Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

brumca
13. júl 2012
katkaking
13. júl 2012

@maria1610 náádherné dielka, si šikulka...máš aj nejaké návody na tie kvietky a motýla?

katkaking
13. júl 2012

@brumca niečo podobné sa práve chystám robiť, uvidím či sa mi to podarí...len ten kvietok bude pre mna hotova maturita... 😉

poisonblu
13. júl 2012

@katkaking presla si cely cesky mmb? ak nie, tak tam toho najdes kopec...ja mam milion zaloziek uz

katkaking
13. júl 2012

@poisonblu nie, ked bude cas skusim pokukat nieco...nemas nieco odskusane-lahke, co je aj zrozumitelne? hm? popri troch drobuliatkach sa mi tazko hlada a skusa nieco neoverene...akurat ale skusam jeden kvietok, je celkom v pohode, nie je narocny, ale veliky....ak sa podari (aj s nejakou jednoduchou capurdou), urcite pridam foto 🙂

andy1978
13. júl 2012

ahojte dievčatá, ste veľké šikulky, rada by som sa k vám tiež pridala....mám dve malé parádnice, tak som sa musela naučiť háčkovať 🙂

letuskah
13. júl 2012

tak davam foto tasticiek pre moje netere k tym bolerkam, este mam v plane dalsie dve taketo tasticky, dokoncila som aj ten klobuk pre mamu ale umrel mi fotak tak to pridam az zajtra 🙂 a hor sa do dalsich veci 😵 😵 😵

adrika79
13. júl 2012

A ja sa zasa pomaly chystam na jesen a zimu a idem sa ucit, ako podsivat ciapku - viem tak prisit gombik, bude to stacit? 😀 a z coho tu podsivku? kto to uz robil? vopred dik. 😵

andy1978
13. júl 2012

@adrika79 zimne ciapky som podsivala flisom podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4948

adrika79
14. júl 2012

@andy1978 Vdaka 🙂

andy1978
14. júl 2012

@adrika79 nie je zac 🙂 na ceskom mmb je viacej návodov na podsitie, ale mne sa osvedcil tento. A este mám radu od mojej krajčírky, ze ked budes podšívať na stroji, tak treba ten flis tak tahat, aby sa ti neskor nosením nepotrhala niť.

lussy23
14. júl 2012

@brumca krásna čiapočka
@letuskah nádherné taštičky
@andy1978 krásne klobúčiky

monalisatko
14. júl 2012

Ahojtééééééééé 🙂 🙂 🙂 Tak sme doma, ale som úplne vyradená po dlhej ceste a potom vybalovaní, odkladaní, kúpaní detí a seba. Už mi ide druhá pračka a ešte dve zajtra potočím 😅 Od zajtra si vás začnem spätne čítať a chváliť určite krásne vecičky, čo ste za ten týždeň pomotali 😀 😀 😀 Dám do fotoblogu aj fotky z dovolenky a hodím aj fotky čo som za ten týždeň stihla 🙂

brumca
14. júl 2012

ahojte zienky 🙂 prosim vas aku velkost placky robite na ciapockach pre novorodencov? a ake dlhe? dakujem vopred za rady 😉

zigzag
14. júl 2012

nemam sice vela casu, ale hackujem rada....

letuskah
14. júl 2012

@monalisatko tak vitajte, toto pranie poznam a milujem!!!! 😝

@zigzag pekna vlna, to je z coho?

zigzag
14. júl 2012

@letuskah juj, to je vsetko mozne, zaklad je melirovana seda,,,, a potom som mala doma este neake klbka z takej lesklej dierkovanej priadze,uz sa nevyraba,,, mala som z nej 3 druhy farieb, tak som to dala dokopy.. 😉 malemu sadla ako uliata,,, len dufam,ze z nej cez leto nevystie 😀

alure
14. júl 2012

ahojte ak mozem rada sa pridam a obcas poppytam nejaku radu 🙂
@brumca placku pre novorodenca robim 13,5cm a dlzku 14 cm...mam niekde llink na vellkosti ale neviem ho najst 😒
ak je tu niekto kto ma k dispozicii nejaky sikovny navodik pre cepcek poprosim o link k nemu...dakujem

emilly
14. júl 2012

bbaby poradte, uz somzufala 😖 robim krempu na klobuk - nieco take ako mam v albume a nerobim nic ine ako len param 😠 najskor sa mi to moc vlnilo, potom sa to rozsirovalo malo, uz neviem ako na to☹ hackujem z camily tak ak mate niektora nejaky navod sem s nim, budem vam velmi vdacna 😉

juny
15. júl 2012

pridávam aj ja link

https://www.youtube.com/watch?v=L-2FDZ8z3iU

-videa na papučky

adrika79
15. júl 2012

@andy1978 jaj, ja len rukou, ja som v tomto total amater....

adrika79
15. júl 2012

@emilly a ako pridavas?kolko? ja ked ukoncim klobuk a idem na krempu, tak pridavam v prvych dvoch radoch kazde 8 ocko zdvojim a to zvycajne staci... hackujem z camily...

zlobinka
15. júl 2012

ahojte..prosim vas nie je na nete nejaky link ako sa naucit hackovat?kedze by som sa to chcela velmi naucit a nema ma kto...dakujem

jancip
15. júl 2012

Holky, nezkoušely jste některá košíčky na hračky nebo do koupelny podle tuniského háčkování? http://www.mimibazar.cz/navod.pahp?id=6187 Já jsem se k tomu ještě nedostala. Dá to více práce než normální?

emilly
15. júl 2012

@adrika79 ja som zacala zdvojovat 7. stlpik v prvom riadku,a potom v druhom riadku 8. stlpik, v 3. riadku 9. stlpik. skusim ten tvoj navod a uvidim 🙂 dakujem

zigzag
15. júl 2012

@zlobinka na you tube su videa,ale v anglictine,,,,

https://www.youtube.com/watch?v=eqca00LdmAc
zlobinka
15. júl 2012

@zigzag dakujem skusim.. 🙂

juny
15. júl 2012

@zlobinka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 tu sú pekne pokope od retiazky....🙂