Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
7. sep 2012

Moja dcera bude mat bdudci mesiac rok a spotrebovala som 1klbko

magali
8. sep 2012

dievcata poradite mi? uhackovala som sestre jednoduchu ciapku z dlhych stlpikov, je cierno-tyrkysova, cize kazdy riadok na striedacku som vymienala farbu.. chcem jej este sal urobit k tomu tiez len z dlhych stlpikov takto http://salomena.webnode.cz/navody/jednoducha-ha... kebyze hackujem jednou farbou nieje to problem, ale na koncoch chcem farby na striedacku aby to ladilo s ciapkou a tu je ten problem, ako striedat vlnu? lebo ak by som robila vzdy jeden riadok jednou farbou tak neviem ako.. lebo sa vlastne nedostanem po predchadzajucu nitku.. da sa to nejako urobit alebo musim hackovat dva riadky jednou farbou, aby som sa vzdy dostala k predchadzajucej farbe? dufam ze ste ma pochopili 😀 dakujem za odpovede

magali
8. sep 2012

@janabanc mozem sa spytat odkial mate tu silky vlnu? a ten sal je nadherny

mirkakab
8. sep 2012

ahojte, chcem sa opýtať, či ste niektorá plietli z camilly? ja som z nej iba háčkovala a nejako si neviem pletenú čiapku z nej predstaviť.

petraslov
8. sep 2012

Ahojte, konečne som sa odhodlala aj na hačkované čižmičky a tu je jedna z páru, druhú musím ešte vytvoriť. Som si myslela, že ich budem mať rýchlo urobené, ale je s nimi viac roboty než s čiapkou

petraslov
8. sep 2012

Tu je tá čižmička

janabanc
8. sep 2012
lucikan
8. sep 2012

@blka
@piacere
@letuskah baby dakujem za radu s tym hacikom, toto inak nemozem zvalit ze mi zle poradili, kupovala som to v tescu a tam nie je taka ta klasicka obsluha, ja som to zle zvazila podla toho, ze vsak to bol najvacsi, ze teda skusim to, ale nedalo mi to tak som sa radsej opytala vas 🙂

letuskah
8. sep 2012

@magali bud dva riadky jednou farbou alebo zakazdym strihat a potom to mozes este obhackovat najskor jednou farbou potom druhou aby si zakryla tie strihance 😉
@mirkakab z camily som strikovala ale pulovrik na leto pre seba, capicu by som asi nerobila, ten pulovrik sa nosenim dost roztahuje, viac ako hackovane, tak capica by asi bola za chvilku ako handra...
@lucikan tak vidis budes nabuduce vediet a tento sa ti mozno raz zide 🙂

magali
8. sep 2012

@petraslov ale ta praca stala zato, krasna je,, mna to strasne odradza ked je nieco zlozite, nemam nato trpezlivost 😀
@letuskah dakujem za odpoved, asi budem teda strihat, aby to ladilo s ciapkou, navyse ta tyrkysova bola efektna a bolo take male klbko, takze jej mam uz menej.. dakujem pekne za tip s tym obhackovanim

blka
9. sep 2012

@janabanc A ta silky soft je jemná? Měla jsem totiž v ruce rachel, ze které jsem chtěla tu čepičku dělat, a to je katastrofa. Hrozná umělina. A opravdu stačilo jen 1 klubíčko 😨 ? Že má takový malý návin, tak jsem myslela, že budou potřeba aspoň 3. Můžu se zeptat, jaký má dcera obvod hlavy? Syn má 47cm, tak ať vím, kolik jich objednat.

janabanc
9. sep 2012

Straasne jemnucka je a hebucka,dcera ma okolo 44cm,no nam stacilo jedno klbko.

petraslov
9. sep 2012

@magali ja mám zas rada zložité veci, je to pre mňa výzva, nebaví ma robiť jednoduché, to ma až tak nenapĺňa 🙂

ankan
9. sep 2012

@magali ešte existuje jedna možnosť a to, že budeš stále priadzu s ktorou neháčkuješ "preťahovať" pri háčkovaní. Potom budeš mať priadzu na tej strane kde ju potrebuješ a nemusíš strihať, ale problém je ten, že to budeš mať v tom mieste určite trošku hrubšie. Ja tak "preťahujem" pri striedaní farieb. Niekde v tejto diskusii som to aj nafotila, ale nemám čas to hľadať... Snáď som ti pomohla.

letuskah
9. sep 2012

@ankan
@magali len na sale to bude vidno kedze bude vidno obe strany, v ciapke alebo svetriku sa to skryje

ankan
9. sep 2012

@letuskah Ja ti neradí, aby si ju ťahala po vonku, ale medzi stĺpikmi, akoby si ju začisťovala pri dokončovaní práce. Skús popozerať staršie príspevky možno to nájdeš, ak nie pošli mi mail cez IP a skúsim to znova nafotiť na vzorke...

blka
9. sep 2012

@janabanc Fajn, děkuju moc. TAk já objednám radši 2. Však ono se to neztratí 🙂

letuskah
9. sep 2012

@ankan ja viem ako to myslis, len si myslim ze to bude vidno, ale treba asi skusit co to da...

petraslov
9. sep 2012

Pridávam ešte fotku čiapočky so Snoopym, spolu s čižmičkami sú pre sesternicinho chlapčeka, ktorý sa v novembri narodí, dúfam, že sa jej budú páčiť.

letuskah
9. sep 2012

@petraslov musim aj ja skusit toho psika, to sa bude mladatu pacit 😵

petraslov
9. sep 2012

@letuskah 😉 nie je ťažký, len je s ním dosť roboty, lebo najprv hlavu treba urobiť, potom ucho, potom telo a ešte to prišiť :-P to prišívanie je na tom to, čo ma baví najmenej B-)

juny
9. sep 2012

@petraslov krásne🙂určite sa bude páčiť 😉

lussy23
9. sep 2012

@petraslov krásna čižmička
@petraslov krásnučká čiapočka

lussy23
9. sep 2012

@janabanc peknučký
@janemari krásna
@jancip krásne papučky

bambola
9. sep 2012

dievcata prisla som konecne k nasim a cakali ma tu priadze a krasne gombiky a kopa inych serepeticiek, tak som cela nadsena a len to vkuse obzeram a uz ma ruky svrbia 😀

babulatko
9. sep 2012

Kočky, nemáte návod na svetrík na zapínanie ale taký hrubší na zimu, najlepšie veľkosť č. 98? Ten od vendulky mám

babulatko
9. sep 2012

som zabudla napísať, že potrebujem návod na háčkovaný svetrík

petraslov
10. sep 2012

@juny
@lussy23 ďakujem dievčatá 😉

letuskah
10. sep 2012

@babulatko robila som tento http://www.ravelry.com/patterns/library/mini-mo... a tam hackujes z vrchu a vies si to prisposobit potrebnej velkost, zmerias si obvod krku, podla toho spravis retiazku a hackujes podla potrebnej velkost, aj vzor je peknucky 😉

tintinka
10. sep 2012

@letuskah jeej, super..uz som si ulozila ten navod...konecne som sa po dvoch rokoch dokopala k tomu, ze urobim malej svetrik..robim podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4285, ale nemala som doma priadzu v nasej oblubenej "južovej" farbe, takze bude zeleno-zlto-biely a potom vyskusam podla tvojho navodu aj južový 😀