Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

sisikejc
27. júl 2012

@monhla ahoj mozes mi pomoct prosim ta,ja som si tiez vyhliadla tuto ciapocku,ale kedze som zaciatocnicka uplna neviem kolko treba ociek,ked maly ma obvod hlavicky 50...dakujem ti velmi krasne 🙂

lussy23
27. júl 2012

@maria1610 nádherné, ako sú urobenéé konce tej čiapky? a tie oblúky na konci?

nella1
28. júl 2012

maminky prosiiim mate nejaky link ako uhackovat baby kravatu???? 🙂 😉 fakt pre malinkeho fesacika... please...dakujeem 😉

monalisatko
28. júl 2012

@nella1 ja som robila, kukni v mojom albume. Aj som to tu opísala, tak pohladám a skopírujem ti, hádam ti to pomôže 🙂

monalisatko
28. júl 2012

@nella1 tu je popis: nahodila som si 7 RO a išla som rovno cca 35 cm PDS, ale tú dĺžku si prispôsob velkosti bábätka, pre ktoré to robíš. Potom som začala naberať na začiatku aj konci po jednom očku v každom 2. riadku do výšky 8 riadkov. Čiže aby to bolo zrozumitelné, tak nabrala som do plusu 8 očiek = spolu 14 očiek a potom som začala uberať na začiatku aj konci, ale v každom riadku a nie v každom druhom. Tak mi vznikol ten cíp. No a potom som si spravila taký prstienok , ktorý som prišila ku kraju kravaty a potom to už iba prevlečieš

kijusqa
28. júl 2012

@fuska ahoj nehladas mna?ja tam mam deky,ciapky a maleho cernoska 🙂...ten blok mi pred 3 dnami blokli tak sa ti neukaze ale mam novy ak pozri

helimama
28. júl 2012

@evelin116 ahoj, skús pozrieť na www.sashe.sk, možno tam nájdeš nejakú inšpiráciu, mne sa páčia aj takéto gombíčky http://www.sashe.sk/catusca/detail/siva-ciapock...

nella1
29. júl 2012

@monalisatko juuuj perfis krasnu si ju spravila 🙂 dakujeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 😉

monhla
29. júl 2012

@sisikejc Vypočítaj si 50/3,14 a vyjde Ti priemer placky - t.j. pridávaš postupne v každom riadku, kým to aspoň približne nevyjde. Ak to nepochopíš - znovu sa ozvi. Toto robí na úvod pri čiapočkách vždy najväčší problém. potom je to už len o praxi 😀

mravvcek
29. júl 2012

kočky potrebujem poradit,kde by som zohnala navod na hackovane čižmičky pre cca 3 mesacne babo prikladam fotocku co som nasla.

fuska
29. júl 2012

@kijusqa Anoo, bola si to Ty. 😉 Uz mi jedna kocka odtialto napisala, ze si to asi Ty, len ked som pozerala, tu melirovu deku si tam este nemala. 😉 Ta sa mi velmi paci. Je to velmi narocne urobit? Ja viem zatial totiz iba retiazku uhackovat. 😀

kijusqa
29. júl 2012

@fuska uz som tam dala aj tu melirovu,je to narocne ken na vytrvalost a vydrzat to dorobit 🙂 🙂 inak su to len dlhe stlpiky

monalisatko
29. júl 2012

@nella1 rado sa stalo. Potom sa pochvál 🙂

emkab
29. júl 2012

@mravvcek ahoj, ja teda neviem, ale das mi prosim vediet, ak ti niekto da vediet? topky su bohovske, pozerala som na www.mimibazar.cz , ale nenasla som to tam :-/

mravvcek
29. júl 2012

@emkab dam vediet 🙂 nebojaj a posielam IP

emkab
29. júl 2012

@mravvcek Diky moc 😀 Sakris, ja som davala do vyhladavaca holinky, topanky, boty..a capacky ma nenapadli 😠

lubinka26
29. júl 2012

@lucia32 tieto farby by som potrebovala. ta tmava je cyklamenova, ta ruzova je trosku tmavsia v skutocnosti a bielu este 🙂

petraslov
29. júl 2012

Tak dnes som urobila čiapočku pre malú susedku, to bola taká rýchlovka, že to sa mi ešte nikdy nepodarilo, ale to len vďaka tomu, že som celé poobedie mala deti preč z domu 🙂

tretulka
29. júl 2012

@petraslov teraz som Ti ju chvalila v albume, nadherna je 😵 ,

petraslov
29. júl 2012

@tretulka ďakujem, návod pošlem v IP, ale dnes už nie, nevadí? A napíš mi v IP tvoju mailovú adresu a ja ti v prílohe pošlem nákres kvietku 😉

petraslov
29. júl 2012

@tretulka a ešte jedna vec, tento vzor a ten, ktorý si mi okomentovala v albume, sú dva rozličné vzory, hoci z fotky sa podobajú. Tak ak chceš, pošlem ti aj tento mailom, hm?!

tretulka
29. júl 2012

@petraslov ok, budem len rada 🙂, mas krasne vecicky, naozaj, ja hackujem len par mesiacov, mailovku mas v IP

sisikejc
29. júl 2012

@monhla dakujem.... 🙂

monhla
29. júl 2012

@petraslov Môžem poprosiť aj ja návod na čiapočku? Je úžastná.

letuskah
29. júl 2012

@petraslov ciapocka krasna a deti prec z domu skaredo zavidim 😀 😀 😀

poisonblu
29. júl 2012

@mravvcek ja som robila taketo, ale neviem najst navod medzi zalozkami..to je skoro to iste, len ja mam hore vejariky a iba jeden gombik....ved to uz si prisposobis podla seba..zajtra skusim ten navod najst

vera_vila
29. júl 2012

@poisonblu Děkuji moc... Jsi zlato...

mravvcek
30. júl 2012

@poisonblu dakujem velmi pekneeee 🙂