Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zfidorka
26. sep 2012

@cukor pekny je aj perlickovy lem
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9601
tu je postup ako sa robia "pecicky"
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4677

mirenkam
26. sep 2012

dnešní moje práce

suzieqiu
26. sep 2012

Ahojte, tak dnes som sa pokusila o hackovanie. V galanterke mi pani poradila 3.5 hacik. a Katku, je to 100 % akryl, 50g. Strasne zle sa mi prevliekaju ocka. Mam si kupit mensi hacik? Tak som sa tesila,ze uhackujem deckam capicky. Som uplny zaciatocnik. Dakujem za rady.

ivianocka
26. sep 2012

@suzieqiu no ja som zacinala s camillou a hacik 3,5. a tiez som mala rovnaky problem. a samozrejme, hned som zacala ciapkou. ale mi to neslo, tak som si zohnala vacsi hacik(iba o kusok,4,5 a bol kovovy) a zacala osm hakvoat iba rovny tvar - par riadkov a hned to bolo lepsie. tak som si vyskusala ako utahovat a tak, celkovo vlastnosti hackovania a teraz uz idu aj ciapocky.

vierka0
26. sep 2012

@suzieqiu ja by som povedala, ze privelmi utahujes ocka, ci ? ale urcite poskusaj viac hacikov

tinushka13
26. sep 2012

@suzieqiu Ahoj.. ja háčkujem asi tak od leta.. cca 3mesiace... Začala som háčikom 2,5 a čistou bavlnou.. camila, katka..a iné.. Ale teraz som presedlala na také hrubšie.. batole. nie su krásnne a háčik stále 2,5 alebo potom ešte 3,5. s väčšími sa mi nie veľmi dobre pracuje.. :( potom nafooť svoj výtvor.. držím palčeky! 😉

vierka0
26. sep 2012

dievcata hackarky, da sa hackovat ta sovickova ciapocka z camilly ? mam totiz kvantum nakupenej camilly a chcela by som vyuzit 🙂 ci je vhodnejsi akryl ??

majkak99
27. sep 2012

mam otazku skor na skusene baby: je aj nejaka vlana ktora je zmesou elastenu a bavlny alebo akrylu?

letuskah
27. sep 2012

@vierka0 mozes ju spravi s hocicoho len camila je vhodna na teplejsie pocasie, na letne klobuciky a ciapky, pripadne na teplu jar/jesen, ak chces teplejsiu ciapku alebo uplne zimnu tak skor ten akryl 😉

adrika79
27. sep 2012

@majkak99 priadza daniela - elastan a bavlna, ale je tensia...

vierka0
27. sep 2012

@letuskah ja som premyslala nad tym, ze nahackujem z camilly a by som to podsila flisom, ale ono asi to je malo pruzne na taketo experimentovanie 🙂 asi kupim baby vlnu akrylovu 😉

saskarisko
27. sep 2012

ahojte,
@suzieqiu - to hadam, len na zaciatku, alebo aj po nejakom tretom riadku ? lebo vtedy uz vlna sadne, a malo by sa hackovat dobre
@vierka0 - ak jej mas vela tak urob z dvojitej camily. jednu som robila z dvojitej a je to dost hrube. a moje deti nosia ciapky z camilly este teraz

majkak99
27. sep 2012

zeny ake mate skusenosti s vlnami co sa tyka rostiahnutia pri noseni a zrazenia sa po vyprati. ktore sa neroztiahnu pripadne ak sa podsiju budu odolnejsie?

letuskah
27. sep 2012

@vierka0 mozes aj tak spravit, ze to podsijes, pruzne to bude len podla toho ako pruzna bude latka ktorou podsijes, cize skoro vobec ale ak sa trafis do velkosti tak nevadi, nebude tlacit a nebudes mat problem s roztahovanim a zrazenim po vyprati. ja mat babu a vela camily tak spravim na leto saticky alebo tuniku a na zimu kupim akryl 😀 😀 😀 ale zas aby si zbytocne neminala peniaze tak to podsi, aspon sa ti nebude zmolkovatiet 😉

