Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
21. feb 2012

@lucim kujem

rene82
21. feb 2012

@lucim to je taká vlna - volá sa terka a je od českej Nitrárni

nella0305
21. feb 2012
iloha
21. feb 2012

@evelin116 to je nákrčník 🙂........................ ale jde to i jako sukénka ...
jedno hladce, jedno obrace (na kruhové jehliici - počet oček byl 112), po výšce 12 cm jsem uzavřela krátkými sloupky a udělala "sukénku" , v tomto případě do* jednoho očka 2 dlouhé sloupky, vynechat 3 očka a zase dva dlouhé sloupky, takto 5x, pak do jednoho oka 2 dl. sloupky + řet. oko + 2 dlouhé sloupky , vynechat 3 očka * a zase opakovat od hvězdičky ............ postusně pak rozšiřovat, mně stačilo ve 3. řadě vzorečku namísto prostředních 2dl. sloupků udělat zase 2dl.sl, řet. oko a dva dlouhé sloupky.............. (záleží ale na velikosti a vaší fantazii)

evelin116
21. feb 2012

@iloha no dlho som vahala co to vlastne je...trapas 😅 no s takimi ihlicami som este nerobila..ale dakujem

bv_alexandra
21. feb 2012

@deniskateniska ja objednávam od tejto tety z MMB http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=7&albu...
z vln nako má k dispozicii: Jeans, Safari, Lame,Super Inci, Serin, Hosgeldin, Astra, Saten, Baby, Bebematic a bol ešte Colormatik
na tejto stranke si ich môžte kuknúť lebo nemá vštko v bazariku: http://nako.com.tr/
Stači jej napisat je velmi prijemná a ustretova.

Ja si myslím že to nako je kludne aj taká jarna, hlavne tie detské vlny bebematic, lolipop.
Inak krásna a velmi prijemná na dotyk je tá bambusova hoselding. je to užasná vlna a tá je určite vhodná a leto. ja som minula 1,5klbička na svetrik cca 74vel.

@rene82

julianka777
21. feb 2012

@lucim dakujem 🙂 kludne sa inspiruj 🙂

lussy23
21. feb 2012

@evelin116 krásna
@iloha to je nádherné
@lucim krásnučká

lussy23
21. feb 2012

baby ako robíte tie čiapky, ktoré vyzerájú ako zvieratko?

adrika79
21. feb 2012

Ja klasicky normalnu ciapku, len si vymyslim zvieratko - napr. macka a usijem nos a papulku a uhackujem maly kruh na ocka a uska kruh a nasijem.... a nasla som aj anlepovacie oci, tak sa daju aj take...

adrika79
21. feb 2012

@lussy23 napr. moj najnovsi vytvor

lussy23
21. feb 2012

@adrika79 takže to tam môžem našiť aj nejaké gombíky? mám také, čo vyzerajú ako oči.

monalisatko
21. feb 2012

@lucim ďakujem v mene malej modelky 😉 No ja mám tie za 5,50 €. Sú fakt super. Dnes som spravila Lise na modrú čiapku velikýýýýý brmbolec. Zajtra odfotím. Pred chvílkou som sa pustila do minnie sukničky pre Lisu, tak budem mať na pár dní robotu 🙂 Ešte som medzi tým niektorý deň spravila čiapočku pre miminko a ešte chcem k nej svetrík. A to všetko 2x, lebo známa čaká dvojičky, ale až v septembri, čiže to má čas 🙂

rene82
21. feb 2012

ja akurát pracujem na ruksačiku. len neviem, ako mám vymyslieť ten vrch, či len sťahovať ako batôžtek, alebo normálne takú "klapku" ako aktovka. a tiež neviem, ako na remienka. či napevno jednu dĺžku, či lepšie dáko na "naštelovanie". tak teraz sa hrám 😉 a ešte ma čaká bolerko pre dospelú ženu, fú, to bude roboty.

adrika79
21. feb 2012

@lussy23 Podla mna kludne gombiky - dokonca aj take obycajne cierne a ine gombiky podla mna vyzeraju dobre...

