Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kili
1. nov 2008

duska, tak ako píše telinka, vždy sa riadok začína RO. len ja aj tak nevidím, kde to začína, tak si to vždy značím kúskom vlny, aby som vedela, kde mám skončiť.

duskaf
1. nov 2008

Ďakujem Telinka, veľmi si mi pomohla.

duskaf
1. nov 2008

Kili aj ja si to asi vlnou poznačím 😀 😀 😀

ma_se
1. nov 2008

...mozete si to znacit aj zapinacim spendlikom... 😉

valka
1. nov 2008

papucky su v albume...ale vlastne su to riadne papuciska 😀
robene z nejakej vlny, co sme mali doma, tak neviem ani nazov ani velkost ihlic - uz to bolo davno...

bambusko
1. nov 2008

valka, moja mam presne take papuce vyraba, cele detstvo som ich musela nosit 🙄 😀 akurat tu prednu cast robi pruznym vzorom 1 hladko/1 obratene a na konci neubera, ale cez vsetky ocka prevlecie vlnu a stiahne.

dala som do albumu papucky, aby som vas navnadila 🙂

telinka
1. nov 2008

bambu...a to ako na co nas chces navnadit???...sak to su papucky na malilinke bejbinko...to ako ze kvoli papuckam si este jedno vyrobime??? 😀 😀 😀
tie zubkate su náááádhernéééé 🙂

kili
1. nov 2008

bambu, tie zubky, to sú ako mačky? niečo protišmykové? 😀 😀 😀

valka
1. nov 2008

bambu, aj my sme nosili...ale teraz sa mi tak pacia...som si na ne zvykla, ked som take mala, lebo sa nevyzuvali...tak som ich nemusela stale hladat po byte...ale mali sme pred tym iba parkety, tak som ich na nich zodrala...tak musim urobti dalsie,....
a papucky a albume su fakt krasne...😅
dorobila som rolakopelerinku na krk..ale asi bude moc velka...moc som pridavala...tak zajtra skusim odmerat a ak nesadne, budem parat... 😠 😠 😠 do kelu a tak to pomaly pribudalo....
nemate navod na velku ponozkocizmu? rozmyslam urobit taku peknu zelenocervenu mikulassku...

valka
2. nov 2008

tak rolak bol velky a dnes padol...s luckou sme ho parali spolu 😀 😀 ale zahryzla som sa znova a uz je skoro hotovy druhy...(mala si povedala, ze mi dopraje cas a spala poobede 3,5 hodiny a teraz uz spi od 7 😀

kili
2. nov 2008

asi už konečne chce ten sľubovaný rolák, je jej zima 😀

valka
2. nov 2008

asi 😀 a teraz tu vysedavam a citam a nestrikujem..idem sa do toho pustit, lebo dnes bez rolaku nespim 😉

kili
3. nov 2008

tak čapička sa už pekne čapičkuje, len neviem, prečo mi ten spoj ide šikmo. išiel pekne rovno, pokiaľ som pridávala, keď som pridávať prestala, tak ide riadne šikmo. nejak moc to nevadí, lebo to vidieť nie je, ale čím to môže byť?
keď som pridávala, tak som ten posledný stĺpček nespravila, lebo som nevedela, kde je presne koniec. potom keď som už nepridávala, tak som si zrátala očká a zistila som, že keď to posledné očko nespraviím, mám v ďalšom riadku o jedno menej, takže som to očko začala robiť. asi preto mi to ide šikmo, vyzerá to tak, ale tak by to malo byť správne, tak tomu nechápem 😕

kili
3. nov 2008

??? 🤐

duskaf
3. nov 2008

kili- presne to isé sa mi stalo, mám už skoro celú čiapočku a to vzadu ma mrzí, ale už to neidem párať, ale idem urobiť také iné zakončenie a to, že dozadu to predlžim aby to bolo také dlhšie ako šál, aby malej v manduce zozadu nefúkalo na krk, tak som zvedavá, čo mi z toho vznikne. Keby som vedela akú chybu robím pri spájaní kruhu, bola by som šťastná. 😀

lubii
4. nov 2008

Ahojte,
Tak som si kúpila vlnu v Motýľovi. Niekde som tu čítala Bambusko,že ty si kúpila ze 132 korún??? Ja za 150.Čo máš protekciu???
A chcela by som Ťa poprosiť o návod na tú krásnu čiapočku,čo máš v albume. Neviem,či si ho už niekde písala. Ďakujem 😉

valka
4. nov 2008

lubii, ja som ju kupovala pre eriqe za 159...tak neviem, kto ma protekciu 😨

bambusko
4. nov 2008

😀

vraj tam maju vela druhov, mam take tensie na ihlice 3-4, schachenmayr nomotta

ssissi
7. nov 2008

ahojte,
aj mna pochytila pletacia vasen, moc mi to ale nejde, tak len ziram, ake su tu sikulky.
Teraz skusam ponozticky - ale na 2 ihliciach, 4 su pre mna spanielska dedina...
Ked tvarujem patu, odporucaju hned splietat dokopy tie 2 kusy, aby sa to neskor nemuselo zosivat...
Neviete poradit pre zaciatocnika ako sa to splieta????

