Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rene82
18. feb 2012

@reiva sem-tam nekukám, ale väčšinou hej 😉 istota je guľomet. nie som v tom až tak zbehlá ešte. háčkujem asi tak rok - občas a štrikovala som ešte iba tú tuniku a asi jednu-dve čiapočky a papučky pre novorodenca

letuskah
18. feb 2012

@reiva na 4 ihliciach je to v pohode, ja prevazne strikujem na 4 alebo na tej okruhlej a mozes aj na okrihlej dokola

https://www.youtube.com/watch?v=C-aWWES8Rxc

takto a tiez je to v pohode a nepletu sa ti tie ihlice vsade, po par riadkoch si zvyknes a ides 😉 ja totiz neznasam pri strikovani dve veci, jednou je tukanie dlhymi ihlicami do nabytku a druha je zosivanie, takze sa snazim vsetko robit ako jeden kus a co sa musi zosivat tak na okruhlej tam a spat aby som netukala 😀 😀 😀

reiva
18. feb 2012

@rene82 Pôsobíš na mňa akoby si štrikovala a hačkovala odjakživa 🙂 ja to skúšam len polroka a chcela by som sa pustiť aj do hačkovania, len ma pletú tie dlhé stlpiky, krátke a celkovo ich je veľa 😅 tak neviem odkiaľ začať, tak zostávam zatiaľ pri štrikovaní 😀

reiva
18. feb 2012

@letuskah Bábätkovské čiapočky sa na kruhovej asi nedajú robiť 😅, zatiaľ robím také mimi, ale možno spravím aj malej a väčšiu, len si to ešte neviem predstaviť na kruhovej, vyskúšam aj na 4, aj na kruhovej a uvidím... mne sa neľúbia tie spoje, ktoré tak vidno, je to síce na zadnej strane, ale pre mňa dosť veľká estetická chyba 😠

letuskah
18. feb 2012

@reiva este tu je jedno video, som ho nevedela najst

https://www.youtube.com/watch?v=Wf-sQeCXwgA


daju sa praveze aj babetkovske robit, skusala som rukav na svetrik pre dvojrocne dievcatko a to mi neslo ale inak je to super, nemas tam spoj a nemas milion ihliciek okolo seba 😉

reiva
18. feb 2012

@letuskah Jéj, aj takto sa to dá 🙂 no mám sa ešte čo učiť, je toho dosť 🙂 Tak hor sa do práce 😀 Ďakujem

rene82
18. feb 2012

@letuskah mne to takto štrikovať nejde. ja mám ten kábel dlhý až dákych 70 cm, tak sa mi to pletie pod prsty. to radšej na tých 5-tich ihliciach.
@reiva aj ja som v tom háčkovaní mala zmätok na začiatku. učila som sa len z netu, lebo som sama od seba vedela iba retiazku uháčkovať. ale postupne som na to prišla. teda už pri prvej čiapočke. a každý nový vzor tiež iba na začiatku a potom to už ide samé. neboj sa toho

iloha
18. feb 2012

@letuskah
@reiva dají se jak miminkovské čepky tak rukávky, ale chce to hodně cviku ........a spoje, musíš více poslední očko utáhnout než přejdeš na další jehlici a přechod nebude časem žádný 🙂

tyto jehlice z videa mám od léta a zatím můžu říci, že to byla nejlepší "investice",
já hamous jsem chtěla hnedka celou sadu .... takže mám od 3 jehlic až po 8 a lanka 20, 40, 60, 80 a tuším že 100 nebo dokonce 120 cm
Nejdříve jsem vyzkoušela čepici (obvod 48 ) na 40 a to se mně nedařilo , tak jsem vypárala a dala lanko 20, ze začátku to byl horor, ale pak naprostá pohodička, teď už na nich dělám naprosto všechno a ponožkáče a dlouhé jehlice jsem pěkně zase uklidila 🙂

monalisatko
18. feb 2012

Ahojte dievčatá. Tak hlásim, štucne 3x hotové. Huráááááá, teším sa že to mám za sebou, lebo ma to už trocha nudilo. Háčkovať vlastne 6x za sebou to isté 😅

adrika79
18. feb 2012

Pokus o kvetinku - celkom ujde, takze teraz je na rade megakvetina :D Normalne ma to chytilo... 😀 😀 😀

