Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monhla
18. sep 2012

@tunylyk Vďaka. Ďalšia baba do rodiny - takže sa môžem uháčkovať 😀 😀 😀

bambola
18. sep 2012

dnes sme pri nasich potulkach Prahou narazili na goralkovy obchod, pomoc 😅 (koralky.cz)

babulatko
18. sep 2012

@bambola júj keby boli bubáky navyše, tak by som hneď urobila objednávku 😉

janabanc
18. sep 2012

@malamargaretka to je len tak z hlavy,vascinou tak robim

malamargaretka
18. sep 2012

@janabanc :(...jaj skoda🙂 lebo je to velmi pekne a zatial moj maly je este "maly" tak by tolko netrebalo hackovat a aj by som sa nechala sebou nahovorit na take nieco🙂

meggi0201
18. sep 2012

babule prosíííííííííííííííííííííííííím poraďte mi vlnu na jesennú a zimnú háčkovanú čiapku pls

bambola
18. sep 2012

@meggi0201 tak co, jesennu ci zimnu? 😀 na zimu mam ladu luxus a baby chvalia aj tango a doru

meggi0201
18. sep 2012

@bambola však čo sa hodí na jesennú a čo na zimnú 😀

paula_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
18. sep 2012

@paula_1 parádny

lussy23
18. sep 2012

@tintinka krásna
@tintinka krásna vesta i modelka
@janabanc krásny svetrík aj dcérka

lussy23
18. sep 2012

@evicka1 paráda
@janabanc krásnučké

adrika79
18. sep 2012

@meggi0201 jesenna Color, Dora, red heart baby, na zimu super hrube Tango... 😉

zuzka72
18. sep 2012

@paula_1 škoda, že je to na Slovensku, poštovné je děsné asi to by se nevyplatilo ☹

adrika79
18. sep 2012

Na zimu :D

blka
19. sep 2012

@meggi0201 Já na takové počasí jako je teď dělávám ještě z camilly, pak na to mezidobí si myslím by byla dobrá merino vlna a na zimu mám pro sebe z tanga a ta bude krásně teplá.
@adrika Moc krásné 🙂

jana0706
19. sep 2012

@bambola ahoj, vies mi prosim ta poradit na akom haciku mam robit zimnu ciapku z lady multicolor? http://www.vlnap.cz/DetailZbozi.aspx?pID=34
este by som potrebovala vediet ci bude dobra ciapka na zimu z vlny Batole, ked to dam dvojmo, a na akom haciku to mam robit, dakujem..

meggi0201
19. sep 2012

@blka ďakujeeeem

meggi0201
19. sep 2012

@adrika79 ďakujem, už mám trošku prehľad :D

meggi0201
19. sep 2012

Moja prvotina, viem, že oproti babám, ktoré tu dávajú svoje výtvory je to slabota, ale prvý pokus.... noooo hádam to bude časom lepšie a lepšie, farebnejšie a farebnejšie, vyzdobenejšie a vyzdobenejšie 😉 😀 😀 😀

lemge
19. sep 2012

ahojte dievcata,hladam 2 navody-jeden ako na fotke co je ciapocka,a druhy na ciapku s dvoma cípmi s brmbolcami(do stran)ak viete o nejakom linku,velka vdaka....

mirkakab
19. sep 2012

@meggi0201 Nádherná je tá čiapočka a nezabúdaj že v jednoduchosti je krása a čím menej farieb, tým lepšie dokážeš zladiť. Mne sa osobne tie čiapky čo maju vela farieb zdajú gýčové .... bohužial, niektoré maminy robia zo svojich detí klaunov.

meggi0201
19. sep 2012

@mirkakab Ďakujem ďakujem ďakujem, moc si ma potešila 🙂

mirkakab
19. sep 2012

@meggi0201 Tú pumu si ako robila?

letuskah
19. sep 2012

@mirkakab vzala si mi slova z ust 😵

@meggi0201 krasna je ta ciapka, taka uhladna... na prvotinu by som ju ani netipovala

meggi0201
19. sep 2012

@mirkakab no asi sa mi budete smiať, ale urobila som si retiazku z RO takú dlhúúúúú hodila pred seba mikinu s pumou a ako keď obkreslujete obrázok, tak som kukala na mikinu a prišívala retiazku.... neviem akým zázrakom sa mi to podarilo, že sa to celkom aj podobá 🙂

@letuskah a to len vďaka tvojim radám a jednej žienke, ktorá má na nete perfektné videá 🙂

jancip
19. sep 2012

@meggi0201 Jsi krásně trefila velikost. Moje první čepička byla o dost větší, druhá už jen o trošičku a teď jsem zvědavá, co mi vyleze z té třetí🙂

adus123
19. sep 2012

@bambola
@adrika79 ...dakujem Vam za tipy...urcite vyskusam....ak dnes stihnem..idem na to.... 🙂

meggi0201
19. sep 2012

@jancip to sa aj ja čudujem, lebo základnú placku som mala ešte o 3-5mm väčšiu, ako mala po vydelení 3,14timi byť, ale povedala som si uvidím, čo z toho vznikne...
Lenže už chce aj kamoška odomňa, nech jej takú uháčkujem, lenže je 30km ďaleko, takže mi pošle obvod hlavičky a jednoducho tá čiapka musí sedieť, už si nemôžem povedať, uvidíme, čo z toho bude, preto sa pýtam skúsených háčkaroch:
teda má byť placka presne podľa vydelenia, väčšia, či menšia? už som to tu niekomu písala, že som čítala, že je lepšie, keď je o 1-1,5 cm menšia, tak ako? aké máte skúsenosti? lebo pochybujem, že mi už aj ďaľšia veľkostne výjde...

@letuskah
@mirkakab
@blka
@adrika79