bambusko
7. nov 2008

ssissi, polovicku ociek si das na kratku ihlicu, prelozis napoly a naberas po jednom ocku z povodnej aj z pomocnej ihlice a spleties na 1 ocko

ssissi
7. nov 2008

bambusko, oni tam radia spliest spodok a vrch paty, nejako nerozumiem tej polovici ociek 😕 .
Pletiem ponozku tak, ze najskor ocka zuzujem niekolko riadkov a potom zas pridavam - na okraji pleteniny vzdy. Vznikne mi takyto tvar upletu

\_/
/ \

a tie okraje tej pleteniny - vrchny a spodny mam nejak strikovanim spojit

😕 😕

ssissi
7. nov 2008

ako dat to dokopy, bude to potom take prelozene tym spojenim.
Neviem ci som to sem dobre nakreslila 😅 tak nejak to vyzera, ako cestoviny "maslicky" 😀 😀

ssissi
7. nov 2008

Pozerala som tvoj album a ziram jak puk nad tvojimi vytvormi, krasne.
Mne sa zatial podarila len ciapocka podla tohto vzoru
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
a vesticka, taka od oka.

Nemas nahodou na tie uuuuzasneeee papucky navod pre laika ako som ja???

bambusko
7. nov 2008

ssissi, aha, ja robim take, kde je svik v pozdlz chodidla. takze toto, co mas ty, by sa malo splietat tak, ze ked zacnes robit tu cast, kde sa znovu pridava, zaroven s prvym ockom naberas aj okrajove ocko uz hotovej zuzenej casti. kedze okrajove ocka su 1 na 2 riadky, akurat to vychadza. raz spleties z jednej, raz z druhej strany. tiez to akoby prehnes na polovicu ale na spicke. pochopitelne?

k tym papuckam som sa este nedostala 😒

ssissi
7. nov 2008

pochopila 🙂 dakujem
idem teraz prec, skusim to podla toho, dam vediet.

ssissi
8. nov 2008

bambusko, robila som to splietanie podla tvojho navodu a slo to, ponozka je hotova. Velmi pekne ti dakujem.
Len budem asi zas (uz 3.x) parat 😒 , lebo zda sa mi, ze by mohla byt trocha sirsia.. no ale uz mi to aspon bez zaverecneho zosivania.

Na tie ponozky som kupila taku priadzu, co je 55% bavlny, zvysok akryl. Nechcela som 100% akryl na ponozky, len podla spotreby teraz badam, ze tie ponozky budu dost drahe.. 50g klbko stalo 85,- sk a to mi vyjde len na 1 ponozku, dufala som, ze aspon na cely par to vyjde.
Mam doma aj taku klasiku batole, co je 100% akryl, ta je cenovo daleko nizsie - 100g za 30,- sk.

Tato podla mna draha priadza sa vola Punto Color, je pekna, len vlastne ani neviem, ci by nejaka insia nebola aj vhodnejsia.. Ale tych 55% bavlny je asi ok na ponozky, nie???

bambusko
8. nov 2008

ssissi, si sikulka 🙂 v obchodoch su priadze dost predrazene, pozri si www.toptex.cz - moja najoblubenejsia katerina /bavlna s akrylom/ je 50g za 34,- , ked objednas viac alebo sa s niekym dohodnes a objednate spolu, aj s postovnym je to stale ok. maju aj bambusove priadze za dobre ceny. popozeraj aj tuto zopar stran dozadu, dievcata davali linky aj na ine e-shopy

gabrielamikes
8. nov 2008

Holky myslíte že by jste mi mohla nějaka upléct pro malou bílé kamašky nějaké teplejší?Budeme mít v prosinci křtiny tak mě napadli kamašký k tomu by malá měla kožíšek..samozřejmě to nechci zadarmo.Děkuji... 😉

ssissi
8. nov 2008

bambusko, dakujem za tip, pozrela som to (ta katerina vyzera fakt dobre) a popozeram aj tie strany do zadu.

katako
10. nov 2008

Tak jsem si hodila do alba svoje pletené a háčkované výtvory - čepice je podle nívodu zde v diskuzi. Možná ještě přidám nějaké šňůrky, odklápí se od oušek. Nejsem zrovna zkušená pletařka, prostě něco občas vytvořím. Plést jsem se naučila až na mateřské, háčkovat mě učila jako holku babička, ale udělala mám za sebou jen pár čepic 🙂