Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monhla
21. júl 2012

@tunylyk Vďaka za povzbudenie - dúfam, že to zvládnem. Veď aj moje prvé dve čiapočky sa nedali nosiť a teraz to zvládam "ľavou zadnou" a nechápem čomu som to nezozumela, keď je to také ľahké. Tak idem háčkovať a párať a háčkovať a párať .....

lussy23
21. júl 2012

@petraslov krásne čiapoččky aj modelka

petraslov
21. júl 2012

@lussy23 ďakujem 🙂 len tá modelka nie vždy chce byť modelka a odfotiť sa 😉

17anit07
21. júl 2012

@petraslov a mozem poprosit navod na šilt dakujem 🙂

petraslov
21. júl 2012

@17anit07 ja som si ale pridala do stredu ešte nejaké tie stĺpiky, lebo som potrebovala dlhší šilt, tu je link http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=835

terrrisek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
17anit07
22. júl 2012

@petraslov dakujem krasne 🙂

tunylyk
22. júl 2012

najnovsie hratky s hacikom 😉

bambola
22. júl 2012

@tunylyk mas prosim ta nejaky link na tie capacky? dakujeeem 🙂

lussy23
22. júl 2012

@tunylyk krásne

6mia6
23. júl 2012

ahojte prosim vas vie mi niekto pomoct? hackujem ciapku futbalku a neviem si rady s týmto
Poloviční kolečka-Černou přízí
1 ř-Uháčkujeme si 4řo spojíme do kruhu a do nich vháčkujeme Ds 2x nahozené 3Ds sháčkované do 1 sloupku. 3řo. 3Ds sháčkované do 1. 3 řo. 3Ds sháčkované do 1.
2 ř-Uháčkujeme3DS 2x nahozený. Vynecháme oko do každého oka uháčkujeme 2DS 2x nahozený VVV vynecháme oko VVV vynecháme.Budeme mýt 18DS.

vedel by mi to niekto vysvetliť postupne čo mám robiť?

tunylyk
23. júl 2012

@bambola capacky som robila podla tohto,no kedze ja mam chlapca namiesto kvetinky som urobila pracku,podla potreby retiazku,po celej dlzke PDS,zo spodu dalsi rad PDS,este dookola obhackovane,prisite gombiky ako dekoracia 😉 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8195&user=...

budulienka
23. júl 2012

@tunylyk
@tunylyk mohla by som vas poprosiť o navod na kabelku kitty. dakujem

letuskah
23. júl 2012

@6mia6 popis toho druheho riadku nechapem ale ak ideme podla obrazka tak si spravis slucku alebo retiazku 4RO ktoru spojis do kruhu a to toho vhackujes 3 RO ako nahrada prveho 2krat nahodeneho DS, 2 dvakrat nahodene DS, ktore zhackujes potom 3RO, 3 zhackovane 2xnahod DS, 3 RO a este 3 zhackovane 2xnahod DS. nehackujes do kruhu ale po riadkoch takze si to otocis a druhy riadok pokracujes 4RO ako nahrada, 2 dvakrat nahodene DS, vsetko hackujes do prveho ocka odkial si robila 4RO, skupinu 6 dvakr nahodenych DS hackujes do prvej medzery vytvorenej 3RO z predchadzajuceho riadku, dalsiu skupinu do dalsej medzery a posledne 3 dvakrat nahod. DS hackujes do zhackovanych 3 Ds z predchadzajuceho riadku

letuskah
23. júl 2012

@6mia6 uz som to pochopila, oni hackuju tu skupinu 6DS nie do medzery ale vzdy po 2 stlpiky do 1 RO, s tym by som sa ale osobne nebabrala a dala vsetkych 6 do medzery, otazne je ako to potom celkovo vyzera lebo sa ta medzera akoby zvacsi...asi musis skusit co bude krajsie

6mia6
23. júl 2012

@letuskah robila som aj pri sestuholikoch do medzery. Tak to necham tak. Možno pri druhej ciapke 🙂 ďakujem za rozpisanie večer vyskúšam ked budú deti v posteli. Už som to asi pochopila. Nevedela som o co prichytit ten druhy riadok ked tam chýba retiazka.

letuskah
23. júl 2012

@6mia6 ale ti je jasne ze ju budem musiet aj ja chalanom urobit 😀 😀 😀

6mia6
23. júl 2012

@letuskah jasné, u mňa to bude prvotina. Návod je má mmb ak potrebujes

letuskah
23. júl 2012

@6mia6 hej som ho tam videla ale nejak som tomu nevenovala pozornost, az teraz 😀

tunylyk
23. júl 2012

@budulienka no musim sa priznat,ze to bolo viacmenej z hlavy robene,moja neterka je velka milovnicka Kitty,tak som skusila nieco ine vytvorit,urobila som dva identicke diely,zhackovala,medzi uskami nechala otvor,ramienko je tiez podla potreby dlzka dorobena,zacinala som to na retiazku,potom uz len PDS,po krajoch som par krat pridala,kusok iba rovno,nie je to zlozite.

6mia6
23. júl 2012

@letuskah tak šup šup nech sú frajeri :D

tunylyk
24. júl 2012

a este sovicky sestricky 😀

tretulka
24. júl 2012

@tunylyk ja som vcera tiez urobila jednu sovicku, este mam v plane zo dve, tak potom dam foto...baby ja som taka chora ako pes, mam akutny zapal prinosovych dutin, hroza, neprajem nikomu 😔

letuskah
24. júl 2012

@tretulka fuj, rychle uzdravenie, svagrina to mala a liecila sa hadam mesiac, ale ona to zo zaciatku zanedbala...

moma
24. júl 2012

kto mi poradi? Robim svoju tretiu ciapocku v poradi. a stale mam problem s tym zaciatocnym kruhom. Prvy som mala uplne pokrceny, uz chapem preco. Na druhej ciapke sa mi spravili take 4 bubliny, ale ked sa natiahne na hlavu tak je to celkom OK. Na tejto tretej som si dala najviac zalezat, mala som krasny kruh v spravnej velkosti, ale ked som ciapku dokoncila, zistila som, ze obvod je mensi ako mal byt a na mieste kde som prestala pridavat ocka sa mi po celom obvode spravili take odstavajuce bubliny. Mozem ju celu poparat, ale nechapem co som urobila zle.

tunylyk
24. júl 2012

@tretulka moja skoro sa uzdrav,ja to poznam,bolest hlavy hnusna 😝 naposledy som este ako tehu prekonala,mne pomohlo nahrievanie biolampou a sovicky som dnes dalsie tri robila,deti v parku odviazali Simikovi z kocika a normalne bitka a plac,tak im zajtra vezmem 🙂

tretulka
24. júl 2012

@tunylyk dakujem moja, snazim sa, nahrievam sa biolampou aj ja, inhalujem vincentku - teda pokial nos dovoli, kvapkam kvapky...dufam, ze sa to zlepsi...

prahaxx
24. júl 2012

ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit, ako uberat pri krokodilom stehu?

https://www.youtube.com/watch?v=RUNtrp_Vj4o


dakujem

tretulka
24. júl 2012

@letuskah ja som od 13.7. k.o., ale uz sa hadam blyska na lepsie casy, konecne sa hlieny pomaly rpzhodli opustit ma 😎

lussy23
24. júl 2012

@tunylyk krásne