Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
19. apr 2012

@lucim
@monalisatko i tak še da 🙂

monalisatko
19. apr 2012

@letuskah ďakujem, nejak tak som si to predstavovala. Tak to skúsim, ale až zajtra, lebo už nevidím od únavy 😅
@lucim dobrý nápad, lebo malej aj tak lezie na nervy skúšanie, tak ju troška ušetrím 🙂
Tak dúfam že zajtra pulóvrik dokončím a hodím foto 🙂
Dobrú noc 😔

lenkove
19. apr 2012

@tortelinka aj ja ju prave robim, asi bude na babu 😝

tortelinka
19. apr 2012

@lenkove ja som fakt nemehlo, asi mi to musi niekto ukazat ☹ ...uz si citala novinku na jezkoch?

lenkove
19. apr 2012

@tortelinka eh, 😵 ked som ju precitala, hacik mi vypadol z ruky, ciapocka sa prekrutila a ja som si to ani nevsimla a zacala hackovat do druhej strany 😝 Ale uz je vyparane.. Myslim, ze sutaz o vacsie nemohlo by som vyhrala 😀 😀

tortelinka
19. apr 2012

@lenkove no neviem, dame hackovo-jezkove stretko?

lucim
19. apr 2012

@monalisatko no co myslis, ako som na to prisla? matulo tiez nerad skusa, (pokial to nie su tie hotove dievcenske ciapky alebo papucky, co si navlieka na ruky) tak som si musela poradit s maketou 🙂 a zase vystrihovat strihy sa mi nechce. 😀 🙂

lenkove
19. apr 2012

@tortelinka len zohnat niekoho kto vie hackovat moze byt problem 😀

nella0305
19. apr 2012

Pěkný večer, hlásím, že se opět chystá posílání balíku na Slovensko- opět pouze za Slovenské poštovné 😉
Veškeré info zde: http://nahaciku.blogspot.com/2011/10/aktualne-b...

adrika79
20. apr 2012

@rene82 AHOJKY, ten vzor adidasky sa robi len po 1 riadku ci 2?a tiez sa otaca ked dokoncis? aj ja sa chystam, kedze sme domalovali :D

matja
20. apr 2012

ahojte, prosim vas, z akych vln/priadzi hackujete jarne/jesenne a letne ciapocky? Poznam len camillu a cataniu, co este odporucate?

nikuska4
20. apr 2012

@lucia32 dik.....hej lisa to je, akurát tá fialová je dora 🙂

vvvecna
20. apr 2012

holky můžu mít dotázek?zvládla by jste některá todle?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6968

lucim
20. apr 2012

@matja ja momentalne z baby od red heart , tych som si nabrala viac od Lu... ale aj elian klasik alebo nicky je dobry, robievala som aj z katky ci karin alebo tensej klary od storexu ... ak ratam s tym, ze vydrzi aj na teplejsiu jar, ci leto tak tie bavlnene typu camilla alebo letne jarnoletne klobuciky z daniely, to je zase viskoza ... a este ma na leto laka bambusova priadza...podla toho, co zozenies, co ti je prijemne a ako hrube to chces... . @lucia32 aj bambus bude? 🙂

julianka777
20. apr 2012

prisla navsteva,tak som spichla sponky s celenkou pre kamaratkinu dcerku 🙂

rene82
20. apr 2012

@adrika79 ako po 1 či 2 riadky? nechápem. v každom riadku sa to posúva podľa predlohy. a čiapku neotáčam, tým pádom mi z vnútra vnikli tie inofarebné niekoľkocentimetrové čiarky. nie je to vôbec žiadna zmotanina z vnútra.

lucia32
20. apr 2012

@lucim objednala som cotton bambus batik 50% bavlna, 50% bambus 1 farbičku na skúšku melirovanú, tak uvidíme, nakolko tam klbko vychadza až na 3 €.

lucim
20. apr 2012

Lu, ty mi citas myslienky? : ) hmmmm drahsia .... jedine ze by bola tensia a nebola taka velka spotreba a my sme chceli hackovat viac dierkovane ... ostaneme pri daniele? 🙂
@lucia32

lulucertik
20. apr 2012

ahojte tak ja by som sa chcela naučiť pliesť i háčkovať , kde nájdem nejaký jednoduchý návod pre moje trochu nešikovné ručičky ?

lucia32
20. apr 2012

Výpredaj priadzi - HELA, NELA, KAČENKA, GLORIA http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13944604&tab=0

ellysa
20. apr 2012

baby aké vzorky sa hačkujú na čapici tam a späť, okrem DS, chcem malej urobiť čapicu s otvorom na cop, ale tak ako som si to vymyslela musím mať takúto vzorku, iné ako DS tam a späť ma nenapadá

letuskah
20. apr 2012

@ellysa hocaku vzorku len musis mas dobry pocet ociek a musis si to prisposobit kvoli otvoru na cop

lucim
20. apr 2012

Lu @lucia32 super akcia, Helu mam, a je porovnatelna s kamilou, odloz mi bielu .. alebo chcem kacenku? no, zamyslim sa a napisem ti do spravy ... a keby aj to ostatne ti uz prislo, bolo by faaaaajn 🙂

lussy23
20. apr 2012

@julianka777 nádhera

leamax
20. apr 2012

ahojte dievcata. prepacte, ze som vam sem vpadla, ale vidim, ze vy ste skusene a sikovne a ja - zaciatocnicka - potrebujem poradit. chcem urobit ciapocku so siltikom. ciapocka uz hotova, len teraz neviem ako na siltik - ako sa to robi? myslim - ukoncim normalne ciapocku a vpredu zacnem nahackovavat siltik, ci ako? voperd dakujem za kazdu odpoved

lucula73
20. apr 2012

@leamax
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3866
ja som robila podla tohto návodu........a riadne uťahuj tie krátker stlpiky,bude ti to lepšie držať 😉

lucula73
20. apr 2012

@lucim ďakujjem za toho krtka,určite vyskúšam 😉

monalisatko
20. apr 2012

ahojte, hlásim dokončený pulóvrik. Krk bude až zajtra, lebo ho musím malej vyskúšať, či prejde cez hlavu 🙂 Fotka je nič moc, fotila som narýchlo mobilom 😅

tretulka
21. apr 2012

pridavam moje posledne vytvory , dokoncila som aj svetrik, ale nemam gombiky, takze zatial len tak provizorne odfoteny...mam rozrobene saty pre malu a k tej bielej ciapke by som chcela este aj bolerko spravit, som zvedava, ci sa podari 🙂

lussy23
21. apr 2012

@monalisatko nádherný
@tretulka krásne výtvory aj dcérka