Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
22. dec 2011

@julianka777 tú tutu sukničku robíš z organzi, či zo šifónu? ja mám z organzi a už sa to celé pára, keď to neni obšité

rene82
22. dec 2011

moje posledné výtvory 😉

rene82
22. dec 2011

@julianka777 teda myslela som nie šifón, ale tyl, ten sa tuším nepára, či?

julianka777
22. dec 2011

@rene82 ahoj,ja som robila z organzi..obsite je to len na koncoch...iank naaadherne vecicky 🙂 to bolerko je chtnucke 🙂

rene82
22. dec 2011

@julianka777 tak to sa bude strapkať, ako mne. nevieš náhodou, či sa strapká aj tyl? z toho by to ešte mohlo byť

julianka777
22. dec 2011

@rene82 fuha,tak to ti veru neviem ja povedat...ved skus spravit 🙂

dannynka
22. dec 2011

@julianka777 som Danka S. Trenčanka 😀

dannynka
22. dec 2011

@rene82 krásne vecičky a to bolerko že wáááu 🙂 ja som včera pre dcerku štucky dorobila a aj šál pre maminu z bambulkovej vlny

julianka777
22. dec 2011

@dannynka jeej 🙂 uz viem 🙂 aj podla tych stucni 🙂

iloha
22. dec 2011

tak hotová Mája a nitě uklidit, všechno zabalit a začít s přípravami na příchod Ježíška 😉

Všem tady Krásné Vánoce

dievcatko84
22. dec 2011

@iloha Joooj!! A aj ja som chcela Maju robit!!! Ale uz si netrufam...ale je kraaasna!! Prajem aj tebe krasne Vianoce a dcerke aj tej velkej aj malickej veeela darcekov a tej velkej nech je dcerka (aj ta starsia) zdravucka a nech robi len a len radost!! 😉

lussy23
23. dec 2011

ahojte, krásne dielka pridávate. Chcela by so mvedieť, či je rozdiel medzi štrikovaným a háčkovaným a či sú na internete nejaké návody. A existuje aj nejaký časopis?

iloha
23. dec 2011

http://valinka.wz.cz/2010/10/skola-hackovani.html
http://www.koralkovysvet.com/videa/163/skola-ha... a mnono dalších
http://www.pleteniahackovani.cz/aktualita.php?i...
pletení - potřebuješ jehlice - 2, někdy 4 nebo kruhovou
háčkování - háček
obecně háčkování jde rychleji než pletení, ale pletenina je asi jemnější 🙂

deniskateniska
23. dec 2011

@lussy23 ahoj no ja len hackujem sice nie dlho ale sa mi zda ze na strikovani je to lepsie ze mas aj vacsi vyber vlny a asi je to aj pruznejsie alebo ako by som to povedala.. 🙂

lussy23
23. dec 2011

@iloha @deniskateniska ďakujem a kde zoženiem ten háčik a koľko stojí?

dievcatko84
23. dec 2011

@lussy23 haciky zozenies v galanterke 😉 alebo na nete. Nie su drahe. Ani neviem presne ceny..ale su lacne. A pozri si aku chces vlnua na etiketke mas napisane aky velky ti hacik treba. Kupuj hladke vlny, nie chlpate, ako pre zaciatocnicku je to najlahsie takto zbytocne sa budes s tym jedovat ak budes kupovat chlpate. Pozri si na youtube navody, je ich tam spuuuustu 😉 Nech sa dari 😉

lussy23
23. dec 2011

@dievcatko84 ďakujem.

deniskateniska
23. dec 2011

@lussy23 normalny hacik v galanterke ja som dala 95 centov za jeden a potom vacsi stal 1,50 ale taky uz lepsi som si kupila... a hacik som si kupovala 3 s tym som sa ucila a vyuzivam asi najviac ten a potom mam 5.. viac mi asi ani netreba 🙂

deniskateniska
24. dec 2011

moj posledny vytvor pred vianocami mozno aj v starom roku 😀 a vsetkym prajeme krasne a vesele vianoce a vela novych vytvorov 😉

julianka777
24. dec 2011

moje posledne vytvory 🙂 ta ciapocka s kvetinkou je moja cesta autom do Bj 🙂 ta s bembolcom je pre kamaratku a saliky s ciapockou pre Adusku 🙂

julianka777
24. dec 2011

zabudla som pridat fotky 😀

denisaaa23
25. dec 2011

@rene82 ahoj,tyl sa nestrapka.Len je tvrdsi...

denisaaa23
25. dec 2011
lussy23
25. dec 2011

@rene82 @denisaaa23 @julianka777 @deniskateniska nádherné dielka. Hneď 27. idem do obchodu, kúpiť si ten háčik a pokúsim sa niečo uháčkovať.

julianka777
25. dec 2011

@lussy23 poslem ti do IP postup hackovania,ktore mi poslala jedna skvela mamina 🙂 aj ja som sa podla toho naucila hackovat 🙂

deniskateniska
25. dec 2011

@lussy23 no je to jednoduche ja som sa ucila hackovat podla netu a hned v prvy den som urobila ciapku 😉 teda trvala mi 4 dni ale to popri malom dietati 😉 a teraz trva tak pol dna 🙂 drzim palce 😉

iloha
25. dec 2011

tak jsem dnes zkusila něco jiného 😉

dannynka
26. dec 2011

konečne včera som zas po pár dnoch chytila háčik do ruky 😀

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/dannynka/alb... tu mám album kde som pridala fotky

lussy23
26. dec 2011

@deniskateniska ďakujem

ilonne
27. dec 2011

Ahoj holky, obdivuju vaše nádherné výtvory. Já jsem zase po delší době začala háčkovat na naši malou princeznu, zatím čepičky, máme teprve 2m. Chtěla bych poprosit, jestli byste mi někdo neposlal do IP návod na kytičku na čepičce? Děkuju.