Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tina1506
14. jan 2013

@pempusik našla jsem je, písněte mi do IP mail, pošlu je 😉

blka
14. jan 2013

@nonika1979 Ty svetříky jsou nádherné. Nemáš prosím nějaký univerzální návod, jak se pletou výstřihy a tak? Vypadají jednoduše. Pro ruky jsi neubírala, že?

nerreidda
14. jan 2013

@nonika1979 A návod na ty čepky mi múžeš poslat? 🙂

lucia37
14. jan 2013

Babulky, pridávam aj ja niečo......ostatné fotky mi nechce pridať, musím to prerobiť do iného formátu 😉

lussy23
14. jan 2013

@avanka krásne čiapočky @nonika1979 krásne svetríky

vixenn
15. jan 2013

Dobré ránko, jdu k vám holky pro radu. Naučila jsem se háčkovat a teď si říkám, že se pustím do pletení. Ten základ umím, nějaký ten vzor bych asi taky podle návodu zvládla, ale nemůžu na netu najít návod na nějaký jednoduchý svetřík pro holčičku. Dívala jsem se na MMB a tak, ale potřebovala bych nějaký pro mě, začátečníka, srozumitelný návod.Nemáte prosím nějaký tip? Děkuji. Gabča

evicka1
15. jan 2013

@nonika1979 no ty vole klobúúúk dole ... ešte aj vzor 😀 tam sa dopracujem tak za 20 rokov

luckybara
15. jan 2013

@vixenn gábi já začínala s pletním podle časopisu diana baby,nebo mimi..🙂 tam si určitě vybereš..nebo navštiv www.garnstudio.com

nonika1979
15. jan 2013

@evicka1 🙂

evicka1
15. jan 2013

@nonika1979 ale je to ozaj krásne. to si nejak kreslíš schemu čči ???

miruska76
15. jan 2013

jednoduchá rýchlovka 🙂

nonika1979
15. jan 2013

@evicka1 na toho supermana som si kreslila lietadielko je z casopisu s Katarinky este z roku 1997 🙂

zuzigirl
15. jan 2013

ahoj dievcata... nasla som svetrik, ktory by som chcela nasej buducej princeznej ustrikovat... sice som len zaciatocnik v strikovani, myslim si ale, ze by som to celkom zvladla, aha...

vedeli by ste mi poradit, s kolkymi ockami zacat a pripadny strih? ak to nie je take easy, ako sa mi zda, tak mi pokojne "nandajte" 🙂 vdaka za pomoc 🙂

luckybara
15. jan 2013

@zuzigirl tak vzorek neni tezky,zalezi jakou vlnou budes pouzivat,a jak velke jehlice,a taky jakou chces velikost svetru

zuzigirl
15. jan 2013

@luckybara Dakujem za odpoved 🙂 uff, tak otazkou aku vlnu a ake ihlice si ma zarazila :D princezna by sa mala narodit v maji, takze by to mohol byt neskoro letny, jesenny svetrik... takze 68? a to biele na rukavikoch je hackovane, ci strikovane?

luckybara
15. jan 2013

@zuzigirl jestli vydrzis do vecera poslu ti navod na svetr co jsem delala...mam ho ve fotoblogu..ted jdem s malou plavat..jinak pokud svet na kveten doporucim vlnu baby stoji cca 30,- jinak letni bavl.prizi camilu,katku,nebo cataniu

letuskah
15. jan 2013

@zuzigirl presne vzor vyzera by riadok hladko a dva riadky obratko a co sa strihu tyka tak na male dietatko by som spravila obdlznik bez vykrojenia na rukavy, ten na obrazku je zrejme tiez tak robeny, a rukavy detto, dva obdlznicky zosit a nasit prip mozes nastrikovat na svetrik a spravit ich z hora dole. a ako pise @luckybara pocet ociek zavisi od velkosti dietatka, ihlic a vlny. aku velkost chces robit, pozriem ti do casaku miery a ty si spravis vorku na cca 20 ociek a 20 riadkov, to si zratas kolko je cm a prepocitas kolko ociek si mas nahodit na potrebny rozmer 😉

