Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
22. okt 2012

@majkak99 záleží na tom, jak velkou bambuli chceš... Čím větší průměr vnější a menší průměr vnitřní, tím větší bambule...

vierka82
22. okt 2012

jedna na zimu 🙂

katussamus
22. okt 2012

moje prvé čiapočky 🙂

majkak99
22. okt 2012

@vierka82 naaaadherne 🙂 aka je to vla a to je asi trojmo robene ze?

meggi0201
22. okt 2012

žienky, aká je spotreba vlny Tango na čiapočku s obvodom do 50cm? aby som dosť objednala 🙂 u lady mi z 230m vyšli 2ks, toto je 120m takže len jedna? ďakujeeeeeeeeem za rady

meggi0201
22. okt 2012

@katussamus aj ja som predvčerom dokončila svoju prvú ušianku a celkom je podobná tým tvojim 🙂

nella0305
22. okt 2012

Chystáme další balík přízí na Slovensko, posílat budeme už ve čtvrtek, rádi bychom vše uzavřeli do středečního večera. Vybírat a objednávat můžete zde: http://www.ganella.cz/pletaci-hackovaci-prize/ , platí se pouze slovenské poštovné. Více o posílání na Slovensko najdete zde: http://nahaciku.blogspot.cz/ 😉

jancaca
22. okt 2012

Ahojte, viete mi poradiť nejaký internetový obchod s kvalitnou detskou vlnou na svetríky, čiapky....?vďaka

meggi0201
22. okt 2012
meggi0201
22. okt 2012

@vierka82 wooow krásna to čo je prosím za vlnu a akým číslom háčika si háčkovala? Veď to sú mega veľké očiská parááádne

vera_vila
22. okt 2012

tak mám za sebou první volánkovou šálu... Zkusím zítra přidat foto... Ještě mě čeká jedna, možná dvě...

ivigirl
22. okt 2012

moje první zimní 😉

katussamus
22. okt 2012

@meggi0201 krásna a to si robila jeden riadok modrej a jeden druhej a háčkovala si dlhé stĺpiky 🙂 ešte sa učím 😝

flowerfairy
23. okt 2012

Ahojte sikulky, rada by som sa k vam pridala a hned mam otazku, urobila som usianku dole s dlhymi zapletenymi "copikmi" a chcela by som na koniec dat brmbolceky, len neviem, ako to mam pripojit??? Prisit? Musi to aj nieco vydrzat, aby si to moj maly divoch hned neodtrhol. 🙂

miruska76
23. okt 2012

moja druhá sovičková pre skoro krsniatko Nikolaska 🙂

katussamus
23. okt 2012

@meggi0201 včera som začala háčkovať z tanga,mám pol čiapky /obvod 51 cm/ a klbka mám minuté štvrť klbka myslím si, že mi jedno bude stačiť, ale ja som začiatočník tak až taký odhad nemám 🙂 v zálohe mám ešte 2 klbka 😀

blka
23. okt 2012

@luceka Můžu se tě zeptat, když už jsi udělala tu prodlouženou čepičku, z jaké vlny jsi dělala? Já jsem včera začínala asi 3x a pokaždé párala. Ten začátek byl nějaký divný, strašně úzký a nedalo se v tom vyznat. Zkoušela jsem to i krátkýma i dlouhýma sloupkama, ale výsledek stejný ☹ . Mám vlnu yetti, asi je na to tlustá, tak to bude potřeba upravit, ale netuším, jak.

tinci
23. okt 2012

@luceka naaaadhera - aj farba je super, mozem aj tak poprosit o link na tie capacky?

vierka82
23. okt 2012

@meggi0201 ahoj, uz neviem co to bola za vlna 🙂 bolo to dokopy tri cervene a jedna biela vlna a bolo to robene prstami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vierka82
23. okt 2012

ahojte, havková na zimu 🙂

vierka82
23. okt 2012

topanočky na zimu 🙂

vierka82
23. okt 2012

a este jeden zimny kompletík 😀

tretulka
23. okt 2012

moja posledna ruzickova pre moju malu paradnicu 🙂, chystam sa urobit aj pre maleho nieco, inspirovala som sa u jednej maminky na MK, tak hadam sa "priserkova" ciapocka pre fesaka podari 🙂, chcem ju robit z kratkych stplpikov, maly ma 6r, na kolko ociek/stlpikov do kruhu/ by ste mi poradili zacat?

letuskah
23. okt 2012

@vierka82 wow ty mas tusim vybavenu celu familiu... ale krasne veci 😵

tretulka
23. okt 2012

@letuskah ale aj ostatne sikulky, poradte mi, mam tieto vlny a chcem urobit ciapku synovi, nieco take ako je ta biela - neviem sa rozhodnut, ci ju spravit sivu alebo modru, aplikacie by som robila tyrkysovou zn. KLASIK, ktoru by ste dali ako zaklad, sivu bledu - WENDY alebo tmavsiu sivu LINDA? jaaaaaj

meggi0201
23. okt 2012

@vierka82 wooow prstami? tak to je sila 😀 😀 fakt bohovské jeeeej

meggi0201
23. okt 2012

@letuskah ahojky ty mi vždy super poradíš z jedného klba Tango 120m výjde asi tak jedna čiapka, že? obvod do 50cm

blka
23. okt 2012

@meggi0201 Já jsem si dělala z tanga čepici pro sebe a stačilo mi 1 klubko. Ale jaký mám obvod si už nepamatuju.

letuskah
23. okt 2012

@tretulka dala by som tu tmavsiu sivu, super kombinacia siva s tyrkysovou 😵

@meggi0201 s tangom som nerobila ale teraz som robila ciapku na 49cm obvod 6 hacikom z vlny garland, ta ma navin 200m na 200 g a minula som 80g. jednoducha z DS 😉

tretulka
23. okt 2012

@letuskah na tyrkysovu som ja zatazena a malemu velmi pristane...tiez som tak myslela, ze dam tu tmavsiu...🙂