Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matja
27. dec 2011

ahojte, vedel by mi niekto poradiť návod na pekné šatočky na krst pre 2-mesačnú dcérku? Môžu byť háčkované alebo štrikované, to je jedno. Potrebovala by som to čo najskôr, krst je o necelé dva týždne 😉 ďakujem 🙂

iloha
27. dec 2011

tak večerní snažení ............k novému kabátu 😉

deniskateniska
27. dec 2011

ahojte tak toto je moj "vianocny" vytvor 😀 take nohavice pre nase miminko co je este v brusku 😀 som urobila radsej dlhsie ako kratsie da sa zahnut aj odspodu a asi aj zvrchu sa bude dat a este gombicky pridam a snurka je okolo ale tu som zabudla odfotit 😀

matja
27. dec 2011

@iloha - dakujem, len je to vacsia velkost a asi by som to nevedela zmensit, este nie som tak zdatna... poskulujem po tychto satockach: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=774#diskuse - len neviem, ci to zvladnem 😅

iloha
28. dec 2011

@matja jsou moc krásné 🙂

lienok1
29. dec 2011

ahojte dievčence...moja najnovšia mánia...háčkované hračky....a toto je náš TADEÁŠ...narodil sa včera večer okolo 22:00h...🙂

julianka777
29. dec 2011

@lienok1 wau 🙂 to je nadhera 🙂

lienok1
29. dec 2011

@julianka777 ...vďaka moc...🙂

lussy23
29. dec 2011

@lienok1 krásne
@deniskateniska krásnučké
@iloha peknučké dielko

tintinka
29. dec 2011

@lienok1 fiiiha, tej je kraasny..fajne si sa s nim vyhrala...normalne i ja by som takeho chcela 🙂

lienok1
29. dec 2011

@tintinka ...vďaka...nie je problém...robím i na objednávku a rôzne zvieratká, či postavičky...🙂

deniskateniska
29. dec 2011

@lienok1 To si si vymyslela ci podla dakeho navodu robis bo je to nadherne ...

lienok1
29. dec 2011

neviem či poznáš hračky amigurumi...tie sú také prťavé do dlane...ja si strihy a počty očiek prispôsobujem podľa potrieb...podľa toho aká veľká by mala hračka byť...základom je vlastne guľa a kužeľ-ako hlava a telo...z gule sa dá tvarovať háčkovaním i tlama zvieratiek...kužeľ ako telo sa dá tvarovať do lievika či hrušky...všetko je to hra s očkami....tvarovanie tela a tváre preťahovaním priadze tiež volím dľa fantázie...niekde sa mi páči tvar hlavy,inde zasa noha ...ale vždy mám vopred svoju predstavu, ako by mal výsledok vyzerať...vééééľa-vééééľa sa ešte musím učiť...zdokonaľujem sa medzi ruskyňami...sú super a radi pomôžu, keď sa niečo nedarí...sú fakt vymakané šikulky....-)

lienok1
29. dec 2011

@deniskateniska neviem či poznáš hračky amigurumi...tie sú také prťavé do dlane...ja si strihy a počty očiek prispôsobujem podľa potrieb...podľa toho aká veľká by mala hračka byť...základom je vlastne guľa a kužeľ-ako hlava a telo...z gule sa dá tvarovať háčkovaním i tlama zvieratiek...kužeľ ako telo sa dá tvarovať do lievika či hrušky...všetko je to hra s očkami....tvarovanie tela a tváre preťahovaním priadze tiež volím dľa fantázie...niekde sa mi páči tvar hlavy,inde zasa noha ...ale vždy mám vopred svoju predstavu, ako by mal výsledok vyzerať...vééééľa-vééééľa sa ešte musím učiť...zdokonaľujem sa medzi ruskyňami...sú super a radi pomôžu, keď sa niečo nedarí...sú fakt vymakané šikulky....-)

