Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
2. júl 2012

@adrika79 este k tomu lolipopkovemu rolaku, to si podla nejakeho navodu robila alebo od oka? zaujima ma to kvoli rukavom, viem len raglanove a tieto bez navodu neviem...

svetlankat
2. júl 2012

@letuskah dakujem

adrika79
3. júl 2012

@letuskah nie, z hlavy - ja a navod ? 😉 ja nerobim raglanove, ale klasicke rukavy - uberas podla nejakeho tricka,,, ak si dosla do potrebnej vysky, ukoncis na jednej strane podla potreby - velkosti svetra pocet ociek napr 7 a pleties dalej, na konci otocis a ukonci zasa 7 ociek a pleties dalej... potom uberam v kazdom riadku po 1 ocko, kym nemam potrebny vykroj...

evelin116
3. júl 2012

@lussy23 moja ma rok a 4m, a ma obvod 47cm..takyto jej robim uz od zimy

letuskah
3. júl 2012

@adrika79 akoze na telovych dieloch to viem ale na rukavoch to nikdy neviem doladit aby to sedelo a len param a param tak to radsej nerobim a robim raglan alebo detom este take rovne nevykrojene

petraslov
3. júl 2012

Ja som včera konečne dokončila malej klobúčik s reliéfnou vzorkou 😉

tretulka
3. júl 2012

@petraslov nadherny klobucik 🙂

petraslov
3. júl 2012

@tretulka ďakujem

adrika79
3. júl 2012

@letuskah Ja si vzdy prirovnavam - ked dojdem rukav do vysky, ze uz treba uberat - ukoncim napr 5 podla velkosti svetra a potom v kazdom druhom riadku po 1 uberam a zvysok cca 2 - 3 cm nic neuberam a v poslednom riadku uberiem na oboch krajoch - posledne riadky robim volnejsie, stale primeraiavam, a tym ze je to volnejsie, tak aj ked to nasivas a nie je to presne, da sa to prisitim doladit... ale mozno je to tym, ze to pletiem dlho, tak mi to vyjde... 😉 a mozno si prilisna detailistka : D a to nechcem podcenovat svoju pracu, vraj pletiem skoro ako stroj 😀

letuskah
3. júl 2012

@adrika79 haha tak detajlistka urcite nie, poskusam ked budem robit, mam este ladu co mi mama dala co jej zvysilo tak mlademu ustrikujem, hadam vyde 🙂 dakujem

letuskah
3. júl 2012

@petraslov krasny aj tie ruzicky 😵

evelin116
3. júl 2012

Baby poradte???? ja som uz zufala rozmyslam uz tyzden a nic ma nenapada. Chcela by som volaky set pre novorodenca pre chlapceka ktory sa ma narodit o mesiac. A neviem ze co?????? Keby bol dievca tak viem ale co pre chclapca????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

letuskah
3. júl 2012

@evelin116 pletene? http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?i...
s vestickou http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?i...
hackovane na toto sa chystam uz 5 rokov :D http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?i...
a preklikaj si tam, su tama j ponozky, papucky, ciapky, overaly a pod...

poisonblu
3. júl 2012

kočky, ako sa robí toto? nemá niekto návod? https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/krtko21...

lussy23
3. júl 2012

@petraslov nádherný klobúčik

petraslov
3. júl 2012

@lussy23 vďaka, poteší, keď sa niekomu páči 🙂

bambola
3. júl 2012

ahojte,
dakujem vsetkym za doterajsie rady 🙂 moja ciapocka sa snad blizi k uspesnemu koncu 😵 len neviem ako to ukoncit 😅 ked dojdem nakoniec (mam oblucikovy lem) a teda spravim posledny KS , co s tym potom? 😕 😀 dakujem 🙂

letuskah
3. júl 2012

@bambola nic, pretiahnes priadzu cez ocko aby sa ti neparalo a to co trci vsijes dnu aby nebolo vidno, trosku zasi aby sa to prip neuvolnilo, odfotis a ukazes 🙂

evelin116
4. júl 2012

@letuskah tu stranku grandstudio poznam chodievam tam..ale chcela som nieco take co vyuziju aj teraz v lete...pisala som kamoske a ona mi poradila ze mam spravit na plienocku take neviem ako sa to vola..tak mozna spravim to a taku letnu ciapocku este...a mozna volaku hracku

evelin116
4. júl 2012

@poisonblu

https://www.youtube.com/watch?v=w8lLMHpt1Sw

velmi jednoduche a pekne robila som aj ja

bv_alexandra
4. júl 2012

ajojte idem sa pochváliť som sama na seba pyšná 😀 😀 😀

letuskah
4. júl 2012

@bv_alexandra mas byt na co 🙂 pekne

@evelin116 aj to je dobry napad, ja by som ten sersam na plienky spravila aj s trakmi 😵 😵 😵

monalisatko
4. júl 2012

@bv_alexandra no perfektná je tá deka. Ja nejak neviem ako robiť štvorec dokola 😅 Z akej vlny to je? A nááááááhodou návodík????

monalisatko
4. júl 2012

@letuskah ďakujem 🙂 pochopila som návod, tak hádam niekedy vyskúšam. Ide to rýchlo? Predpokladám že je vlastne na mne, že z akej vlny ju spravím 🙂

letuskah
4. júl 2012

@monalisatko ide to rychlo ale ja by som napr na to nemala trpezlivost 😝

lulucertik
4. júl 2012

prosím vás má niekto na túto krásnu deku návod , vôbec neviem ako to mám urobiť a hlavne akú vlnu 😒 a ihlice alebo háčik 😒
nejak mne to nejde 😒

letuskah
4. júl 2012

tak dokoncila som bolerko netery, snad jej bude dobre, mne je tak by malo byt aj jej, ostala mi hromada camilly z toho tak im este tasticky porobim 😵

letuskah
4. júl 2012

neviem tie fotky otocit dokelu, furt to mam lezato...