@majkak99 akurat som to tu pisala, ked podsijes tak sa nebude roztahovat nosenim lebo latka to bude drzat pokope, na zimnu ciapku to nevadi aj hrubsi svetrik by som prezila ale mne sa prave na pleteninach a hackovaninach paci ta ich pruznost, zas je pravda ze bavlna sa roztahuje az moc na moj vkus, hlavne ked si decko nasilu pcha ciapku na hlavu, to je potom akurat pre dospelaka velke 😝

letuskah
27. sep 2012

@majkak99 oni viac menej vsetky trosku povolia nosenim, bavlny najviac a napr red heart baby co pouzivam len trosicku, lada luxus tiez az tolko nepusta, ale ciapky som z nej zatial nerobila, tak neviem posudit, a vacsinou strikujem a to je pruznejsie a neroztahuje sa tak

majkak99
27. sep 2012

@letuskah dakujem, ja robim naviec z dory. nedavno som urobila jednu ciapocku je trosku tesnejsia a hned sa poroztahovala. urobila som potom inu a ta je trosku volnejsia resp tak akurat a ta zaial drzi tvar tak som zvedava.

majkak99
27. sep 2012

ked chcem podsivat ciapocku flisom o kolko vacsiu treba urobit tu ciapocku. pridat 1cm ku obvodu hlavicky?

letuskah
27. sep 2012

@majkak99 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8490 ale necitala som tak neviem ci to tam pise 😉

blka
27. sep 2012

@ivianocka Na camillu takový velký háček 😕 ? Já používám 2 😅
@majkak99 Háčkuji z camilly háčkem 2 a povolí do šířky, ale tak příjemně na nošení, po ručním vyprání se zase zcvkrne, ale pak se natáhne. Není to ale vyglajdané.

79zuzana
27. sep 2012

ahojte, tak uz som hackovacia zavislacka aj ja 🙂 Zacala som hackovat asi pred mesiacom a celkom ma to pochytilo. Ucila som sa len z knihy a casopisu, lebo nikto v mojom okoli nehackuje, aby ma to naucili. tu su moje najnovsie vytvory 🙂

blka
27. sep 2012

@79zuzana Po měsíci háčkování takové krásné práce? Klobou dolů 🙂

79zuzana
27. sep 2012

@blka dakujem, no ja ked sa do niecoho pustim, tak neviem prestat 🙂 Fakt je, ze hackujem kazdy den do polnoci, hned ako ulozim deti do postele ;)

zuzka72
27. sep 2012

@79zuzana krása....klobouk dolů

zuzka72
27. sep 2012
blka
27. sep 2012

@79zuzana Tak to jsi šikovná. To bych ráno nevstala, kdybych šla tak pozdě spát - to za prvé. A za druhé bych tak dlouho háčkovat nevydržela - jak háčkuju třeba 2 hodiny v kuse, tak mě chytají křeče do ruky, ve které si držím přízi 😕

adrika79
27. sep 2012

@79zuzana Hm, po mesiaci ? inaksie mas teda ruky... 😉

79zuzana
27. sep 2012

@zuzka72 nechce mi to ukazat, asi sa musim najprv zaregistrovat aj na cz... potom to skusim nech sa pokocham 🙂

@blka mne to nevadi, som zvyknuta vysivat aj 3-4 hodiny vkuse ked mam cas 🙂 teda hlavne v noci, lebo cez den sa hram s nasou princeznou 🙂

79zuzana
27. sep 2012

@adrika79 dakujem, to som tu teda nedala vsetky fotky 🙂 malej som uhackovala asi 5 dalsich ciapok 🙂 a uz mam hotove ajpre vsetky svoje tehotne susedky, sestru a svagrinku 🙂

bambola
27. sep 2012

@79zuzana po mesiaci? 😕 fuuuuuha. krasne 😵