Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lucula73
25. jún 2012

@monalisatko ahojček,prosím ťa.....ako si robila tú taštičku?moja slečna žobre že chce taštičku ,aj bavlnu už mám,ale to stačí len obddlžniky?a to sú dlhé stlpiky?ďakujem

monalisatko
25. jún 2012

@lucula73 ahoj, tak spodok je obdĺžnik a potom som už iba dokola obháčkovala na potrebnú výšku. Je na tebe či dáš polodlhé alebo dlhé stĺpiky. Ja som to chcela mať rýchlo hotové, tak som dala DS 🙂
Inak poradila mi @bv_alexandra 🙂

lucula73
25. jún 2012

@monalisatko aha...........čiže tá taštička má vlastne dno 🙂
prosím ťa a to sa ako robí?obdlžnik zvládnem,ale ako to potom zvrtnem,aby mi to šlo dohora? 😀 😀 blbá otázka čo???ja som taký začiatočník,asi 1O čapíc som spravila nič viac 🙂

mona333
25. jún 2012

dievcata potrebujem nejaky navod ako pliest rúb obratko a líc hladko, je niekde nejaky navod? dakujem

monalisatko
26. jún 2012

@lucula73 ano má dno a ako spravíš ten obdĺžnik, tak ho len normálne háčkuješ dokola, akoby si robila čiapku. Pôjde ti to automaticky dohora, keďže nebudeš pridávať očká.

fmkn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lemge
26. jún 2012

ahojte,potrebujem poradit ako na takyto klobucik.vyzera ze je z dlhych stlpikov,ale ako vytvorit tie ozdobne pozdlzne pruhy co su od vrchu po spodok klobuka? 😕 dakujeee...m

bv_alexandra
26. jún 2012

@monalisatko kto ma to tu spomína 😀 😀 😀 je velmi pekná podarila sa ti 🙂 ja som robila spodok z KS a potom už len DS. za dva dni je hotová pridavam teda aj sem moje najnovšie výtvory s tkorými som sa nestihla pochváliť 😉

letuskah
26. jún 2012

@adrika79 ciapocka nema chybu, to je jedna z veci, ktore nemozem mojim detom ukazat lebo by im ju nutne bolo treba 😀 😀 😀

monalisatko
26. jún 2012

@bv_alexandra no pár dní si tu nebola, tak som ťa musela "zavolať" 😀 No úplne krásne vecičky si spravila a máš nádhernú slečnu 🙂 🙂 🙂 Aj ja som mala rýchlo hotovú taštičku, len som dnes ešte dokúpila gombíky na ozdobenie, ale teraz sa mi nechce to tam prišívať. Práve som dorobila capačky pre chlapčeka 🙂 Dokúpila som aj vlnu na svetríky, tak ich môžem konečne dokončiť.

monalisatko
26. jún 2012

ešte som zabudla fotku 😀

lucula73
26. jún 2012

@monalisatko jasné,som pochopila......vďaka 😉

kulenka
26. jún 2012

Holky, když děláte botičky - i ten vršek háčkujete z dvojité příze? Podrážky jsem udělala z dvojité, teď se snažím o vršek z jednoduché, ale děsně se to kroutí 😒 Zase si říkám, aby to nedřelo, když to udělám z dvojité 😅

lussy23
26. jún 2012

@bv_alexandra krásne výtvory a samozrejme aj slečna
@monalisatko krásne topánočky

lussy23
26. jún 2012

@monalisatko krásna taška
@adrika79 nádherná

monalisatko
26. jún 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

tretulka
27. jún 2012

baby ja som na prasky z tych siat co robim malej...zacala som uz x vzoriek a nic....teraz robim tuto vzorku, ale chcela som to robit v kuse, dokola, tak som nevedela ako spojit tie vzorky, nejako som to spravila, ale sa mi to nepaci, naoniec som si uvedomila, ze by som chcela tie satocky trosku sirsie, resp. trosku do A nech idu...tu druhu vzorku som skusala, vyzera total jednoducha, ale ja neviem kde robim chybu, ze mi zrejme "pribudnu" (???) ocka a nevychadza mi vzorka...asi som zu uplne zmagorena, ci co mi je...svacnem to do kuta a budem robit satku, tu hadam zvladnem 😠 :D

