Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

usiko
4. okt 2012

no, dievcata, ponozka je hotova, ale je akoby pre slona, takze vyparam a idem znova🙂 dakujem za rady, bol to polodlhy stlpik🙂

bacillka
4. okt 2012

ahojte dievčatá potrebovala by som spraviť háčkovanú kuklu nemáte niektorá návod?

zuzkaamato
4. okt 2012

@blka hej hej, uz som to asi pochopila. ale teraz som skusila tu ciapocku robit z polodlhych stplikov a je hustejsia 🙂 dakujem 😉

blka
4. okt 2012

@zuzkaamato Není za co 🙂

zuzkaamato
4. okt 2012

baby este vas idem otravovat 😀 idem robit taku tu usanku ciapku. tie kryty cez usi sa vlastne hackuju uplne samostatne? nechapem tomu tak uplne z tych navodov na mmb. vlastne uhackujem ciapku ako taku a tie kryty potom dohackujem?

olgas
4. okt 2012

@zuzkaamato jojo, uháčkuješ čepku a pak k té čepce přiháčkuješ hned ty ouška. 😉

rudy252
4. okt 2012

@majkak99 ahojky, prosím ťa kde sa dá zohnať flis na podšitie. (ešte len začínam).

lussy23
4. okt 2012

@brumca @roo @simisi krásne výtvory baby

mirenkam
4. okt 2012

zimní čepička

zuzkaamato
4. okt 2012

@olgas dakujeeem 🙂

majkak99
4. okt 2012

@rudy252 v kazdom metrovom textile. tam kde predavaju latky 😉

leanax
4. okt 2012

ahojte, len teraz som našla túto diskusiu tak sa hned opýtam ako prosím vás odmeráte veľkosť placky tak aby vám pasovala na hlávku vášho dieťaťa??? ja háčkujem podľa návodu na obvod cca 50cm , ale to je aj mne veľké tak páram a idem znovu už 3x ☹ už som škúšala aj tak,že som obvod hlavy vydelila 3,14 a výsledok bol priemer základnej placky, ale ani tak mi to nevyšlo, čiapka veľká, už si neviem rady, prosím poraďte mi... vopred ďakujem....

majkak99
4. okt 2012

@leanax a ta ciapka bola velka ked si ju celu dokoncila ci sa ti len ta placka zdala velka? lebo vacsinou ked uz pokracujes dalej v ciapke tak ta placka sa trosku zmensi.

ellysa
4. okt 2012

@leanax skús urobiť o 1cm menšiu placku

bacillka
4. okt 2012

@ellysa @leanax ano aj mne sa toto zmenšenie o 1cm osvedčilo. A ja ešte zaokrúhľujem výsledok smerom dole keď mi vyjde priemer napr 13,45 tak dávam výsledok mínus jeden tj 12,45 a placku robím len okolo 12cm. Ono je to dosť individuálne od vlny.

ellysa
4. okt 2012

ja som si všimla, že keď robím menšie čiapočky do tých 47 cm, tak mi to rátanie obvod/3,14 sedí, ale keď robím priemer okolo 50 už musím placku zmenšiť o cca ten 1cm

letuskah
4. okt 2012

nieco na tom bude lebo som robila ciapku na priemer 55 cm a bola z toho capica pre dva slony, uz je v klbku 😝

dominikaa
4. okt 2012

kocky,mozem vas poprosit o radu? ked chcem hackovat hrubsiu ciapocku na zimu,tak by som mala mat na hrubu vlnu aj vacsi hacik?(napr. na tu tango?)lebo mam ciapocku taku tvrdu nepoddajnu ako napr. siltovka tak ci by nahodou vacsi hacik nepomohol 😅 dakujem 🙂

79zuzana
4. okt 2012

@dominikaa myslim, ze vacsi hacik pomoze. Cim hrubsia vlna je, tak tym hrubsi hacik by mal byt. Potom je aj ta pletena vec taka jemnejsia 🙂

dominikaa
4. okt 2012

@79zuzana dakujem pekne 😵

czechzuzanaba
4. okt 2012

Ahojte, shanim navod na hackovanou rasta cepicu, nemate nahodou nekdo? Dekuju 🙂

paula_1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juny
5. okt 2012

Pre Háčkarky a začiatočníčky,krásny blog som našla.... http://fizule71.blogspot.cz/2012/09/srdicka-pro... veľmi pekne nafotené aj postupy 😉

janka46
5. okt 2012

Ahojte, možem ja neskusený amatér poprosiť o radu 😕 skusenejší profíkov...no začala som konečne prvú čiapočku a už asi po 10x len param a pááááram, neviem kde robím chybu , ale stale sa mi to hned od 3 riadku stáča akoby do vajíčka...neviem či som dobre vysvetlila a už vobec neviem kde robím chybu 😖 ☹ 😝 😝
idem podla tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81&user=41829
Dakujem!

vera_vila
5. okt 2012

@dominikaa určitě větší háček... Já používám háček tak velký, jaká je udávaná velikost jehlic na vlně... A zatím jsem nikdy neměla problém...

pifina
5. okt 2012

@janka46 ak sa ti to staca, tak pridavas malo ociek, skus v tretom riadku pridat v kazdom druhom 😅

janka46
5. okt 2012

@pifina velmi pekne dakujem, takže ho ma vlastne robiť ako druhý, či som to zle pochopila?!....skusim 😉

meggi0201
5. okt 2012

Prosím poraďte ako mám zháčkovať 2 stĺpiky do jedného? Som z toho jeleň a prosím vysvetliť ako pre debila doslova 😅 😅 😅

majkak99
5. okt 2012

@juny fakt supe. tak detailne postupy som este nevidela. dakujem 🙂

juny
5. okt 2012

@majkak99 ani ja som nevidela ešte tak pekne spracovanú stránku 😉