deniskateniska
29. dec 2011

@lienok1 je to fakt nadhera, ja by som si asi este na take nieco netrufla 🙂 chcela som drobcovi urobit ovecku z rozpravky timmy time ale som si asi male telicko zacala a dalej to bola uz moc mala piplacka a pri nom sa to neda 😀 mozno to raz dokoncim alebo zacnem nieco nove 😀 ale takto to isto vypadat nebude.. klobuk dolu 😉

renatkas
29. dec 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, este nikdy som nehackovala ale chcela by som to skusit, viete mi poradit aky hacik si mam kupit na hackovanie nejakej zimnej ciapocky z hrubsej vlny? A viete mi poradit nejaku hrubu melirovanu vlnu, znacku s ktorou mate skusenosti?
Dakujeem

nifadita
30. dec 2011

Ahojte, rada bz som dcerke uhackovala ciapku na prechodne obdobie, poradte prosim cislo hacku a vlnu, a tiez kde sa daju zakupit za dobru cenu. Vdaka

matja
30. dec 2011

ahojte, bol by niekto ochotný mi pomôcť? Skúšam uháčkovať tieto šatočky: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=774#diskuse - ale vyzerá to na neverending story, stále hačkujem, páram, hačkujem, páram....
V návode sa nepíše, ako sa má suknička smerom k pásu uberať. Vyrátala som si, že ak budem uberať každý 5. a 6. riadok, tak by som mohla mať požadovaný pás.
Robím to správne, keď uberám takým spôsobom, že v 5. a v 6. riadku proste iba neuhačkujem poslednú skupinku stĺpikov? Takýmto spôsobom by sa mala suknička zužovať rovnako na oboch stranách.
Lenže keď si pozriete moju fotku, tak tento vzor sa mi ťahá doľava. Na fotke to nie je až tak výrazné, ale keď budem pokračovať, nebude to pekné... V podstate teraz to vyzerá tak, že ľavá strana je rovná a zužuje sa iba pravá strana, napriek tomu, že vynechávam stĺpiky aj na ľavej strane...
Ako by ste to robili vy?
Keď si pozriete fotku šatočiek, tam sa zužuje suknička pekne pravidelne na oboch stranách. Ja mám na tom mojom rozrobenom kúsku skoky, lebo zužujem vždy každý 5. a 6. riadok...
Alebo myslíte, že robím zle, keď zužujem naraz celú skupinku stĺpikov?
Povedala som si, že som ochotná to spárať už iba raz, ak to teraz nevyjde, tak to vzdám. Preto vás prosím o radu 🙂

matja
30. dec 2011

hm... a teraz pozerám, že každý párny riadok som robila asi zle, lebo som stĺpiky nespájala do jedného... V nepárnom riadku som ich spájala, ale v párnom nie. Nerobila som to totiž podľa popisu pod fotkou, lebo sa mi zdá dosť nezrozumiteľný, ale podľa obrázku: http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/090427/21/p2616.jpg - tam tie dva polostĺpiky nie sú predsa spojené do jedného, však?

dievcatko84
30. dec 2011

@matja Mati skus uberat tak ako vravis, si to daj do kolko cm ti treba ubrat kolko cm a podla toho vies asi cca kazdych kolko cm potrebujes ubrat napriklad jedn stlpik. a potom uberaj tak, ze na konci zhackujes predposledny a posledny stlpik a ked otocis tak daj do toho spojeneho stlpik a na konci zase tak isto,alebo to urob na zaciatku a na konci riadku aby ta to nemylilo. A preto ti to zuzuje lebo ked otacas tak musis davat tie 2ro na otocenie a tak znovu do stlpika aby si stale mala rovnaky pocet stlpikov ak nezuzujes. dobre? daj vediet ako sa dari!

