Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

evelin116
27. feb 2012

tak a tu je moja dnesna racicka...hore sme od 7.00 tak som sa nenudila..este neviem ze tam dam tie snurky na uska

evelin116
27. feb 2012

@lucia32 ta fialova vlna je nadherna co si mi poslala zamilovala som sa do nej

esmemia
27. feb 2012

@tunylyk jej aj ty hackujes???To je super a ciapocka je krasna 😉
@adrika79 dakujem

tunylyk
27. feb 2012

@esmemia dakujem 😉 priznam sa ze hej 😉 kedysi som sa narobila obrusov,kosickov,anjelickov,velk.vajiciek snad na kila,teraz skor nieco chlapcom urobim,ak cas dovoli,pre mna je to relax,vyslovene ukludnovadlo 😀 mala som velmi zrucnu a sikovnu babicku,co sa toho tyka,ta nas vzdy cez prazdniny nejak zamestnala,aby sme nevyvadzali,tak vdaka nej viem hackovat,strikovat,vysivanie ma tiez bavi a priznam sa,ze som skusala aj palickovat,v tomto som vsak samouk,toto mi nemal kto ukazat 😀

esmemia
27. feb 2012

@tunylyk Palickovat neviem,ale je to pekna praca,ked je hotova,no a strikovat viem aj ja a tiez to je pre mna velky relax no v hackovani som samouk :D

adrika79
27. feb 2012

Baby, a nemate navody aj na take jarnejsie vzorky? Sup sem s nimi za velke DAKUJEM!
podobne ako...
http://www.sashe.sk/anthony/detail/jarna-bublib...

A, sakra, smetiari - zobudili deticky... 😲

rene82
27. feb 2012

@zuzana76 ahoj. no ja by som to háčkovala do kruhu - požadovaný obvod, a potom už len potrebnú dĺžku´. vlastne taký tunel. a vzor je to podľa mňa polstĺpik a robené zo širokej (hrubej) vlny

letuskah
27. feb 2012

@adrika79 ja by som ich... mne tiez skoro zobudili 😠

@adrika79 na take nieco sem uz ktosi daval navod, striedas dva zhackovane dlhe (alebo ake chces) sttlpiky z retiazkove ocko a v druhom rade zase DS do RO a striedas aby sa ti robili okienka, cim dlhsi stlpik a cim viac ich zhackujes tym vzcsiu tu bambulu spravis

zuzana76
27. feb 2012

@rene82 dakujem, presne tak som to aj ja myslela

zuzana76
27. feb 2012
evelin116
27. feb 2012
adrika79
27. feb 2012

baby, vdaka, ja mam malo casu hladat, tak rovno napisem sem a uz mi niektora z vas hodi super link :D
konecne mi derti zaspia a pridu smetiari - inokedy chodia akurat doobedu, ale dnes chodia snad vsetci - aj ,,obycajni", aj zlte kontajnery, uz chybaju len ti so zeriavom, co beru sklo - nech to buchoce naozaj paradneeeee :D

lucia32
27. feb 2012

@marianna_c_ vdaka, je robena podla navodu z MMB, najdi si pletena homeleska

lucia32
27. feb 2012

@evelin116 vdaka...čiapočka vyzera super a ta aplikacia nema chybu, či si to spajala?

marianna_c_
27. feb 2012

@lucia32 jasne, presne tu som nasla aj ja, preto sa pytam, lebo som este nezacala, snad to podla toho pojde 🙂

evelin116
27. feb 2012

@lucia32 len som zmenila vlnu a hackovala normalne dalej

lucia32
27. feb 2012

@evelin116 😀 myslela som tu ozdobku zo stužky 🙂 spajanie vlny mi je jasne, hačkujem už nejaky čas 🙂)) moje vytvory skoro komplet http://www.facebook.com/media/set/?set=a.173591...

lussy23
27. feb 2012

@evelin116 nádhera

lussy23
27. feb 2012

@tunylyk veľmi krásna čiapočka
@lucia32 - krásnučké

bv_alexandra
28. feb 2012

tak bolerko dokončene nakoniec som nemusela obháčkovavať lebo dcére sa to páčilo také zakrutene tak som to len zaobšila moja prvá väčšia práca 🙂

bv_alexandra
28. feb 2012

a foto:

evelin116
28. feb 2012

@lucia32 jaj som ta nepochopila a bolo mi to cudne ze sa ma to ptas ked hackujes aj ty...zosila som to..a tie ozdoby ssu nazehlovacie

evelin116
28. feb 2012

@lussy23 dakujem

monalisatko
28. feb 2012

@bv_alexandra no super bolerko 🙂

evelin116
28. feb 2012

robila ste uz niektora hackovanie s prstami ????pridavam o tom video

https://www.youtube.com/watch?v=O4kKMABKsNg
monalisatko
28. feb 2012

ja som včera spravila konečne aj bábikám, lebo dcérky ma už tolko prosili, ale nejak som sa k tomu nedostala

bv_alexandra
28. feb 2012

baule ktorá by mi vedela napisať slovný popis k tomuto návodu. nie je mi celkom jasný ten začiatok hlavne. urobim retiazku a čo potom ako mam začať tie stlpiky? 😒
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/navody_na_...

tunylyk
28. feb 2012

@rene82 vdaka za inspiracie na zvieratka,nextikova opicka uz caka na svoju ciapku 😀

letuskah
28. feb 2012

@evelin116 sak by ma piclo 😕

rene82
28. feb 2012

@bv_alexandra neotvorilo mi to konrétny návod. mala si na mysli ten šál?