Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
14. feb 2012

@lucim fotky takto fotíš foťákom, či upravuješ dakte to pozadie?

marianna_c_
14. feb 2012

@iviska uuuuzasneeee, krasne 🙂

letuskah
14. feb 2012

@iviska jej tak to je krasne, to sa ti podarilo uplne dokonale, velmi pekne 😵

lenkalela
14. feb 2012

@iviska to je kraasnucke

lenkalela
14. feb 2012

@nikuska4 ako spravim pekny bohaty brmbolec na capicu?

letuskah
14. feb 2012

@lenkalela musis namotat vela vela vela vlny 😉

lenkalela
14. feb 2012

@letuskah hehe dik 🙂a..co dalej

letuskah
14. feb 2012

jaj ze nevies ako sa to robi vseobecne? tu to je http://www.dobrarada.sk/?id_kat_for_menu=3068&m... musis rolovat nizsie tam to je 😉 cim viac vlny namotas tym bude hustejsi

lenkalela
14. feb 2012

dakujem za rady 🙂

adrika79
14. feb 2012

@lucim mam ulozene... 🙂

adrika79
14. feb 2012

@rene82 Ahojky, vsimla som si, ze si strasna sikulka na hladanie na mimibazare - nie su tam nejake kvetinky? nepreposles mi link? vdaka vopred.... ja totizto ked tam hladam, vyhodi mi len 5 - 7 navodov takych vseobecnych...

julianka777
15. feb 2012

@adrika79 ahoj,ak chces posli mi mail do IP a ja ti preposlem navody kvetiniek co mam poukladane v pocitaci 🙂

adrika79
15. feb 2012

@julianka777 vdaka :D

letuskah
15. feb 2012

@adrika79 hladaj na ceskom mmb, ja somtiez na slovenskom nikdy nic nenasla a tam najdes hromadu veci 😉

reiva
15. feb 2012

Ahojte. Nevie mi nejaká šikovnica odtiaľto poradiť 🙂 prosím? Ako sa pletie toto? "53.ř. ujímáme - 3. poslední oko každé jehlice sejmeme hladce, poslední 2 oka každé jehlice spleteme hladce a sejmuté oko přes ně přetáhneme" Pletiem čiapočku a už pár krát som musela riadky rusať, lebo mi vždy zostala dierka, hoci som to preplietla ☹ Má to byť pri uberaní ☹

adrika79
15. feb 2012

@letuskah dik :D

babatenko
15. feb 2012

dievčatá, krásny zasnežený dník prajem. Potrebovala by som velikúúúú pomoc.... Chcem robiť čiapočku, kde sa postupne uberajú očká, no vzor je 2hl a 2 obr. AKo uberiem očko tak, aby som neporušila vzor? Nikde to neviem nájsť a som z toho fest nešťastná... Inak, musím povedať, že na vlnu lada luxus pri štrikovaní nedám dopustiť, toľko môj záver zo včerajšieho štrikovacieho večera 😉

letuskah
15. feb 2012

@reiva to znamena ze tretie oko od konce prehodis na druhu ihlicu bez strikovania, posledne dve oka normalne zostrikujes spolu a potom to presunute este pretiahnes cez to jedno vzniknute ocko a ostane len to jedno, treba skusit isto ti to pojde

@babatenko co sa lady luxus tyka suhlasim, prave ju mam na ihliciach 😵 a pri tom vzore sa ubera v tych castiech kde pleties obratko akurat ze sa ten vzor porusi, ja by som uberala vzdy v inej skupine obratka potrebny pocet ok aby ti vyslo dve hl 1 obr a potom dostrikovala len hladko, prip ustrikuj celu dlzku a vrch potom ukonci tak ze v dvoch riadkoch spleties kazdy par ociek a potom by som to stiahla. ale mozno sa to da aj inak 😕

babatenko
15. feb 2012

@letuskah ach, ĎAKUJEM, to je výýýýborný nápad, skúsim to tak 😉 , a tá lada luxus, no proste, nemá chybu 😎

lussy23
15. feb 2012

@marianna_c_ nádherná a ten malý je zlatučký @nikuska4 krásna čiapka
@adrika79 krásne vecičky
@iviska nádhera
@lucim krásnučké

lussy23
15. feb 2012

@lenkalela nádhera.

reiva
15. feb 2012

@letuskah áno, však tak som to pochopila, akurát,že som si nezobrala to očko na pomocnú ihlicu, ale som ho len sňala hladko dole, potom som splietla dve očká hladko a pomohla som si háčikom, to sňaté očko som potom pretiahla, štrikovala som ďalej do konca riadka, rubovú stranu som plietla obratko a keď som sa opäť dostala k lícovej strane, mala som na tých miestach, kde som takto mala uberať veľké medzery, dierky... keď to sňaté očko pretiahnem cez upletené, ešte ho mám prepliesť? Ďakujem 😅

julianka777
15. feb 2012

supravka pre kamratkinu dcerku ako podakovanie 🙂

adrika79
15. feb 2012

@lussy23 Dakujem :D

adrika79
15. feb 2012

Dalsie pokusy... Ta akoze macka je taky nepodarok, moja druha ciapocka, ale nechavam si ju na pamiatku :D vyzera tak sfetovane :D :D :D

pooi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rene82
15. feb 2012

@reiva to očko sa nedáva na pomocnú ihlicu, ale na tú, ktorou sa štrikuje. pletieš, pletieš, tretie od konca podobereš ako na hladko, ale neštrikuješ, len preložíš na pravú ihlicu, ďalšie dve očká zoštrikuješ spolu hladko. takže na pravej ihlici máš tým pádom predposledné očko to prehodené bez štrikovania a posledné je zoštrikované z dvoch. cez to posledné pretiahneš to predposledné a zvyšok štrikuješ podľa návodu, alebo potreby. vzniká tam také mierne očko akoby. hodím sem foto tuniky, na ktorej je to tiež. sú to tie očká pri rukávi, také tie šikmo

rene82
15. feb 2012

@adrika79 ahoj. už máš tie kvetinky, či mám hľadať?

reiva
15. feb 2012

@rene82 Keď pretiahnem to sňaté očko cez to posledné očko, tak vlastne mi na ihlici zostane len to sňaté očko, však? Ja som to robila podľa návodu, tak že som tretie očko od konca sňala hladko, potom som zštrikovala 2 očká dokopy hladko a cez toto očko som to sňaté prevliekla.... doplietla som riadok, potom som plietla rubovú stranu obratko a keď som mala opäť štrikovať lícovú stranu, tak som si všimla, že sú tam veľké medzery, to pretiahnuté očko vyzeralo byť také divne natiahnuté, nevyzeralo to dobre 🙄 ach jaj, toto je na mňa španielska dedina 😝

reiva
15. feb 2012

@rene82 Tvoja mikinka je krásna a na tom uberaní, s ktorým si neviem rady, nie sú vidieť žiadne medzery... ☹ neviem kde robím chybu