adrika79
21. feb 2012

@rene82 Ja teraz robim sal pre seba - k ciapke, ako suprava, ato je taka nuda, ze pomedzi to robim zvieratkovske ciapocky - to ide rychlo a to ma inspiruje... ale ten sal.... brrr... :(
tiez sa chystam na bolerko mojej 3 rocnej dcerke...

rene82
21. feb 2012

@adrika79 ja som teraz behom týždňa urobila 2 šály (cca 160 cm) a 2 čiapky - na dospelú. tiež ma to nudilo, ale išlo to vcelku rýchlo. aj foto som tu mala
tak veľa zdaru 🙂

adrika79
22. feb 2012

@rene82 Videla som, krasa :D ja to robim z ztenkej vlny Color, je krasna, velmi sa mi paci, ale tenka, tak to ide pomaly - ale mozno je to tym, ze stale su deti chore, takze uhackujem 4 - 5 riadkov a odbieham, lebo raz kasle jedno raz druhe... vcera vecer som potiahla vkuse hodinu, tak toho pribudlo :D

pensadorcallisto
22. feb 2012

Ahojky... Najlespia stranka je www.garnstudio.com
Ja som z tej stranky uplietla par peknych veci.... stranka nako.com.tr je samozrejme v turectine a kto po turecky nevie, ma smolu... 😀 ... Na pozretie modelov stai kliknut na modeller ve trendler a je tam pekne povysvetlovane aky typ vlny bol pouzity a cislo ihlic, na ake rocne obdobie je to urcene a ci je to pre zeny alebo pre muzov... Vsetko türkçe....
Na tej stranke garnstudio je viacero jazykov, pred par mesiacmi pribudla aj cestina... skuste 🙂

letuskah
22. feb 2012

@pensadorcallisto ja tierz odtial vel robim, teda zatial len dva kusy dokoncene a treti na ceste ale stale som tam vlezene 😀 teda na tom garnstudio, po turecky ma to moc netaha strikovat 😀

pensadorcallisto
22. feb 2012

Nie nie nie... Hore bv_alexandra pridala link stranky www.nako.com.tr
Tak ta je turecky... Garnstudio je anglicky, cesky, nemecky, taliansky atd...... 😉

rene82
22. feb 2012

@lucim ďakujem 🙂

adrika79
22. feb 2012

Pokus o kvetinu - teraz nieco romanticke pre maminku - a k tomuto nie a nie sa donutit dorobit salik.... 😖

mariana0915
22. feb 2012

babulky jedna otazočka podla čoho viete kolko očiek pre aku velkosť???? ja som stale jelen ☹ alebo dajte svoje tabulky podla ktorych vy robite počet očiek🙂 dufam ,že som to zrozumitelne napisala 😔 😔 😔 😔

letuskah
22. feb 2012

@mariana0915 ja si robim vzor a preratam podla toho kolko cm mi treba

lussy23
22. feb 2012

@adrika79 kránsučké

rene82
22. feb 2012

@mariana0915 na háčkovanie - čiapky je jednotný postup, len sa rozširuje podľa potreby do x rad a potom nepridávaš. pri štrikovaní je najlepšie si urobiť vzor, alebo na vlne aj býva naznačené, že 10x10 cm koľko očiek tuším

rene82
22. feb 2012

niekto chcel návod na "reklík" pre bábätko, taký ten prekladaný svetrík. tak som našla tento návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7326

letuskah
22. feb 2012

@rene82 jej to je peknucke, svagrovci budu mat male v lete tak porobim, uz mam svetrik vyhliadnuty a ciapocku tak este aj toto prihodim 😵 😵 😵

lucia32
22. feb 2012

Pekný neskorý večer. Chcela by som objednať vlny z VLNIKY , počula som dobré referencie a vraj majú aj dobré ceny, mate niektorá skúsenosti s ich vlnami ? ak by som objednavala, môžte sa pridať, ak by sa toho nazbieralo dosť, bola by aj zlava a dobra cena, čo vy na to? Poteším sa každej referencii na ich priadze http://www.prizevlnika.cz/
určite ma zaujala mäkkučká rachel, mam z nej čiapku, teda malá a je úžasná, potom bambulkova maxi teddy, či volanova carmen, dalej bavlnena Lemon, niečo ako camilla a určite by ich bolo ovela viac...len som si urobila prestavku medzi účtovníctvom a už sa v tom veziem :D