Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bambusko
24. okt 2008

kili, si dobra 😉

valka, tu gumicku som vtiahla vzadu na krku, asi v tej vyske ako je napojena predna cast rolaku. ma to efekt, len do tej druhej ciapky som to este nedala, lebo teraz nosime ciapku z overalu koala 🙂

kili
24. okt 2008

tak ja ten kruh taký pekný nemám ako je v tej knižke. mne sa akosi nepodarilo to spojiť a tak vlastne je z toho špirála 😕

kili
24. okt 2008

ale k niečomu je to dobré, ani jesť sa mi nechce, ako sa snažím 😀

kili
24. okt 2008

tak som to odstrihla a idem skúšať od znova. teraz je s toho pekná ulita, vyzerá to fakt ako tá perlistá ulita, neviem, ako sa to volá

bambusko
24. okt 2008

asi si neurobila na konci riadku spojenie 1. ocka s poslednym tie retiazky, ako pisala eriqe a preto to mas do spiraly 😨

kili
24. okt 2008

no ja som nevedela rozoznať, kde ten kruh začína. mám takú chlpatejšiu vlnu a asi preto to moc nevidím. tak idem skúsiť ešte raz podľa tých obrázkov.

kili
24. okt 2008

no už mám kruh o troch riadkoch, tak už to hádam zvládam 😎

eriqe
24. okt 2008

super Kili, ja som mala ten isty problem co ty, ze som robila spiralu, ale az ked som dostala tu knihu tak som prisla na to, ze to robim zle 😅
Ta macikova ciapka je uplne jednoducha su to vsetko rovnake kratke stlpiky ako je na tej poslednej strane a ked som mala obvod aky som potrebovala tak som prestala pridavat a potom som uz len dorobila to krytie na usi

kili
24. okt 2008

no ja to spravím asi trošku inak (teda ak sa k tomu dopracujem a pôjde mi to), podľa toho linku čo si dala, že aby to bolo v zadu trošku dlhšie, krytky na ušká samozrejmä a chcela by som aj šilt, ak mi niekto poradí, ako. Ani nie som náročná na začiatočníka 😀 😅 . A na vrch čiapočky chcem uško, teda nie ako ucho ale uško ako na zavesenie z takej akoby rúrky 😕 , škoda, že nemám dve farby ale len jednu, by som krytky, uško a šilt spravila z inej, ale kôli tomu sa mi to kupovať nechce.

ma_se
24. okt 2008

ja som uz opisovala,ako sa silt pletie,len ja to opisujem po svojom tak si to najdi nejake prispevky dozadu...
alebo pokusim sa zasa opisat...
na silt potrebujes aby bola vlna hruba,alebo dvojita,aby bol pevny...
prvy riadok uplet hladko,ked pojdes naspat tak kazde ocko rozplet na dva...takze by si mala mat raz tolko ociek/ked mas 20ocka na silt,po rozpleteni by si mala mat 40ocka/
pletie sa hladko,obratko....a kazdy riadok sa odobera po tri ocka-mala by sa ti vytvarat taka poloelipsa...
/alebo,aj sama si mozes urcit po kolko budes odoberat ocka/
neviem ci to pochopis,lebo je to len tak z hlavy vymysleny postup.... 🙂 a hlavne musi sa pliest dost pevne,aby nebol taky makky....

kili
24. okt 2008

mase, viem, že si tu už opisovala, ako sa pletie šilt, ale ako sa háčkuje?
tu je jeden uháčkovaný http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/cepicky-pro-...

kili
24. okt 2008

a už viem, kde som spravila chybu, na začiatku nového riadku som nespravila tie 3 RO, ako je v tom popise, ale hneď začala to... no neviem to napísať, ale proste to 😀 . aj keď som to zatvorila, tak to proste nebolo ono, ale už hádam to bude OK, tak začnem na ostro 😎

telinka
24. okt 2008

teda baby tak tu pisete o tom hackovani.......to je nakazlive jak cholera ....... som sa nastvala......a zacala hackovanu ciapku......ziram jak puk ale tusim mi to normalne ide 😀 😀 😀 prave som v stadiu ze to vyzera ako napodobenina vrchnaka od piva 😅 tak som zvedava co z toho nakoniec naozaj vzide 😀

ma_se
24. okt 2008

no podla mna,je to len normalne,ze jeden riadok normalne,dalsi riadok o jeden stlpik z kazdej strany menej...
alebo tak,ze dlhe stpiky a po krajoch kratke a tym padom sa to bude hackovat do obluka...ale neviem urcite...idem skusit... 😉

ma_se
24. okt 2008

takze hackovala som tak,jeden riadok kratke stlpiky a stale na zaciatku nevpichnes hackovkou do prvej dierky,ale az dodruhej...a to aj z druhej strany....a tak hackujes...podla toho aky chces siroky silt...a potom ten silt treba este obhackovat cely ,aby pekne vyzeral....aspon ja som tak hackovala a vyzera dobre....
dam ho do blogu.cz....az pride dcera,len ja som ho hackovala na kus klobucika....ci sa mi podari uhackovat...

kili
24. okt 2008

mase, dík, zapamätám si stranu a potom sa k tvojmu popisu vrátim, hádam na konci čiapky to aj pochopím 😀

ma_se
24. okt 2008

ja na www.sikovnerucicky.blog.cz dam za chvilu ako to vyzera,ale za chvilu...

kili
24. okt 2008

jasne v pohode, mám ešte čas, som ani nezačala

ma_se
24. okt 2008

takze je to na blogu....
1-je neobhackovana
2-obhackovana
neviem,mam aj tam napisat postup?ci staci tu na modromkonik.?
pekny vecer... 🙂

valka
24. okt 2008

bambu, ja som natvrdla...kadial ide ta gumicka...aku funkciu ma? co ma stahovat a preco?

duskaf
24. okt 2008

Kočky, neviete koľko klbiek merina potrebujem na tú eriqinu zimnú čiapku?

bambusko
24. okt 2008

valka 😀
funkcia - stahovacia, aby to okolo krku nelajdalo 😀 normal vzadu na krku, dam fotku do albumu, snad tu uvidis

bambusko
24. okt 2008

vlastne ta fotka je tam - ta zozadu

eriqe
24. okt 2008

Duska aj ciapka aj salik mi vysli z jedneho klbka a este mi aj ostalo 😉 ale je to hruba vlna z tej rychlo pribuda, na tu druhu ciapku som spotrebovala jedno klbko

duskaf
24. okt 2008

eriqe ďakujem, ale ja som už zúfalá, neviem na tej stránke nájsť návod na základ pre tú čiapočku, je tam už len to pokračovanie na ušká a ten základ teda klasickú čiapočku tam nikde nevidím.

eriqe
24. okt 2008

Duska nebud zufala, ona ma zaciatok na mimibazare
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=242101
😉

duskaf
24. okt 2008

Eriqe, veľmi pekne ďakujem, už nie som zúfalá. 😀

eriqe
24. okt 2008

tak je dobre 😀

janickabez
24. okt 2008

je tady někdo kdo plete i na stroji? nějakým domácím???

valka
24. okt 2008

bambu, dakujem 🙂 uz chapem...zajtra strikujem dalej...😉