zuzigirl
15. jan 2013

@luckybara dakujem ti, jasne,ze vydrzim... 🙂

luckybara
15. jan 2013

@zuzigirl tento sem delala jako prvni svetr v zivote pletl se dobre,
http://garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?id=54... použila jsem vlnu batole a sedelo to dle navodu

zuzigirl
15. jan 2013

@letuskah vdaka 🙂 no velkost je bud 56-62 na letny svetrik alebo 68 na jesenny... a ako urobim vyrez na krk? 🙂 predsa len som vacsi amater, ako som si myslela :D

evicka1
15. jan 2013

@nonika1979 mne sa tie stare časáky tak páčia

letuskah
15. jan 2013

@zuzigirl takze na 62 pisu rozmery dlzka chrbtu 24cm, sirka 24cm, rukav dlzka 16cm a sirka dole 8,5cm, sirka hore10,5cm
pre 68 pisu chrbat dlzka 27cm, sirka 26, rukav dlzka 18cm, sirka dole 9 a sirka hore 11,5cm

na krk si zavries v prostriedku cca tretinu ociek, v tomto co mam otvorene zacinaju na 74 ociek pre 62 a na 78 ociek pre 68vel. a ore vyztrih uzatvaraju 10 ociek v prostriedku a potom na oboch stranach vystrihu este 1X3ocka, 3x2ocka a 3x 1ocko. aby to bolo zaoblene, to je vpredu. na chrbte nemusis vobec robit vystrih alebo len maly kde uzavriex vsetky ocka naraz (teda pocet tych co si vpredu postupne zatvarala) a este 1 alebo 2 riadky dostrikujes plecia.

idealne je sa odrazit od nejakeho konkretneho navodu s tym ze vzor si spravit ako chces, na to www.garnstudio.com je toho kopec 😉

vixenn
15. jan 2013

@luckybara Děkuji. 😉

pempusik
15. jan 2013

@zuzigirl na niektorych vlnach uz mas rovno napisane, koko ociek a kolko riadkov je na 10 cm. a podla mna, ak sa spytas aj v galanterke, tak ti istotne poradia.

zuzigirl
15. jan 2013

@letuskah no predsa to nevyzera len na hladko obratko :D kazdopadne dakujem, musim si to nastudovat 🙂
@pempusik no keby tu bola nejaka fajn galanterka za rozumne ceny, tomu by som bola rada.. ale u nas je vsetko predrazene... tak budem musiet poslat maminu nakupovat 🙂

pempusik
15. jan 2013

@zuzigirl urcite nieco najdete 🙂. A ten ruzovy svetrik, to mas 2r. licovy zerzej a 4r rubovu zerzej. Po nasom povedane budes pliest takto:
1.r hladko
2.r tak ako sa javi, teda obratene
3. obratene
4. hladko
5. obratene
6. hladko
Toto budes opakovat stale dookola. Hadam je to takto zrozumitelne 🙂

letuskah
15. jan 2013

@zuzigirl vzor mas dokonale vysvetleny 😵 a ten zvysok sa utrasie, ked budes robit podla mier. co sa vzoru na pocet ociek tyka, ja by som nebrala to co je uvedene na stitku lebo to su rozmery resp pocty ociek na 10 cm robene pletacim strojom, a kazda utahujeme inak takze by som si to spravila a zmerala sama. ale moze to sediet, mne to niekedy sedi niekedy nie

pempusik
15. jan 2013

@letuskah vidis, na to som nemyslela, ze tie vzory su tam uvedene pre pletaci stroj.
@zuzigirl asi si naozaj urob najprv vzorku, aspon budes vediet, ako sa ti bude pliest s tou vlnou 🙂

meggi0201
15. jan 2013

Ahojte maniačky (tak ako ja) prosím ako sa volá tento vzor tie DS v kope a ten spodný lem to sú len klasika ds, či ? Chcem si nájsť na to návod a keď neviem, pod čím hľadať 🙂 autorke čiapočky sa ospravedlňujem za požičanie diela 😉

nerreidda
15. jan 2013

Holky, prosím,jak děláte bambule? Máte takové ty plastové kolečka -bambulkovače nebo si je stříháte z kartónů?