
@roo krásne čiapky
@ellysa nádherné, nádherné, nádherné... @mimkaa2607 krásne vecičky
@zuzka72 krásne
@jasmika nádhera
@mirenkam nádherná

tinushka13
1. okt 2012

Baby musím sa vám pochváliť.. sestra mi poslala bavlnky z Portugalska.. skoro som odpadla.. 😅 niečo úžasné.. kvalitné.. mäkkučké protialergénne.. No hneď som sa dala na deku.. a nestačili mi klbká :( takže hneď ako dokončím.. dám vám foto! Ja sa len rozplývam z toho materiálu.. a nemám sa komu pochváliť.. drahý na mňa kuká či mi nehrabe.. 😀 ešte že mám vás :D

vera_vila
1. okt 2012

@usiko na háčkované ponožky vyšel celý časopis, kdybys měla zájem, tak naskenuju, jsou tam i různé vzory... A doporučuju Sportivo od Vlnapu (mají jak jednobarevné, tak vícebarevné), nebo Ovčí vlnu nebo Merino na sakra teplé ponožky od SDS (kamarádka z té ovčí vlny ponožky pletla příteli a ten si je nemůže vynachválit)...

blka
2. okt 2012

@vera_vila Sportivo jsem si koupila, že udělám ponožky manželovi. Tak jsem ráda, že ji chválíš 🙂 . Ten časopis jsem u nás viděla, ale říkala jsem si, to tam tak může být - samé ponožky, tak jsem ho nekoupila 😀

rencaboch
2. okt 2012

Holky jsou nějaké háčkovací časopisy...teda krom SNADNÉ HÁČKOVÁNÍ 😖 já mám balík starých od babičky ale to už néní ončo 😀

usiko
2. okt 2012

@blka ahoj, a nedala by si sem prosim nejaky navod na ponozky...jednoduchy..pre zaciatocnikov...prosim.....🙂

usiko
2. okt 2012

@vera_vila dakujem ti velmi pekne, bola by som vdacna, za nejek velmi jednoduche navody na ponozky,lebo zatial stojim nad tym jednym a nepohla som sa🙂

lemge
2. okt 2012

ahojte,dievcata.zacala som robit prvykrat brmbolec,a zistila som ze to prevliekanie do kruhu nieje ziadna parada 😖 😀 robila som to z utržkov lebo to velke klbko by sa mi neprevlieklo cez ten otvor...
.
chcela som vas poprosit,ci nemate nejaku osvedcenu fintu,sposob,ako ten brmbolec co najlahsie a najrychlejsie urobit a to prevliekanie si ulahcit 🙂 dakujem za kazdu radu... 🙂

blka
2. okt 2012

@rencaboch Já myslím, že ano. Taková ta diana nebo jak se jmenuje to háčkování. Diana je myslím zrovna pletení. V trafice určitě bude.
@usiko Já jsem právě ponožky ještě nikdy nedělala, taky to bude má premiéra. Ale tohle by taky mělo být z toho časopisu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8111 a trochu jiný http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10553

lendyn
2. okt 2012

ahojky "pletařky" a "háčkařky" 🙂 - nemáte někdo návod na nějaké jednoduché pletené nebo háčkované zvířátko??? Chtěla bych dětem udělat do školky jako překvapení na mikuláškou besídku. V pletení si myslím, že problém nebude, v tom jsem zdatná 🙂 - ale v háčkování jsem začátečník! Nevíte některá šikovná maminka o nějaké návodu či z vlasní zkušenosti? Předem děkuji za typy!

letuskah
2. okt 2012

@usiko no neviem, z obrazka moc nevidno tak skus tie polstlpiky a uvidis, nakoniec to je len na tu skusobnu retiazku nie?

pifina
2. okt 2012

@usiko neviem podla obrazku urcit, ake su to ocka, ale podla navodu je to len pomocne, nie? aby si si spocitala, kolko treba a potom to mozes vyparat 😅

pifina
2. okt 2012

@letuskah aha, uz si odpovedala to iste 😀

pifina
2. okt 2012
vera_vila
2. okt 2012

@usiko dobrá - naskenuju základní návod a hodím sem obrázky...
@blka Ano, ten první návod, co jsi dávala odkaz, je z toho časopisu...

vera_vila
2. okt 2012

@rencaboch je jich spousta... Zajdi si do prodejny časopisů (ale ne nějaké ty tabáky v supermarketech, tam většinou nemají nic) a určitě tam objevíš... Jsou to různé speciály Diany, Sabriny a podobné... Já mám doma si dva nebo tři... Vždycky kouknu a koupím, jen když mě tam něco zaujme...

vera_vila
2. okt 2012

@lemge bohužel o žádném lehčím a snažším návodu na kulatou bambuli nevím... Většinou si udělám více menších klubíček (třeba tři a provlékám je naráz), nebo klubíčko třeba ze 3 nití a provlékám to tak, protože to potom přibývá rychleji, když se to dělá ve více nitích, než když se provléká jen jedna...

vera_vila
2. okt 2012

Tak holky, tady návod na háčkované ponožky - od špičky přes patu k holeni... osobně vyzkoušeno a ponožky super... Kdyby měl někdo zájem o "vzory", napište, a já doskenuju...

lemge
2. okt 2012

@vera_vila dakujem za radu 😉 ,budem zatial prevliekat 2-3 vlny stocene naraz,ale nasla som predsalen nieco:
http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/e...

nemate s tym niekto skusenost,oplati sa?

vera_vila
2. okt 2012

@lemge Zkušenosti s tím nemám, ale myslím, že to funguje úplně stejně, jako papírový kruh a ten je rozhodně levnější 🙂... Pokud nehodláš dělat desítky bambulí, tak si myslím, že se to nevyplatí...

letuskah
2. okt 2012

@lemge ja som si ten bambulkovac pred casom kupila a spravila som na nom az 4!!! brmbolce, ako pise
@vera_vila ked sa nechystas robit miliony tak je to viac menej zbytocne ale zas sa to super pouziva, je to ten isty system ako papier akurat ze sa nemusis kaslat s vystrihovanim a pod 😵

lemge
2. okt 2012

@letuskah ,no ved to ,a to prevliekanie mna najviac stve...
😖
takze s nim nerobis,a ostala si verna kartonu? 😀