tretulka
27. jún 2012

@bv_alexandra krasne ako vzdy 🙂 , bolerko je uzasne 🙂 , a modelka samozrejme tiez 😉

bacillka
27. jún 2012

@lemge ahoj to sa volá že reliéfny stĺpik posielam ti od-klik z youtube

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0
anabelka83
27. jún 2012

ahoj,vedel by mi niekto poradit ako mam menit priedzu vedla seba?ked hackujem nap,5 dl stlpikou bielou a potom potrebujem 5 zelenou?mne sa to nejak nedary,nemam to pekne a mam tam diery ako reseto ☹ ☹ ☹ ☹

letuskah
27. jún 2012

@tretulka ked to chces robit dokola tak urob o jedno ocko menej na zaciatku alebo na konci a vlastne dostanes tu vzorku bez tych krajov... tam mas na kraji 2DS ak dobre vidim, potom velky vejar maly, velky a na konci zase 2DS tak vlastne z jednej tej dvojice uber jeden DS a budes mat maly vejar velky maly atd. neviem ci je to pochopitelne 😀 a s rozsirovanim je to super kedze je to tam rozkreslene, ten druhy vlnovkovy sa horsie rozsiruje, ja by som ho na satocky nedavala. a co sa ociek tyka, musis pocitat a pocitat a este pocitat, mne tiez zazrakom pribudaju ani neviem ako a kde... 😝 inak je to pekne 🙂

monalisatko
27. jún 2012

aha, dnes som spravila k papučkám kravatku 😀 😀 😀 Našla som to na nete, tak som odkukala 🙂 Bábike je to trocha velké, ale som hádam odhadla velkosť ozajstného bábätka 🙂

lemge
27. jún 2012

@bacillka dakujem 😉 reliefny som uz robila ale celu radu dookola.takze pri takomto vzore ho budem davat 8 krat v jednej rade.?a stale pod sebou aby to bolo pozdlzne?snad som to dobre pochopila... 😅 🙂

petrake
27. jún 2012

Ahojte, je tu niektora z vas z KOSIC? rada by som sa naucila hackovat no radsej ako sedenie pri nete a sledovanie videii (cas mam na ne len takto vecer ked deti spia a to sa uz ani moc neda ... ) by som niekoho kto by mi s tym pomohol. Najde sa nejaka dobra dusa? Som z Jazera, pripadne. DAKUJEEEEEEEEEEEM

lussy23
27. jún 2012

@tretulka krásne šaty
@monalisatko krásne

lulucertik
27. jún 2012

@petrake ahoj ja som z ke ale ani mne to nejde s tym hačikom a nebaví ma to sledovať a aj tak to nejde tiež naháňam niekoho kto to ukáže 😝

bv_alexandra
28. jún 2012

@monalisatko prosimta nemozes priblizne popísať ako si robila tu kravatu? 😝

monalisatko
28. jún 2012

@bv_alexandra jasné že môžem 😀 Tak nahodila som si 7 RO a išla som rovno cca 35 cm PDS, ale tú dĺžku si prispôsob velkosti bábätka, pre ktoré to robíš. Potom som začala naberať na začiatku aj konci po jednom očku v každom 2. riadku do výšky 8 riadkov. Čiže aby to bolo zrozumitelné, tak nabrala som do plusu 8 očiek = spolu 14 očiek 🙂 a potom som začala uberať na začiatku aj konci, ale v každom riadku a nie v každom druhom. Tak mi vznikol ten cíp. No a potom som si spravila taký prstienok , ktorý som prišila ku kraju kravaty a potom to už iba prevlečieš. Dúfam že som to zrozumitelne popísala, ale pre istotu som to skúsila odfotiť 🙂

bv_alexandra
28. jún 2012

@monalisatko jeeej super hned to vyskušam 😉