deniskateniska
1. jan 2012

@renatkas ahoj ja som zaciatocnicka ale tak hackujem len s 3 a 5 hacikom.. 3 na tensie vlny a 5 na hrubsie lebo sa mi zda ked mas predpisany hacik na vlne ze su vacsie ocka ako sa mi pacia - take mozno na sveter ale nie na ciapku.. no a ja mam ciapku takuto z hrubsej vlny - taka ako oblacik 🙂 a nosi sa mi perfektne.. je to http://www.rajvlny.cz/pletaci-prize/-/104-elian... z tejto elian patty .... ja som si vyberala vlnu podla toho aku maju u nas v galanterke 🙂 drzim palce

deniskateniska
1. jan 2012

@matja ak som citala dobre tak ty uberas tak ze neuhackujes daky stlpik... no zuzovanie sa robi - aspon co ja viem tak ze uhackujes ds ale nie dokonca cize len pretiahnes prvy krat a ostanu ti dve ocka na haciku a zacnes dalsi ds tiez pretiahnes priadzu dvoma ockami a ostanu ti na haciku teraz tri a zas nahodis a pretiahnes uz troma ockami - tak vlastne spojis 2 ds do jedneho.. (pisem ako hotentot ale inak to neviem vysvetlit 😅 )

julianka777
2. jan 2012

moje posledne 🙂 posledna zimna a prve jarne 🙂

monalisatko
2. jan 2012

Ahojte háčkárky. Vedela by mi niektorá šikulka poradiť, že ako uháčkovať ten klobúčik, čo je na spodku tejto strany s tým ruksačikom? Našla som tento link a strašne sa mi to páči. Mám ale taký problém, že ja neviem "čítať popis" z nákresu, nakolko som sa háčkovať neučila ☹ Takže by som to potrebovala vysvetliť po lopate 😅 Viem že tú prvú časť uháčkujem ako klasickú čiapku, ale ten volán dokola, aby to tak pekne stálo, už neviem ☹
Prosííííím, nájdite si na mňa čas medzi dvoma očkami 😔

deniskateniska
2. jan 2012

@monalisatko ahoj ja by som sla na to takto aj ked tiez ako ty neucila som sa hackovat - len takto z netu... vypada ze to je z KS robene a potom ked mas tu "ciapocku" hotovu tak len das do kazdeho ocka 2ks - to ta cast ako je rovno a potom to dohora je robene uz zase po jednom ks a vyhnute dohora.... skusala si to uz? vypada ze je to z dakej tvrdsej vlny.. daj potom vediet ako to dopadlo ci si skusala 😉

monalisatko
2. jan 2012

@deniskateniska ďakujem ti, takže dám do každého očka 2ks a to v každom riadku? No asi ano 😉 Tak to je úúúúúplne jednoduché 🙂 Zatial som neskúšala, lebo potrebujem ísť kúpiť vlnu. Zatial som robila väčšinou čiapky, čiže mám len po jednom klbku a to je málo. Skúsim sa poradiť v galantérke. Určite dám vedieť. Do jari musím stihnúť 2 sady 🙂

deniskateniska
3. jan 2012

@monalisatko este nedakuj to je len sedliackym rozumom, mozno si to este niekto vsimne a opravi ma 😀 😀 ale to ked budes robit tak uvidis ako ti to pojde asi zalezi aj od vlny aby to malo taky efekt... ja si myslim ze tak by to malo byt 2ks do kazdeho riadku - to co je rovno hackovane a potom uz len po 1 ks to co je dohora... dufam ze to je spravne ale ono uvidis budes skusat ako ti to pojde najlepsie...

monalisatko
3. jan 2012

@deniskateniska ešte ma napadlo, že možno by som to mohla nakoniec nejak naškrobiť, aby to bolo také tvrdšie. Tak určite to skúsim takto ako si mi poradila a uvidím ako sa to bude ukazovať. Prípadne vypáram a budem skúšať 🙂 🙂 🙂 Potom ak sa niečo podarí, hodím foto.