Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

poisonblu
27. mar 2013

@princes218 prosim ta, odkial mas tie pismenka?

mayocka
27. mar 2013

@vera_vila mám priadzu camilla a háčik 3,menší u nás žiaľ nemali v galantérii... ☹ v postupe čo si mi poslala je uvedené že sa to bude vlniť iba ak to bude moc volné čiže zlý háčik,no placka sa mi točí,nie do mušličky ale vlnky

mami29
27. mar 2013

klobouček

vera_vila
27. mar 2013

@mayocka U té Camilly, zkus méně přidávat v posledních řadách placky... ne každé přidávání, ale třeba ob jedno... Ona to ta Camilla dělá... http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3794

avanka
27. mar 2013

@princes218 prosim ta, na tu bielu by si mi mohla poslat nevod? dakujem 🙂

harula1
27. mar 2013

@mayocka ahoj, skus tento navod, ja robim s Camilou hacikom 3,5 a netoci sa mi to 🙂 http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1713

petraslov
27. mar 2013

@gmittrana áno, to je ono 😉 škoda, že keď som ju robila ja, nemala som k dispozícii tento návod, nemusela som sa s ňou toľko natrápiť 😲

matusssa
27. mar 2013

@mami29 prosim nemas navodik? krasny klobucik a krasne ocka 🙂

matusssa
27. mar 2013

@mami29 dakujeeem 🙂))

e_vlny_sk
27. mar 2013

klobúčik

dada200
27. mar 2013

@e_vlny_sk Nechýbalo nič, som veľmi spokojná, objednávala by som opäť 🙂 Škrečkujem už na ďalšiu zimu a zbožňujem tieto priadze.

dominikaa
27. mar 2013

ahojte,mohla by som vas poprosit nejaky jednoduchy navod na hackovanu celenku? dakujem 🙂

tiffanka
27. mar 2013

Ahojte baby. Celkom zaujímavo vyzerá. Vy čo ste zdatnejšie, neporadíte ako naň? 😵
http://pontopreso1.blogspot.sk/2011/06/croche-u...

miruska76
27. mar 2013

pokusy o vzor adidas, prvá čiapka háčkovaná, nedokončená, došla mi vlna a druhá pletená a dole už zladená súpravička pre synáčika 🙂

olina22
27. mar 2013

@miruska76 velmi pekne

lubinkas
27. mar 2013

Ahojte maminy, prosim vas, viete mi podarit ako zhackovat tri dlhe stlpiky? Dva viem, ale tri som si nie ista, ci mam nahodit ciastocne prvy, hned druhy a hned treti a potom jednym tahom dokoncit cez vsetky styri ocka, alebo inak? Dakujem velmi pekne za rady

matusssa
27. mar 2013

@lubinkas ano tak ako zhackujes dva tak isto aj tri :D ze si nechas tie dva nahodene a plus treti dorobis a pretiahnes jednou nitou 🙂

sonka31
27. mar 2013

Pekny vecer, sikovnice. Dajte prosim nejaky tip na lahky dierkovany klobucik - ciapku na 2 roc. chlapceka. Dakujem.

vera_vila
27. mar 2013

@sonka31 koukni kousek výš na stránce, mami29 dávala odkaz na klobouček pro kluka 🙂

lubinkas
27. mar 2013

@matusssa dakujem velmi pekne 😉

madlenka29
27. mar 2013

holky nejnovější výtvor,ještě chci pořešit něco kolem krčíku 🙂,jinak je to pro holčičku a barvičky jsou fialkový 🙂

tretulka
28. mar 2013

babulky, nerobili ste niektora tuto vesticku?
http://valinka.wz.cz/2013/01/Pletena-vesticka.html
nejako tomu nerozumiem, tie skratene rady mi viete niekto vysvetlit?
asi mi zakrpatel mozog s tvorivou zlozkou, kedze som dlhooo nehackovala, neplietla, nebolo casu, po skoro mesiaci som dokoncila malej volanovu suknicku, foto dodam neskor, chcem jej este nejaku vesticku, bolerko spravit k nej...

ursulienka1
28. mar 2013

@madlenka29 mohla by som poprosit o navod na tie papucky?
dakujem

madlenka29
28. mar 2013
ursulienka1
28. mar 2013

moje prve dielo 😀

ursulienka1
28. mar 2013

@madlenka29 dakujem pekne, hned sa do toho idem pustit 🙂

madlenka29
28. mar 2013

@ursulienka1 je to dobrej návod,jsou hovoví hned 🙂,jsou to první co jsem dělala,musím ještě pohledat nějaký větší pro ty moje kočičky 🙂

ursulienka1
28. mar 2013

@madlenka29 toto bude moj prvy pokus takze to bude asi dost biedne ☹

letuskah
28. mar 2013

@tretulka skratene rady su take ze prepleties len cast ociek a vratis sa spat, potom prepleties tie ocka plus nejake dalsie a zase spat a az po case prepleties vsetko co mas na ihlici a tak sa ti spravi to zaoblenie. zvykne sa aj napr. na chrbtovom diely prepliest strednych 11 ociek, potom 15 potom 21 atd a spravi sa ti taky predlzeny zadny diel ktory zakryva krize ked sa zohnes a sveter sa zdvihne 😉 navod vyskusa, paci sa mi to 😵