lussy23
18. feb 2012

@monalisatko krásne
@adrika79 krásna kvetina aj čiapka

letuskah
18. feb 2012

@monalisatko klobuk dole, ja by som teda trikrat nieco nerobila, ani dvakrat 😅

olalka
18. feb 2012

@monalisatko môžem ťa poprosiť o návod na tie štucne? prosím, prosím 🙂

brumca
18. feb 2012

@adrika79
@rene82 dakujem vam veeeelmi pekne, uz mi to ide lepsie 🙂 😵 vedeli by ste mi este prosim poradit ake vlny su dobre na jarne ciapocky? existuje aj nejaka tabulka, ktora by sedela na vsetky deti, ze aka velka ma byt ta placka? alebo je najlepsie zmerat vzdy hlavicku?

adrika79
19. feb 2012

@brumca klikni na http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse ciapky - lucim to minule hadzala sem, tak to mam vdaka nej, lebo ja tiez zacinam - ale ja pre istotu vzdy odmeriam...
ja na jar pletiem z Camily a poodbnych tensich.... uvidis v galanterke, co budu mat.... je taka tenka, nevyzera tak teplo... ale ja som jednu urobila aj z Batole - je taka tensia a ked pleties navolno, tak sa urobia aj medzierky, takze nevyzera zimne,... 🙂

monalisatko
19. feb 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

monalisatko
19. feb 2012

@letuskah ďakujem, no nechci vedieť, aj mňa z toho už porážalo. Keby to bolo len 3 ks, tak ešte ujde. No ale ono to bolo 6 ks, keďže každá má 2 nohy 😀

monalisatko
19. feb 2012

@olalka fíha, no návod moc nemám, lebo som to robila len tak. Nabrala som si tolko RO, aby mi to vydalo obvod. Pokračovala som dvojitým DS nejaké 3-4 riadky, potom DS tiež 3-4 riadky, potom som spravila asi 3 riadky tých okienok - neviem ako sa to volá apotom som pokračovala kombináciou týchto. To už záleží že aké velké potrebuješ. Nakoniec som spravila na lem tie oblúky. To bude spodok. No a šnúrka je spravená z RO a na konce som priviazala brmbolčeky. Len musíš dávať pozor, aby sa ti očká nestrácali, ako mne pri prvej a musela som celú rozpárať. Počítaj si očká v každom riadku 😉

monalisatko
19. feb 2012

ešte musím napísať, že čo som si objednala od Lucky tie pomôcky na výrobu brmbolcov, je niečo úžasné. Potrebovala som spraviť 12 brmbolčekov a keby som si mala zakaždým kresliť a strihať kruhy z kartónu, tak by ma porazilo už po druhom. Takto som mala hotové všetky do pol hodiny.

julianka777
19. feb 2012

moj najnovsi vytvor 🙂

bacillka
19. feb 2012

@monalisatko jééééééé to je úžasné

monalisatko
19. feb 2012

@bacillka ďakujem 🙂

bamarama82
19. feb 2012

@nella0305 a objednava sa z CR na SR ako casto? ake je slovenske postovne? dakujem. akym kurzom mam preratavat ceny v CZK na EUR?

lussy23
19. feb 2012

@julianka777 nádherné

letuskah
19. feb 2012

@monalisatko potvory dvojnohe 😀 😀 😀

bacillka
19. feb 2012

Dievčatá nemáte prosím návod na nejaké pekné jarné bolérko pre 6ročnú slečnu

adrika79
19. feb 2012

Dala som sa na zvieratka - mal to byt pes, a teraz rozmyslam, ci je to zajac ci panda 😀

nella0305
19. feb 2012

Ahoj, objednává se průběžně, cca každých 14 dní posíláme balík na Slovensko, ten nejbližší odesíláme v úterý, takže je nejvyšší čas ještě něco objednat, slovenské poštovné je v závislosti na velikosti a ceně balíčku, pokud vím, tak nejvýše to bylo asi 4eura, když byla objednávka jedné paní za cca 2500,-Kč. Většinou je to kolem 2eur. 🙂 . Musí se ale platit předem, na dobírku, se to neposílá. Více by ti napsala Ivanka...

nella0305
19. feb 2012

@bamarama82 A ještě k tomu kurzu, ceny jsou přepočteny v kurzu 25Kč/1euro- takže je to výhodné, vyjímkou jsou ceny Vlnap, které jsou dle ceny na jejich stránkách. Pokud bys něco chtěla, napiš nám e-mail přes naše stránky 🙂 Budeme se těšit