Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
7. feb 2012

@17anit07 hej, klop-klop-klop v poriadku
a v tom mojom zozname bola aj opica

lussy23
7. feb 2012

@monalisatko krásne
@iloha nádhera
@julianka777 nádherný kompletík

no ja som cez víkend začala a vôbec mi to nešlo. Mám prťavý háči a zle som na to videla. Zajtra si idem kúpiť väčší, tak snáď mi to už pôjde lepšie. Baby a myslíte, že šálik by bol ľahší ako čiapka? predsa len ten je rovný, dlhý, čiapka sa ešte musí zahnúť.

janina_sun
7. feb 2012

@deniskateniska @monalisatko @letuskah holky, díky! 😎 😉

17anit07
8. feb 2012

@rene82 teraz som si ju vsimla je este jednoduchsia ako ta co som nasla ja to mas tak ked kolo teba beha zive striebro ved to poznas 😀 no ale dnes uz ide do skolky tak budem mat troska viac casu k tomu sadnut pekny den 😉

letuskah
8. feb 2012

@lussy23 no neviem, ale mne sa lepsie hackuju veci do kruhu alebo nejakeho tvaru nez rovne, je to nuda a duplom sal stale to iste, jedine ze by si ho spravila z kvetov 🙂 ale ved skus mozno ti to pojde lepsie a zvyknes si na ten pohyb hacikom a tie stlpiky a potom uz zmaknes vsetko lavou zadnou 😉

deniskateniska
8. feb 2012

@lussy23 tak ja robim ciapku klacicky do kruhu... saly a podobne rovne veci ma nebavia... sal by som ani nerobila bo by som sa unudila 😀 😀 😀 a podla coho si robila ciapocku? ja som robila tuto asi aj vacsina bab sa na tejto ucila http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 a ta je jednoducha...

slimstar
8. feb 2012

moja mama nam plietla a strikovala stale, ale ja k tomu nemam ziadny vztah. velmi obdivujem sikovne zienky, ktore vedia rucne vytvorit rozne vyrobky. len tak dalej. 😎

ankan
8. feb 2012

Znova vkladám prosbu o pomoc. Poradíte mi ako to mám spraviť ? Našla som ho na http://www.liveinternet.ru/users/sveta0204/post... a tam sa dá aj priblížiť.

letuskah
8. feb 2012

@ankan haha ty si vies vybrat, ja ti moc neporadim, ale pekne veci su to

nikuska4
8. feb 2012

ešte jedna zimná pre nikolku 🙂

lussy23
8. feb 2012

@nikuska4 krásna
@deniskateniska ja sa tiež podľa toho učí., nešlo m ito. Skúsi mto ešte zajtra s väčším háčikom, uvidíme=) Ja sa nevzdám. 🙂
@letuskah tak to ešte skúsim. 🙂

deniskateniska
8. feb 2012

@lussy23 presne nevzdavaj sa 😉 drzim palce

lussy23
8. feb 2012

@deniskateniska ďakuje. Zajtra začnem.

lenkalela
8. feb 2012

babulky .ja sa snazim uhackovat tie papucky pre mimi a mne to nejdeee ,uz som na nervy:(pomoooc
uz som 5 x parala ..

deniskateniska
8. feb 2012

@lenkalela podla coho hackujes?

letuskah
8. feb 2012

@lenkalela ja som tak tiez dopadla, takze som nakoniec poprosila mamu nech mi ustrikuje a ja som neurobila ani jednu, teda jednu som uhackovala a dala muzovi ked som zistila ze cakame druhe babetko, akurat ze on to nepochopil 😀 chlap

zuzuli27
9. feb 2012

@nikuska4 ahoj tak dlho už zháňam návod na tú fialkovú čiapočku nemohla by som poprosiť návod prosim prosim Dakujem veľmi pekne

piacere
9. feb 2012

baby, ak mám v návode rozpísané jednotlivé riadky a mám napr. že 9r - do každého 8. oka 2ks... to chápem... ale potom mám dlho nič a až 22r zháčkovať... to znamená, že od toho 10.tého riadku po 22r robím rovno, bez pridávania? Či?

lucim
9. feb 2012

Ked je Matko chory, mama viacej tvori 🙂
2x brmbolec, 1x matulkova strapcová so zralokom k jarnej bundicke, a este spinkacik anjelik, vzadu ma aj ozajstne kridelka. 😵

evelin116
9. feb 2012

uz iba zosit a rukavy dokoncit a je hotovo...nejak som na to nemala cas dokoncit.uz by som to mala davno

lucim
9. feb 2012

@piacere ano, ja by som tomu rozumela tak, ako pises.
@lenkalela a co konkretne sa ti nedari?
@nikuska4 kraaasna, aj ta kytka 🙂 🙂 🙂

@ankan nieco lahsie nemas? asi by som to citala bokom, po tych retiazkovych oblucikoch ide asi dlha retiazka, vracias sa cez KS az DS naspat, urobis dalsiu retiazku, zase sa vratis .... asi.

lucim
9. feb 2012

@evelin116 krasne, take jemnucke 🙂

evelin116
9. feb 2012

@lucim dakujem modlila som sa aby mi ostala s tej vlny este na kvetinku

lucim
9. feb 2012

@julianka777 krasny komplet 🙂
a aj ja by som si mala povinne urobit novy obal na mobil, kym ho nedoskrkam ... len vymyslim nejaku kariku, nechho dlho nelovim v kabele 😉

lenkalela
9. feb 2012

@lucim nechapem tomu:( najprv spravim 15retiazkovych ociek a potom este spravim+2ked zacinam ten dalsi riadok?a ked dokoncim ten riadok dokola tak zase pridavam dve r.o.? lebo mne sa to potom toci do takeho bananika ..ci nemam pridavat vobec iba ist dokola tych prvych 5 koleciek ? na 5 x to uz vyzera lepsie ,,ale ani neviem ako sa mi to podarilo tak mi je jasne ze ta druha nebude taka ista🙂 ..som na nervy ..

nikuska4
9. feb 2012

@zuzuli27 ahoj ,myslíš tú tmavofialovú s chvostom?Asi ta sklamem,ale ja nerobievam podla presných návodov,jednoducho som začala od oka tým chvostíkom a prirovnávala malej,aby som vedela aký dlhý bude a postupne som pridávala očká.....no potom som ju dorobila tak ako každú inú čiapku. 😒

zuzuli27
9. feb 2012

@nikuska4áno áno tú, aha to by nevadilo iba já som ešte taká začiatočníčka stále. A vedela by si mi poradiť,ked už uštrikujem ako keby čiapku potom mám ako pokračovať aby som vedela tvoriť ten chvost?

zuzuli27
9. feb 2012

@nikuska4 inak aj tá ružová je nádherná 🙂 existuje nejaký časopis ktorý by bol čisto o štrikovaní od začiatočníkov?

lucim
9. feb 2012

@lenkalela no, tato boticka je z kratkych stlpikov, a sama autorka pise, ze to nebude dole uplne placate.
co mas robit ... ked ides po dlhej strane, tak vzdy do 1 ocka 1 KS ... ale na zakrute do 1 ocka 2KS ona to urobila 2x na kazdej strane v prvom riadku. ides stale do kolecka .... ak by si mala pocit, ze sa ti to kruti, daj na zakrutach zase 2 KS do jedneho ocka, aj viac krat.